Přejít na obsah

Roomster budíky nefunkční analogove ukazatele


ddddawe

Doporučené příspěvky

Zdravím, 

 

Mám problém s budíky v Roomsteru 2007 1.9tdi, verze s maxidotem a analogovými ukazately které nefungují, ani při testu akčních členů se nepohnou. 

 

Dokázal by mi někdo poradit zda půjdou opravit nebo raději rovnou shánět nové?

 

popřípadě zabývá se tady tím někdo? Hledal jsem ale nenašel. 

 

Děkuji za postřehy.

 

 

maxik_roomster.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tipnu si vadu v pájení = tzv. "studenej spoj", kdy praskne nátav slitiny mající za úkol propojovat vodivý plošky. Na přímý vině je používání bezolovnatý sračky i na tyhle účely, který mají vysloveně právě z důvodu mizerný spolehlivosti bezolovnatýho pájení povoleno používat i nadále olovnatý slitiny (automotive, zdravotnictví, armáda atp).Tady konkrétně bude vada v oblasti napájení těch ukazatelů - buď přívod +12V, nebo kostra.

 

Jediná možná pomoc je najít nějakýho "pájmistra", kterej opatrně rozebere palubovku a spoj po spoji přepájí s drobným přídavkem pájky obsahující olovo - tedy na hony daleko se vyhýbat označení "Pb Free" nebo "RoHS technology". Nainstalovat fungl novej přístrojovej štít je jen nahrazení jednoho kurvítka druhým (výrobci na výjimku serou a používají dál nevhodný pájecí slitiny, který vinou střídání teplot v autě i vibrací za provozu popraskají).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...