Přejít na obsah

vibrovanie a hučanie pri pohybe volantom


csontofalski

Doporučené příspěvky

zdravím hoši

 

mám jeden dotaz, zrejme to súvisí s posilňovačom riadenia. keď hýbem volantom do strán, tak zvuk motora zosilnie,

resp. niečo v motorovom priestore začne hučať. na aute cítiť aj vibrácie. napr. pri vycúvavaní sa dosť točí volantom,

vtedy to hučí a vibruje. pri vyšších rýchlostiach zrejme tiež, tam to ale prehlušuje vozovka a vibrácie motora a pod.

 

je čas vymeniť olej servoriadenia? pomôže to?

 

dnes som si všimol, že podobný zvuk, ten hukot, ale prerušovaný, počuť napr. aj vtedy, keď zapnem výstražné svetlá,

alebo keď stojím a zapnem diaľkové + stretávacie svetlá súčasne. akoby narástol energetický nárok na alternátor, čo

vlastne aj narastie, a potom to hučí. ten hukot pri točením volantu je podobný, možno totožný ...

 

je čas vymeniť olej servoriadenia alebo zrepasovať alternátor? oboje?

 

vopred dík za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík za pomoc. trochu si ma ukľudnil - servo je drahé jak sviňa.

 

ešte jedna vec, je normálne, že keď napr. na voľnobehu točím volantom do strán, otáčky motora klesnú cca. o 50-60 RPM?

keď na to na voľnobehu trochu šliapnem, napr. idem na 1500 RPM, tak to pri točení volantom klesne aj na 1300 RPM ...

 

no a počuť to hučanie a cítiť vibrácie na podlahe, plastoch ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím hoši

 

mám jeden dotaz, zrejme to súvisí s posilňovačom riadenia. keď hýbem volantom do strán, tak zvuk motora zosilnie,

resp. niečo v motorovom priestore začne hučať. na aute cítiť aj vibrácie. napr. pri vycúvavaní sa dosť točí volantom,

vtedy to hučí a vibruje. pri vyšších rýchlostiach zrejme tiež, tam to ale prehlušuje vozovka a vibrácie motora a pod.

 

je čas vymeniť olej servoriadenia? pomôže to?

 

dnes som si všimol, že podobný zvuk, ten hukot, ale prerušovaný, počuť napr. aj vtedy, keď zapnem výstražné svetlá,

alebo keď stojím a zapnem diaľkové + stretávacie svetlá súčasne. akoby narástol energetický nárok na alternátor, čo

vlastne aj narastie, a potom to hučí. ten hukot pri točením volantu je podobný, možno totožný ...

 

je čas vymeniť olej servoriadenia alebo zrepasovať alternátor? oboje?

 

vopred dík za pomoc

 

 

Vymen olej v serve!!! Ziadny olej nie je dozivotny!!!

 

K tej elektrike. Mas zlu volnobezku na alternatore preto to huci!!!! :kol-34: :kol-34:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...