Jump to content

Nepřirozený zvuk šustění z palubové desky


Romik274
 Share

Recommended Posts

Zdravím,

 

mám novou Škodu Rapid Spaceback 77 KW od 5/2014 najeto 3500 km.

 

Posledních čtrnáct dnů pozoruji, že když dojedu na semafory a vyřadím do neutrálu, tak slyším nepravidelné šustění, jakoby se přidíral ventilátor. Když jsem otevřel kapotu, tak jsem tento zvuk neslyšel. Tudíž v motorovém prostoru to není. Když ale nastoupím, tak zvuk hned slyším. Při přidání plynu se zvuk mění, zvyšuje se a snižuje se. Vždy na vrácení se na volnoběžné otáčky se nepravidelný "šustot" sníží.

 

Připadá mi to jako nepravidelný chod motoru, ale motor běží dobře. Myslím si, že je to zvuk z palubovky, ale nevím od čeho. Dříve u Škodovek podobný zvuk dělávalo lanko tachometru.

 

V příloze je přiložena nahrávka zvuku. Kvalita je horší, tak případně zesílit repro.

 

Díky za jakýkoliv postřeh nebo radu, jak tento pazvuk odstranit.

 

 

Romik

Rapid zvuk.mp3

Link to comment
Share on other sites

Ventilator topeni/klimatizace je umisten v kabine, nad nohama spolujezdce. Takze v prostoru motoru nejsou slyset zvuky od ventilace.

Prace tohoto ventilatoru je zavisla od napeti v palubni siti - tzn.podle otacek motoru - zasadni rozdil je volnobeh (12,8 -13,6 V - podle stavu baterie) - a pak jizda s plynem - kdy napeti je kolem 14 V (do 14,4 V).

Zvuk ukazuje asi zavadu na samotnem rotoru ventilatoru nebo jeho montaznim uchyceni.

Mozna se jedna jen o demontaz a nasledne montaz, s dodrzenim vsech pracovnich postupu. 

Ale to uz je rec o servisu.

Link to comment
Share on other sites

Najel jsem zhurba dalších 500 km a vypadá to, že zvuk se nemění. A nevím přesně, kde by byly ty ventilátory. U čeho? Spíš to vypadá jako zvuk řemene, který pohání všechny agregáty, ale při otevření kapoty tyto pazvuky neslyším, které jsou slyšet v kabině. Zřejmě to bude zvuk, který není až tak nebezpečný, ale vadí mi.

Do servisu zatím jet nechci, protože nechci si tam připadat, hloupě. Určitě jak naschvál by to v servisu neudělalo. Tento pazvuk trvá po zastavení vozidla několik vteřin a začne slábnout. Jakmile se přidá plyn, tak se zvýší a zase se vytratí. Je možné, že kabina vozidla je tak dobře odhlučněná, že to může opravdu jít s místa rozvodů nebo pohonu ostatních agregátů ajko je - altík, kompresor, čerpadlo a kladky.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zdravím..

 

 Přesně tento pazvuk pozoruji na svém lift..TSI 77kw již nějakou dobu. Zjistil jsi co je příčinou ?.. povedlo se ti to nějak vyřešit ?

 Souhlasím s tebou taky si myslím že to nejde z motoru.. slyšet to jde pouze z kabiny 

 

 Vypozoroval jsem následující.

 

-> Při studeném startu to nikdy pazvuk nevydává, ani když se motor a vše kolem zahřeje..

-> Pazvuk to začne vydávat pouze když startuji auto několikrát za den.. první,druhé,třetí startovaní nic.. čtvrtým startem to většinou začne tento pazvuk vydávat a pak to už dělá skoro pokaždé než auto opět pořádně vychladne. 

-> Taky je zajímavé že když to nezačne vydávat pazvuk ihned po nastartování tak je klid, nikdy se mi nestalo že by se to objevilo i v průběhu jízdy..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozoruji u svého auta přesně to samé co popisujete, nejlépe je to slyšet u stojícího auta s vypnutým ventilátorem. Zdá se mi že je to slyšet i za jízdy ale ztrácí se to v ostatních provozních hlucích. Je to přesně co popisujete, slyšet jemom z kabiny z motorového prostoru ne, docela mě to otravuje. Tento týden pojedu do servisu tak se o tom zmíním.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...