Přejít na obsah

USB zásuvka


TECHNOLOGY

Doporučené příspěvky

750mA, pokud do ni zapojis uplne vybity mobil tak ti ochrana vypne cely multimedialni system.

 

Pokud vím, tak USB mělo vždy max. proud 500mA, proto nabíjení trvá tak dlouho a je dobré spíš tak pro nouzové případy....

 

Je mnohem lepší použít redukci do zásuvky na 12V, tam dostaneš zhruba 1000mA, dělají se i např. tyto na dvě zařízení: 

 

post-85884-0-77832000-1404027799_thumb.j

 

Cena cca do 150 Kč na Eshopu...

 

P.S: Samozřejmě tam nezapojovat zařízení, které se přes USB nenabíjí, např. starší foťáky atd...

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedavno jsem se docetl zajimavou vec, ktera by tady mohla nekoho zajimat. Pokud je telefon pripojeny k PC, navigaci, radiu, proste cemukoliv krome nabijecky, tak se nenabiji maximalnim proudem, ale nabijeni probiha v jakemsi omezenem rezimu. (Cetl jsem to ohledne telefonu s Androidem, ale asi by to tak melo fungovat vsude.) Na telefonu s Androidem to lze overit v Nastaveni -> Info o telefonu -> Stav -> Stav baterie. Pokud je zde uvedeno "Nabiji se (USB)", mel by telefon omezovat nabijeci proud a predejit tim pretizeni USB portu. Na nabijecce je zde "Nabiji se (AC)" a nabijeni probiha mnohem rychleji. Realizovane je to udajne spojenim datovych vodicu USB kabelu v nabijecce. Z toho vyplyva, ze by s navigaci k zadnym problemum dochazet nemelo, jen by nabijeni melo trvat mnohem dele. Jak se zda, tak to ale realne moc nefunguje.  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedavno jsem se docetl zajimavou vec, ktera by tady mohla nekoho zajimat. Pokud je telefon pripojeny k PC, navigaci, radiu, proste cemukoliv krome nabijecky, tak se nenabiji maximalnim proudem, ale nabijeni probiha v jakemsi omezenem rezimu. (Cetl jsem to ohledne telefonu s Androidem, ale asi by to tak melo fungovat vsude.) Na telefonu s Androidem to lze overit v Nastaveni -> Info o telefonu -> Stav -> Stav baterie. Pokud je zde uvedeno "Nabiji se (USB)", mel by telefon omezovat nabijeci proud a predejit tim pretizeni USB portu. Na nabijecce je zde "Nabiji se (AC)" a nabijeni probiha mnohem rychleji. Realizovane je to udajne spojenim datovych vodicu USB kabelu v nabijecce. Z toho vyplyva, ze by s navigaci k zadnym problemum dochazet nemelo, jen by nabijeni melo trvat mnohem dele. Jak se zda, tak to ale realne moc nefunguje.  :kol-32:

Na to se v telefonu příležitostně určitě podívám. Ale je faktem, že některé nabíječky 220V mají USB výstup. Pokud by to ten telefon měl rozlišit (on nemůže vědět jestli je ten druhý konec kabelu v USB PC nebo USB nabíječky 220V) tak mě napadá jedině to, že zapojení USB konektoru musí být v nabíječce 220V jiné než v PC nebo v autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je presne to, co jsem psal. Zapojeni USB konektoru je v nabijecce jine. Nabijecka ma spojene 2 datove vodice (tedy "zkratovane"), kdezto v PC jsou zapojeny... Nicmene jsem se docetl, ze nektere nabijecky (typicky levne cinske smejdy) toto zapojeni nemaji. V tom pripade je jedno, ze ma nabijecka klidne 2 A, telefon to stejne omezuje a nabiji se pomalu.

 

 

Na SG2 info o zdroji napájení nemám :kol-72:. Njn, starší model...

 

To asi nebude tim, ze je to starsi model. Spise si Samsung "vylepsil" software a tuto informaci proste nezobrazuje. Ja mam Samsung Galay Nexus (takze naprosto cisty Android) a tuto informaci tam mam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LUKASCZ: omlouvám se, tu tvou poslední větu jsem nějak přehlédl.

Z toho všeho ale dle mé vyplývá, že nabíjecí proud neurčue zásuvka, ale telefon, lépe řečeno jeho software.

V případě USB zásuvky auta ty datové kabely zkratovány nebudou (jinak be se data nepřenášela). A když se k tomu připojí telefon, který to neumí poznat, tak do sebe pustí napájení plnou parou. Dokážu si představit nějaké čínské modely že to tak je.

No a pak ten systém třeba i zkolabuje jak je uvedeno v úvodu tohoto tématu.

Odesláno z mobilu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

telefon si urcuje sam kolik si veme, i kdyby jste meli nabijecku 3A stejne si to neveme pokud to neumi.

Mam Belkin 2,5A a mam foun LG G2 ktery si proste vice nez 1.5A neveme.

Hodne zalezi na kabelu. Tenky kabely nebo cinske tenky smejdy nedokazou prenest vyssi proudy.

Mam doma dva kabely, pri jednom mi foun hlasi USB Pomale nabijeni. Dam kvalitni a hlasi jen USB nabijeni a foun mam za 1,5 hod nabity. foun ma 3000mA baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedavno jsem se docetl zajimavou vec, ktera by tady mohla nekoho zajimat. Pokud je telefon pripojeny k PC, navigaci, radiu, proste cemukoliv krome nabijecky, tak se nenabiji maximalnim proudem, ale nabijeni probiha v jakemsi omezenem rezimu. (Cetl jsem to ohledne telefonu s Androidem, ale asi by to tak melo fungovat vsude.) Na telefonu s Androidem to lze overit v Nastaveni -> Info o telefonu -> Stav -> Stav baterie. Pokud je zde uvedeno "Nabiji se (USB)", mel by telefon omezovat nabijeci proud a predejit tim pretizeni USB portu. Na nabijecce je zde "Nabiji se (AC)" a nabijeni probiha mnohem rychleji. Realizovane je to udajne spojenim datovych vodicu USB kabelu v nabijecce. Z toho vyplyva, ze by s navigaci k zadnym problemum dochazet nemelo, jen by nabijeni melo trvat mnohem dele. Jak se zda, tak to ale realne moc nefunguje.  :kol-32:

 

 

jj je to tak, např.i proto Nokie poznají z čeho je nabíjeno a proto přes některé neorig. kabely USB vůbec nenabíjí, protože je třeba aby tam nějaké piny byly propojeny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mne se to s tema pinama moc nezda ze by bylo vice kabelu. Vim jen ze by kabel mohl byt bez datove prenosu, ale jinak nic. A ani se mi nepodarilo nic kolem toho najit. Jen vim ze OTG kabel ma na male strane dva piny propojeny. Ale jinak zadne jine zapojeni neznam. To ze nejaky foun nevezme nejakou nabijecku je jina, ale nemyslim si ze by to z dovodu jinak zapojeneho kabelu. Usb ma proste 4 draty, 5V, 2xdata a GND.
Na micro strane je jeden pin navic ktery u standartniho zapojeni je volny a u OTG zapojeni je ten pin propojen se GND. Proste kabel je jeden, resp dva, ten druhy je s funkci OTG

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejde o jiné zapojení ale o zkrtování pinů - jejich propojení.... u mini USB byl propojen (zkratován) tuším pin 4 a 5 a pak to nabíjelo rychleji, u micro přesně nevím, ale tam je pinů 6 nebi 7 .... je normální, že některé čínské usb nabíječky po za pojení na displeji napíšou špatný USB nebo tak něco

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. Neni vice kabelu. Mobil pozna nabijecku tak, ze jsou zkratovany piny 2 a 3 (datove piny). Tyto piny ale nejsou zkratovane primo v kabelu, ale az v samotne nabijecce. Proud tece pres piny 1 a 5 (napajeci piny). Micro USB ma celkem 5 pinu (stejne jako mini USB). Pin 4 slouzi prave k aktivaci funkce OTG. Snad uz je to jasne.  :kol-47:

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, mám Oktávku teprve od včerejška, takže dnes jsem testoval. Připojil jsem do USB díry svůj iPhone 4s (origo káblem, co k telefonu mam) a nabíjel se jako divý - opravdu rychle. Nikde žádné známky problémů - mám v autě Bolero. Telefonoval jsem, přehrával muziku z SDHC a vše makalo v pohodě. Až mě překvapilo, jakým fofrem se telefon nabíjí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...