Přejít na obsah

USB zásuvka


TECHNOLOGY

Doporučené příspěvky

čti o kousek výš je to tam napsáno, je to dáno povahou USB.... to samé platí i o USB např v notebooku

 

 

Nemas tak uplne pravdu. Specifikacemi USB to dane samozrejme je, ale jelikoz jsou ruzne verze USB, tak je i dodavany proud ruzny. USB 2.0 dava 500 mA, USB 3.0 dava 1,5 A a pripravovane USB 3.1 dava uz 2 A. To vse s napetim 5 V. USB 3.1 bude mit dale volitelne 12 V a 5 A nebo 20 V a 5 A.

 

Samozrejme muzes rict, ze USB port v radiu urcite neni specifikace 3.0 a uz vubec ne 3.1, ale nevidim duvod, proc by nemohl davat vic nez je v dane specifikaci. Navic je celkem ocekavatelne, ze uzivatele budou port vyuzivat na nabijeni ruznych zarizeni, takze se zvetseni maximalniho proudu primo nabizi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nabíjím z toho usb bez problémů ale trochu mě vadí že po připojení telefonu se Bolero na nic neptá a rovnou začne přehrávat muziku co je v telefonu, možná to jde někde vypnout, nehledal jsem protože rychlejší je kliknout na radio a je to...

to mě taky trochu štve...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemas tak uplne pravdu. Specifikacemi USB to dane samozrejme je, ale jelikoz jsou ruzne verze USB, tak je i dodavany proud ruzny. USB 2.0 dava 500 mA, USB 3.0 dava 1,5 A a pripravovane USB 3.1 dava uz 2 A. To vse s napetim 5 V. USB 3.1 bude mit dale volitelne 12 V a 5 A nebo 20 V a 5 A.

 

Samozrejme muzes rict, ze USB port v radiu urcite neni specifikace 3.0 a uz vubec ne 3.1, ale nevidim duvod, proc by nemohl davat vic nez je v dane specifikaci. Navic je celkem ocekavatelne, ze uzivatele budou port vyuzivat na nabijeni ruznych zarizeni, takze se zvetseni maximalniho proudu primo nabizi.

 

to máš jistě pravdu, ale bavme se o faktu a ten je že O III má USB 2.0 a většina notebooků též, já mám úplně nový Acer a mám 3x 2.0 a 1x 3.0 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj a to mi ještě 2x z pěti připojení napíše chyba USB úložiště, což je v podstatě pozitivní, neb zůstane hrát rádio :-) 

 

 

jinak mám v autě stále dobito toto: IMAGE_ENLARGED_DETAIL_1.jpg?134562583300 a z toho je to nebité jedna dvě když potřebuji rychlé dobití a hlavně je to i mobilní...

 

NOKIA DC-16 Black externí baterie - PowerBank 2.200mAh, micro USB

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

1. Ten odkaz na bezdrátové nabíjení Nokie ale píše, že vstupní napětí má být 110-240V, tedy nikoliv z USB.

2. Pokud USB, tak asi bych to radši řešil konektorem do cigareťáku s výstupem USB. Je pořád pod proudem a má dostatečný proud.

3. Co vím tak telefon musí na podložce ležet poměrně přesně. To si nedokážu za jízdy představit, že se udrží.

Celkově: já bych to nedělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 9 měsíců později...

Zdravím měl bych dotaz. Koupil jsem si palubní kameru Yi Dash Cam Ultra a zjistil jsem, že oproti VW je zřejmě zapalovač neustále pod napětím. Tzn., než bych vyřešil přopojní kamery do pojistkovky, tak bych ji chtěl někoma hodit. Napadlo mě USB pod entertainmentem, kamera z ní jede, ale jestli se vypiná? Co jsem jen v rychlosti zkoušel, tak po zamčení ještě běží, ale tak jestli se po nějaké době vypne (30s, 1min. ?) ? Nikde jsem to info nedohledal, tak jestli to někdo víte. Vzhledem ke starší verzi O3 a jen základním entertainmentem USB vůbec nevyužívám(e).

 

EDIT 2.5.2019: Tak si odpovím sám :D. USB se vypíná s rádiem, teda po vyndání klíče cca do 60s vypne i usb, což mi aktuálně vyhovuje. Kameru to zdá se utáhne a jako prozatímní řešení to vidím jako ideální.


Jinak já ve služebním narmálně přes USB nabijím telefon a stihá se dobíjet i se zapnutým WAZE, BT a někdy i Spotify. Tzn. dle standardu nebo např. mě se telefon zeptá, jestli chci pouze nabíjet nebo zapnout jako MS apod., takže když zvolím "pouze nabíjet", tak to určitě pak krmí víc.

Editováno: , autor: P1azer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Umřela mi originál USB zásuvka pod entertainmentem. Flešku  nevidí, napětí nedává>proto asi nevidí ani tuflešku. Všechno ostatní funguje ( Amundsen,SD karty ,cd,zásuvky, audio vstup) - jako kdyby měla USB vlastní pojistku a ta praskla. Nebo odešel nějaký měnič 12V>5V, ale kde?   Nemáte někdo nápad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj všem,

mohli by jste mi prosím pomoci s usb zdrojem. USB zástrčka pod infotainmentem ( Bolero) mi funguje jen jako nabíječka mobilu ale nemohu jí využít jako zdroj mp3,obrázků atd. Při výběru zdroje je ikona usb šedivá a nelze vybrat. Musí se nějak dodatečně aktivovat?

Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 1. 2020 na 1:29, Dadajan napsal:

Umřela mi originál USB zásuvka pod entertainmentem. Flešku  nevidí, napětí nedává>proto asi nevidí ani tuflešku. Všechno ostatní funguje ( Amundsen,SD karty ,cd,zásuvky, audio vstup) - jako kdyby měla USB vlastní pojistku a ta praskla. Nebo odešel nějaký měnič 12V>5V, ale kde?   Nemáte někdo nápad?

Jen výměna. Já byl v záruce. Auto málem za milion a to nejdůležitější - datové USB (Connect) - nejde...

před 19 hodinami, Menestheus napsal:

Ahoj všem,

mohli by jste mi prosím pomoci s usb zdrojem. USB zástrčka pod infotainmentem ( Bolero) mi funguje jen jako nabíječka mobilu ale nemohu jí využít jako zdroj mp3,obrázků atd. Při výběru zdroje je ikona usb šedivá a nelze vybrat. Musí se nějak dodatečně aktivovat?

Děkuju

Zkus nějaký kabel doma, musí se mobil datově spojit s PC, pak je jistota, že kabel je datový. Pak otestuj v autě, ale myslím, že to bude stejné jako nahoře (nebo tak, že jde jen 5V a ne data. Ale já už kupuju jen kabely, které neškrtí nabíjení (průměr tkaničky...) - jeden je Premiumcord. 

Jo a k otázce z roku 2014, já jsem psal do škodovky a USB prý dávají 500mA, dle normy. Dávají asi víc. Na Power devilery, quick charge aj si budem muset počkat (navíc vše proprietární - bude se kupovat auto dle mobilu, nebo mobil dle auta?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...