Jump to content

sada klicu z face na před face


janci 26
 Share

Recommended Posts

Tam bude nejspíš jiný typ dálkového ovládání a bude nutné taky (pokud jsi původně měl 2 klíče) do jednoho z nových klíčů pořídit nový transpondér (čip).Transpondéry z nových klíčů jsou na nic, pokud jsou originál z výroby.

Link to comment
Share on other sites

Dělá se to velmi špatně. Pouzdro je v dělící rovině zajištěno zalisovaným kolíkem (je vidět na boční stěně, kde je potisk), který lze vytáhnout pouze tak, že odstraníš logo a velmi opatrně navrtáš do něj dírku do hloubky cca 3mm vrtákem tak 4mm. Aby vrták náhodou neprojel hluboko, je vhodné to dělat na stojanovce. Dále je nutné pokračovat modelářskou frézkou rovněž opatrně a to směrem do stran, dokud nenarazíš na kovový kolík, který se nachází pod logem. Ten odkryješ v dostatečné délce až na jeho konec a tam odkryješ jeho okraj pro jeho zachycení. Ostrým šroubovákem jej posuneš směrem ven. Jde to ale ztuha, drží pevně. Jakmile povyleze, zbytek už by měl jít malými kleštěmi. Pak už půjde pouzdro rozloupnout podobně jako u starších modelů klíčů. U modelů po face není transpondér jako samostatná součástka ve skle či plastu ale je součástí elektroniky dálkového ovládání včetně cívky na feritovém jádře, která komunikuje s cívkou na kroužku spínací skříňky. Tu cívku (nachází se na zůžené části spoje) je nutné opatrně odpájet a vyndat - pozor, je také přilepená ke spoji lepidlem. Na místo cívky se pak přilepí transpondér vhodný pro předface. Nicméně jak zde kolegové potvrzují, dálkové ovládání nebude kompatibilní, klíč ti bude sloužit jen pokud budeš otevírat dveře mechanicky. Jestliže vrták či fréza zajede příliš hluboko, může poškodit plošný spoj. V tomto případě je to ale vlastně jedno, protože jeho služeb nejspíš nevyužiješ.

Link to comment
Share on other sites

Jo teď jsem si všimnul, jak píšeš, že dálkové nevyužiješ. Tak v tom případě nemusíš při vrtání a frézování dávat pozor na plošný spoj. Hlavně si nepřevrtej skrz pouzdro :kol-28: . Cívku nemusíš odstraňovat, prostě vyndej celý plošňák.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...