Jump to content

vrčení převodovky

fabia kubis
 Share

Recommended Posts

Ahoj všichni obracím se na Vás s dotazem v poslední době mi začla převodovka po zahřátí cca 10km vydávat takové vrčení jde to slyšet i přes radio tento zvuk se zesiluje zrychlovánim nepomáhá sešlápnout spojkový ani brzdový pedál . Nevíte co by to mohlo být? ložiško v převodovce? nebo převodovka v háji najeto 180 000km. děkuji za radu Kubis 

ložisko lze vyměnit, ale jsou na to spešl přípravky, v ruce asi ne. Já sehnal převodovku s 50ti tis.km za 2500,- takže výměna ložiska , které stojí asi1200 nemá smysl s přihlídnutím k výši najetých km. já třeba dal na 1,4 16V 55 kw převodovku z HTP 1,2 47 Kw

Edited by Casy

Máš dvě možnosti,

1)  shánět starší, nebudeš znát stav a není do toho vidět :-(

2) svou demontovat a zamluvit předem termín třeba u SIXTY, ten udělá repas a odvezeš si dom. Ještě ten den nebo max druhý den ráno. Většinou se vymění ložiska a je to v poho. + dáš nový olej.

Ale především je rozhodnutí jen na tobě.

Já bych volil opravu. To je z mé hlavy.

Já bral převodovku z bouranýho auta, kdy jsem viděl kastli, stav km , kod převdovky, r.v. převodovky, fčnost  částečně zjištíš na místě , a cena byla přijatelná, takže pro mě bylo výhodný toto. JInak o repasích u SIXTY jsem taky uvažoval, ale cena je o ničem jiným. Ty MPIčkový převodovky se zase pohybujou v jiný relaci.

Máš dvě možnosti,

1)  shánět starší, nebudeš znát stav a není do toho vidět :-(

2) svou demontovat a zamluvit předem termín třeba u SIXTY, ten udělá repas a odvezeš si dom. Ještě ten den nebo max druhý den ráno. Většinou se vymění ložiska a je to v poho. + dáš nový olej.

Ale především je rozhodnutí jen na tobě.

Já bych volil opravu. To je z mé hlavy.

:kol-47:

No hele kucí a cenově jsme na jaké relaci?? ložisko cca 1800kč nebo stačí vyměnit jenom to ložisko

, vím že použitá převodovka bude stát za prd když nevím z jakýho to je auta ale ten repas tam budem kolem 10 000 né??? to autě me stálo už tolik peněz že to není možný

Je to na tobě, jak se rozhodneš.  :kol-32:

Přesně tak :kol-47:

Na vrakáči ti záruku nedají a stejně min. vyliješ olej co tam je a naplníš nový. 

A pokud bych měl volit já tak udělám repas, vím co mě to bude stát a co od toho mohu čekat.

Plus jak je venku převodovka tak automaticky kontrola spojky a popřípadě výměna, tak bych volil já.

Ale je na tobě, jak se rozhodneš. :kol-32:

Edited by Combi2002

• 3 weeks later...