Jump to content

Zvláštní chod pedálu spojky


Khamos
 Share

Recommended Posts

Zdravím, jsem čerstvým majitelem OII 2.0 FSI. Auto se zatím jeví jako úplně suprové, jediné, co se mi trochu nezdá, je spojka.

Pedál má zhora úplně lehký chod, až tak po 3 cm při sešlapování narazím na odpor a spojka začíná rozpojovat. Také jsou v pedálu cítit při řazení lehké vibrace.

O vibracích jsem četl, že je to snad i normální, dělaly to dokonce i všechny OI 81 kW, které jsem také po bazarech projížděl, ale u žádného z mých předchozích aut jsem to nepozoroval :).

Jinak při jízdě nejsou žádné vibrace. Snad je při rozjedu při prvním uvolňování spojky a přidávání plynu (pokud se např. rovnám před garáží) je slyšet takové menší bouchnutí, po dalším sešplání a uvolnění spojky už ne.

Spojka jinak neklouže, rozjezdy jsou plynulé, v tom není žádný problém.

Myslíte, že se spojka nebo setrvák pomalu začíná chystat do věčných lovišť? Mám to nějak řešit, nebo na to kašlat, dokud funguje? :) Díky moc.

Link to comment
Share on other sites

Což já bych to neřešil, ale zvenku je to dost slyšet, jako kdyby mi mlátil o podlahu plast vyztuženej plechem :D A dělá to spíš až když je auto ohřáté, ráno při výjezdu z garáže to nepozoruju...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Zdravím, mám podobný problém jak popisujete, spojka byla zdá se mi až nepřirozeně vysoko, ale zabírala až níže. Kromě toho a lehkých vibrací žádný funkční problém, ale musel jsem hodně zvedat nohu. Tak jsem řekl mechanikovi ať se na to podívá. Nevím co udělal, je to stejné s tím, že od té doby se pedál má tendenci nevracet a pak střelit do nohy.

 

Můžu se zeptat jak jste probém vyřešil vy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...