Přejít na obsah

Cvakani pri razeni a akceleraci


radarek

Doporučené příspěvky

Chtel bych pozadat o radu ohledne kovoveho cvakani pri razeni a prudsi akceleraci vozu. Zpocatku jsem vinu prisuzoval vadnemu silentbloku na prevodovce, ale po jeho vymene (1800Kc) :( se nic nezlepsilo. Spojka pracuje dobre, ale kovovy zvuk z leve casti vozu se ozve skoro pri kazdem rozjezdu. Zni to jako vlecka na oju u traktoru pri prejizdeni nerovnosti. Podobny zvuk to vydava pri ubrani plynu. Pripada mi, jako by neco litalo v prevodovce. Automechanik mi prosel predni napravu, ale zadne uvolnene dily nenasel. Moc diky za info ;)

FABIA COMBI 1.4 MPI 2001 120 000km

Editováno: , autor: radarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak koukám,máš fabi z roku 2001.V tom roce ,pokud si pamatuji byly provázeny upravy držáku převodovky .Tak se na to podívej,co tam máš....a přeptej se v servise.Bylo to aktuální sdělení.Projev byo CVAKÁNÍ.

Dekuji za radu, kazdopadne to stoji za zkousku. Zvlastni je, ze jakoby citim, ze tam neco cestuje. Taktez pri vymackavani spojky mezi 1 2 a 2 3, spojka plynule prenese silu motoru, ale s autem to trochu skubne a je slyset cvaknuti. :blbec: . U vyssich rych. stupnu jako by akcelerace auta nebyla tak velka a zavada se jiz tak neprojevuje. Mohli by tyto indicie stale vest k tomu zminovanemu drzaku prevodovky??? -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nejsou to proste a jednoduse synchrony??? :unsure:

Razeni jde celkem lehce, sem tam se 4ce nechce a vyzaduje pomalejsi razeni. Nechal jsem v tom projet mechanika a na prevodovku nic nerikal. Doporucil mi vymenit silentblok na prevodovce a k tomu udelal i silentbloky na predni naprave. Bohuzel, ani jedno nepomohlo a pripada mi, ze je to den co den horsi. Doporucil mi, at to necham tak, az to bude hlasitejsi a bude se to projevovat vyrazneji. Jenze to je rada, ktera se muze zatracene prodrazit.... :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm,tak mě toto dělalo taky a potom se to jednou zhoršilo tak,že to najednou začalo klepat jako blázen. A už vím co to je - homokineťák u kola na straně řidiče. Dneska ho jdu vyměnit. Doporučuju buď origo -8000kč lol nebo neorigo zn. SPIDAN - 1300kč -_- Je to celá sada i s manžetou,maticí na poloosu atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm,tak mě toto dělalo taky a potom se to jednou zhoršilo tak,že to najednou začalo klepat jako blázen. A už vím co to je - homokineťák u kola na straně řidiče. Dneska ho jdu vyměnit. Doporučuju buď origo -8000kč  lol  nebo neorigo zn. SPIDAN - 1300kč -_-  Je to celá sada i s manžetou,maticí na poloosu atd.

Diky za info, tu cenu za original jsem radsi nevidel :o . Mne to sice jde slyset na strane ridice, jak popisujes, ale intenzita klepani neni zavisla na natoceni prednich kol. Homokinetak pry klape jen pri plnem rejdu. Tebe se to klepani projevovalo i pri klasickem rozjezdu a razeni nizkych stupnu volnosti? Pocitoval jsi taky urcity naraz nebo bouchniti kdyz si rychle pustil spojku? Diky -_-

Editováno: , autor: radarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vazeny kolego tento problem jsem resil nedavno dal jsem vymenit loziska v kolech protoze hucely ja k...a ja si puvodne myslel ze to jsou me milovane Matadory ale nebyli.Ale dal k jadru problemu po ujeti asi 300km se zacalo ozyvat jakesi kovove cvakani nejdrive v servisu diagnostikovali vyfuk respektive ke zaveseni.Potom to byla prevodovka upozornili me ze ji neopravuji ale meni pouhych 50 000Kc to uz jsem nezvladl a vyrazil za jednim takovym domamechanikem a ten nejdrive rekl ze asi jsou v tahu homokinematicke klouby ta cifra za ne me taky malem skolila a kdyz hledal cim by to mohlo byt opravdu protoze jsem to auto chtel v te chvili nabourat a nahlasit to jako totalku na pojistovnu tak zjistil ze se povolila matice na lozisku v prednim levem kole takze matice se vyndala namatlala LOCTITEM nasroubovala zpet a utahla co šla a ejhle oprava za 5Kč provedena za 5 minut a je ticho až to bolí.Tak navrhuju neunahlit se a radeji hledat protoze ja mam se znackovym servisem ne zrovna nejlepsi zkusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli pomůžu ale další co by to mohlo být tak třeba poloosa..přesněji kloub u poloosy...mě to také dělalo,že při zařazení v tom lehce cuklo(cvaklo)...v servise to utáhli(naprosto výborně) a po 2 km mi prdl kloub polosy jako by ho někdo přeřízl flexou...po 2 týdnech tedy necelých 2000km to samé na druhé straně...Tak zkus ještě tohle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fabce (jinak fabijanek) mam tyto matice viz. foto. Zkousel jsem sundat predni kolo a zatocit s kotoucovkou. Uplne me udivila vule pri zarazene jednicce. Podobny postup jsem provedl na druhem kolem, tedy pravem, a vule byla jen o malo mensi. Uz tedy vim, ze zase nic nevim. Kurna, proc ja jsem se nedal na automechanika.... Muzete mi poradit, zda-li jsou na kole namontovane ty spravne, nekazove, matky od poloos? kol100

post-8-1157715642.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fabce (jinak fabijanek) mam tyto matice viz. foto. Zkousel jsem sundat predni kolo a zatocit s kotoucovkou. Uplne me udivila vule pri zarazene jednicce. Podobny postup jsem provedl na druhem kolem, tedy pravem, a vule byla jen o malo mensi. Uz tedy vim, ze zase nic nevim. Kurna, proc ja jsem se nedal na automechanika.... Muzete mi poradit, zda-li jsou na kole namontovane ty spravne, nekazove, matky od poloos? kol100

Matice je v pořádku viz. http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=10623

Tu vůli tam mám taky, všechny vůle (homokineťáky, převody) se sčítají a ta konečná vypadá hrozivě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je to tato matice a jestli ten problem je tady tak to kolo a zvedni kolo a zkus s tim pootacet a ten zvuk se ozve.Ale vule je tam normalni ale ten zvuk ne! A poznas to az kdyz vezmes ten specielni klic na tu matku a zkusis ji utahnout.Ale utahnout protoze kdyz zkusis povolovat tak strhnes ty packy ktere ji jisti a musis dat novou nebo pilkou na kov udelat ty zarezy nove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak matkami to nebude, vypadaji v poho. Takze me ceka vymena leve poloosy. Prochazel jsem nejake e-katalogy na netu a ceny se rapidne lisi. Nekteri nabizeji ciste jen homokinematicke klouby (prevazne kloub u kola - vnejsi) ostatni zase cele poloosy. Nemam predstavu, ktery ten kloub je spatny a odchazi casteji. Pri otoceni kola se zvuk ozyva odevsat a nelze identifikovat jeho zdroj.Investovat tedy do cele poloosy se mi vubec nechce. Nemate s tim, prosim, nejake blizsi zkusenosti, popr. bych privital nejake doporuceni levneho prodejce. Dale by me zajimalo, zda-li je nutne menit i pravou stranu auta, kdyz odesla jen ta leva?

Editováno: , autor: radarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele včera jsem vyměnil právě ten levej homokineťák u kola. Prodává se to v sadě: kloub,matka na poloosu,manžeta,spony na manžetu. Cena byla 1120kč.

Ten druhý se měnit nemusí!!! V 90% se posere ten kloub u kola. Vyměň jen to. Jinak zkus jako dodavatele www.mjauto.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomožte prosím.pořád nevím kde hledat příčinu toho lupání při akceleraci......každý radí něco jiného.....matice mám kovové....nebo mám zajed do servisu ,ale nerad bych platil za výměnu....celé nápravy nebo ulužení......jak tady někdo píše....byl tam už někdo v servisu a jak to tam řešily....děkuji vaše odpovědi...už je to při jízdě dost nepříjemné při akceleraci tedy při řazení.....pokud auto jde do tahu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to mas tezke... Mam ten samy problem. Pokud uz mas ty kovove matice, tak vymena matic za nove uz podle servisaka Skody nepomuze. Zalezi, zda-li ti klepe jen pri rozjeti a ubrani plynu, nebo to taky slysis pri pohonu kol v zatacce. Bylo mi receno, ze pokud to dela s rovnymi koly a zataceni na to nema vliv, s velkou pravdepodobnosti to je homokinetak (stejnobezny) kloub na poloose u prevodovky. Podobny nazor na to ma i muj automechanik. Zatim jsem k oprave nedostal, ale uz uz se na to chystam. Doufam, ze ti to aspon trochu pomuze -_-

Editováno: , autor: radarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele co bys ještě chtěl? Rad tady máš dost a fundovaných. Pokud čekáš na nějakýho boha,kterej ti po internetu řekne co tomu na 100% je tak to máš asi smůlu. A řeči typu řekně te mě co tomu je ,ale doufám že to není homokineťák, tak sorry vole error. Měň a uvidíš. Řečima a otázkama ještě nikdo nic nezpravil na to se musí taky šáhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...