Přejít na obsah

Hlučnost ventilátoru chladiče


Rypicong

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Chlapi, vím, že se tu už řešil hluk co vydává ventilátor na chladiči, ale nevím jak to dopadlo. Jestli to zkoušel někdo reklamovat.

Teď v těch vedrech jede klima a tím pádem i ventilátor na maximum (to je jasné), ale to už není hluk, to je kravál, že se na mě každý dívá jak na exota "Co jako mám s tím autem". Uvnitř auta při zavřených oknech to téměř není slyšet, takže přímo mě to neotravuje, ale jen si říkám, že jiné auta při max otáčkách ventilátoru jen hučí a tohle je jak vrtulník při startu :)

 

Vedra za chvíli pominou a tak ten problém bude minulostí, a tak nevím jestli to řešit s AS nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@miklisek Díky za upozornění na téma. Jestli se rozhodnu to řešit, tak budu pokračovat v diskuzi tam. nebo rovnou ve tvém tématu: 

https://forum.skodahome.cz/topic/133272-hluk-větráku-na-maximum/

 

Ještě přikládám svoje video s hlukem. Hluk je shodný s Mikliskovým, takže asi ta "vlastnost" no :(

https://youtu.be/Id1K143H7sU

 

Mi teda přijde celkem malinkatý na to kolik tam je místa, klidně by tam vešel ještě jeden. Takže asi jako na skoro všem zase šetřili. Taky si myslím, že to bude tvarem těch lopatek a rychlostí otáček. Skoro jako by se na obvodu už rychlostí trhaly proudnice na koncích lopatek.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirka_CZE, mám přesně ten samý zvuk. To by bylo ale na řešení nějakého aerodynamika hlukaře. Třeba PC větráky Noctua mají jakési zářezy na lopatkách, aby kavitace na odtrhových hranách zmizela a snížil se hluk. Nebo jak píšeš, snížit limitní otáčky, možná stačí málo. Ale rejpej se v tom, aby pak byl problém s přehříváním nebo nefunkčností klimy.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo, Dokud ŠA neudělá novou verzi s jiným tvarem lopatek nebo SW nesníží otáčky, tak to opravdu nemá cenu do toho jakkoliv hrabat. A navíc, když se to projevuje jen v opravdových vedrech, které jsou pár dní do roka.

Editováno: , autor: Jirka_CZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to taky na Rapidu SB 2016, ve vedrech klima hučí jak letadlo. Tak prostě ve vedrech jezdíme v našem druhém autě Focusu II, tak je to v pohodě i při hoodně teplém počasí :-) :-) To hučení větráku ještě beru, podobně hučela i moje Fábie II Elegance(název je zavádějící :-) ), ale občas něco začne pískat a to už posílám kletby na koncern, proč zase já :-) :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...