Přejít na obsah

Chyba 1441 čidlo G210 - 2.5 TDI


Ycek

Doporučené příspěvky

Zdravím, už se delší dobu peru s chybou 1441 čidlo G210 nevěrohodný signál apod.

Rozsvítí se žhavení a nápis motor do dílny. Stane se tak vždy když klesne nafta k 1/4.

Čidlo jsem z nádrže vyndal a změřil. Hodnoty jsou OK, cca 100 ohmů prázdná nádrž a 410 plná.

Máte s tím někdo zkušenost?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čidlo G210 je ale čidlo nedostatku paliva, nikoli palivoměr, čili to s palivoměrem nemá nic společného

A je skutečně napojeno na kontrolku žhavení. Tahle věc umí i totálně zablokovat motor, je to vlastně ochrana čerpadla, aby nejelo naprázdno bez nafty. Před jakýmkoli další řešením doporučuju natankovat plnou nádrž a sledovat to.

Co ale můžeš udělat je vyčistit komplet sací koš a vše v něm, určitě tomu pomůžeš, ne-li odstraníš závadu

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Není třeba hnutý plovák? Ukazuje dobře palivová ručička?

Teď mě napadlo: To čidlo bude vadné. ŘJ nedostane signál od čidla a vyhodnotí to jako chybu. Kdyby vadné nebylo, ale dávalo by signál v nesmyslné poloze, vyslalo by signál, že v nádrži dochází nafta a ŘJ by to vyhodnotila a motor zastavila. Takhle jen vyhodnotí chybu... Možná fakt celé vyměnit, nebo jezdit s plnou a zvyknout si na to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyřešeno, sice tomu stále nerozumím. Čidlo bylo vadné, ale pouze v nádrži. Pokud se měřilo venku, bezproblému fungovalo a reagovalo jak má. Takže až v pořadí třetí čidlo funguje v nádrži. Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 1 rok později...

Zdravím, řeším stejný problém, ale auto mi vypnulo motor, diagnostika píše závadu jako tady + G210 snímač. Poradíte mi jestli se dá koupit samostatně a případně mě navést? Anebo je součástí pouze čerpadla co je v nádrži jako celek? Nevím zda je na konektoru nebo třeba součástí nějakého tištěného spoje.

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...