Přejít na obsah

otáčky za studeného motoru


LukeDaniels

Doporučené příspěvky

ahoj borci. mám Feldu 1.3 LXi. r.v 95 50Kw... mam problém při startování za pouze studeného motoru. auto v pohodě nastartuji, a otáčky asi po 3 vteřinach klesnou tak, že motor drnčí(klepe) a má tendenci chcipnout. párkrát se tomu podařilo zdechnout. po chvílu pokud to udrží, tak se otačky zvyšují mysliím až moc vysoko. a po brnknutí na plyn zusstanou otačky cca 2 vteřiny dlouho nahoře.. když jedu a motor se zahřeje tak už je to OK. pokud vypnu zahřáty motor a nastartuju tak jede vše v pohodě.. co to může byt? svíčky nový. nemůže to být třba zapalovací cívka?? měl někdo něco podobnyho??? díky za radu Luke 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Přeji krásný den.
Prosím o radu.

Moje 1.3 Mpi začala divně startovat Sem tam při startu robí.
STUDENÝ MOTOR
- startuji, ale točím jen motorem jak dlouho chci. Zkusím znova a už mě kucká. Na potřetí mě chytne a otáčky od 300 lezou po 800.
- startuji, otáčky nízké. Nemohu šlápnout na plyn, hned se dusí a střílí do sání. Musím minutu počkat.
- startuji, otáčky letí na 1500 a rychle spadnou na 800. Jemně šlápnu na plyn a kucká.

PŘI TEPLÉM MOTORU
Stačí abych nechal 5 min. motor odpočnout. A startuji jako u studeného motoru.

Myslel jsem si, že nejde aut. sytič. Vyměnil jsem čidlo teploty ale nic se nespravilo.
Nepomohla ani výměna všech čidel, nechal jsem udělat rozvody, pal. filtr + čerpadlo, zap. lištu a svíčky. Auto elektrikář nic v ŘJ nenašel, co by to mohlo způsobovat.
Mám LPG systém, ale s tím problém nemám. Používám plyn jako náhradu sytiče. Před nastartováním si trochu pustím do sání, pak přepnu na benzím a startuji. Motor hned chytne a nekucká. Musím ale stejně držet tak minutu otáčky nad 3000.

Díky moc za rady :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...