Jump to content

kolísání otáček a hooodně špatné startování při teplém motoru


urbanroman11
 Share

Recommended Posts

dobrý den.prosím o radu mám felícii r.v. 1996 najeto 120 000km je to karburátor.motor si dělá co chce.při studeném startu chytne na poprvé ale při ohřátém motoru musím dlooooouho točit než nastartuje a také kolísají otáčky,jak na volnoběh tak i za jízdy,musím sešlápnout spojku a prošlápnout plyn.potom je na chvilku klid.ale dělá si to kdy chce.jsem z toho zoufalej a další věc je že neukazuje otáčkoměr.jen když se vytočí motor tak vylítne na 4500ot ale hned zase spadne,další věc je že nesvítí podsvícení budíků.nevím jestli všechno souvisí se vším.děkuji za odpovědi a pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dobrý den.prosím o radu mám felícii r.v. 1996 najeto 120 000km je to karburátor....

Feli r.v. ´96 s karbcem je děsná představa. Buď jedině že by to byl kus pocházející z exportu do "zemí třetího světa", kam se vyvážela karburátorová verze feli s motorem shodným s posledníma "předvstřikovýma" favoritama, anebo jako druhá eventualita je to hustokrutěpřísežnej bastl z kastle feli a motoru z fáčka. V Evropě se totiž felicie s karbcem vůbec legálně uvést do provozu nedala - už favorit byl od konce dovolený v Boleslavi v roce 1992 (a to právě jen s výjimkama v podobě dodávek do států, kde nemají aspoň trochu kvalitní benzín) vyráběnej výhradně se vstřikováním a felina šla na trh od samýho začátku jako vstřiková - nejdřív jednobod a od roku 96 už dokonce jako MPI. Ale i felin se pár tisíc s karburátorem vyrobilo - jen všecky skončily mimo Evropu. Třetí možnost právě je, že s tím vehiklem nejezdíš po evropskejch cestách...

 

Ale pokud je to opravdu karbec, tak by na vině mohl bejt ten proslavenej automatickej sytič anebo přisávání falešnýho vzduchu nějakým prasklým těsněním mezi karbcem a sacíma kanálama hlavy.

Edited by Ekkar_z_Bastlírny
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...