Přejít na obsah

Jaký olej 2.0 TDI CR 125 kw


Kašpi

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...
  • o 4 měsíce později...
  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

Ahoj, dnes jsem si koupi OII 2.0 tdi CR - CFHC. Rozhoduji se mezi dvěma oleji, oba splňují normu 504 00/507 00. Budu měnit olej mezi 12- 13 tis. někdy i dřív (okolo 10 tis.), snad nic nezkazím, když je to longlife.

 

1. Mobil 1 ESP Formula 5W-30 (https://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej-mobil-1-esp-formula-5w-30-5l_33726.html?gclid=EAIaIQobChMImabz6pS92gIVipXtCh2TvgxTEAQYASABEgLsfPD_BwE)

 

nebo originál

2. VW 5W-30 LongLife III 504.00/507.00 (http://www.hanza-autodily.cz/vw-5w-30-longlife-iii-50400-50700-g-052195m4-5l-akce/d-72728/)

 

Rozhodl bych se pro originál, ale měl jsem 9 let Golfa III s rotačním čerpadlem a vyzkoušel jsem na něm asi 3 druhy olejů a nejvíc jsem byl spokojený s Mobilem 1. Proto jsem i teď koukl na Mobil 1. 

Předpokládám, že mi odpovíte, že je jedno, který z nich použiju ale třeba někdo z vás vyzkoušel oba dva oleje a napíšete, jestli jste zpozorovali nějaký rozdíl.

Díky

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor byl po tomto oleji nejtišší, méně se vibroval, šel líp do otáček - skoro jako kdyby mu to přidalo pár kW :D . Bylo prostě vidět, že mu tento olej dělá dobře. Před tím mi tam lil můj automechanik kdoví co a ještě chtěl takový prachy za to. 

Při výměně jsem dodržel samozřejmě normu. 

Na druhé místo bych zařadil Liqui moly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

taky jsem koupil, bylo tam 5w30 LL, a ted v autorizovanym servise lejou 0w30 LL SHELL, ale menim to po 15ti, i mi nastavili interval na to na počítači ... motor má podle mě trošku jiný zvuk, nez na 5w30ce, ale jede to normálně :)

Editováno: , autor: ajkpark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...