Přejít na obsah

Trojchyba


shushen

Doporučené příspěvky

Zdravím vás,

 

vyskytol sa mi taký zvláštny problém na Fabii 1, r.v. 2002. Motor 1.4 16V ale to asi nehrá rolu, nakoľko predpokladám že sa bude jednať o problém v elektrine, zrejme nejaký skrat.

 

Problém sa prejavuje tak, že priebežne mi vonkajší teplomer ukazuje nezmyselné hodnoty (ako napríklad v lete pri jazde po diaľnici klesne teplota na 7 st., následne vyskočí na 13 a podobne, pri čom reálne je okolo 26). Najvážnejšie je, keď sa k tomuto problému naraz pridajú dve ďalšíe chyby:

- klesnutie ukazovateľa benzínu na nulu (pri čom ale rezerva neblikne, dojazd ale preráta na 0 km)

- ozve sa zvuková signalizácia teploty chladiacej kvapaliny, resp. jej nedostatku.

 

Zatiaľ som auto na diagnostiku nepripájal, predpokladám že tá mi tento problém nevysvetlí, ale bude asi problém niekde v elektrine. Moja otázka je, či máte tušenia kade sa vybrať to vystopovať. Tipujem že snímač vonkajšej teploty, benzínová ručička a čidlo chladiacej kvapaliny asi idú jednou cestou alebo majú niečo iné spoločné.

 

Pripájam obrázky pre lepšie pochopenie.

 

Vďaka

post-50573-0-48933200-1405448919_thumb.j

post-50573-0-29866800-1405448989_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...