Přejít na obsah

Zálohy a slevy na nový vůz


jindrous

Doporučené příspěvky

Tedy moje zkušenost je, že po obeslání všech prodejců v srpnu 2014 se ozvali slovy 3 a všichni napsali že sleva až při osobním jednání.

Nakonec jsem sehnal slevu 10% s termínem 42KT (O3 1.4 103kW DSG) když ostatní říkali že rok 2015. Nejlepší byl jeden prodejce kde jsem si domluvil předváděcí jízdu a při příjezdu mi řekli že teď auto nemaj ale že není problém si jej půjčit na víkend, že to je lepší. No problém by to nebyl kdyby bylo vlné, pořád měli nějaké předvádščky.

U korejců mi rovnou řekli že to moc žere a že to není nic moc auto.

 já v březnu 2015 obeslal cca 15 prodejců, do týdne se ozvalo cca 50% ,  sleva ? to mi tvrdili všichni shodně 7%  a nebo při  volbě s  úvěrem na splátky  13% .  Dodatečně se ozvalo dalších 5 prodejců a tvrdili o slevách to samé.  A jak jsem pak mluvil osobně při objednání plechovky, tak to jsou slevy , které jim byly povoleny - ale už nevím kým, zda VW a nebo  jejich šéfy. Kartel ? Nevím, neřeším. Je jasné, že mají zisk především ze servisu, na prodeji je asi VW zdírá. Situace v roce  2004 či 2010 byla naprosto jiná, ty marže měli prodejci podstatně vyšší. Ale je fakt, že třebas Octávka II s FL v téměř shodné výbavě co mám objednánu dnes  byla po slevě prodejce i tak o  17% dražší jak Octavka III  . Jakou jsem měl slevu už nepamatuji, ale měním plechovky po 3-4 letech a tak vždy vybírák kde a co. Kupuji  Od Prahy,přes Pardubice, Brno, Boskovice, Hodonín. 

Takže když klesly prodejcům marže  nedivím se na menších možnostech slev apod.

A zálohu jsem platil cca 10%

Editováno: , autor: Polarka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Podělím se o zkušenost s dnešním přebíráním auta NH Car Strahov. Jednalo se o klasický flotilový odběr s cenově exkluzivními podmínkami.

1. katastrofální jednání "fleet managera", kdy nebyl ochotný pomoct navést montéra GPS jednotky - "auto už tady týden stojí, tak si to mohli vyřídit"

2. fakturovaný a v předávacím papíru odfajfkovaný gumový koberec v kufru NEBYL

3. na levých zadních dveřích špína v podobě zřejmě tmavého tmelu, 2x4cm na bílém autě asi nikdo při přípravě auta neviděl

Pokud tedy máte menšího, ale spolehlivého prodejce, držte se ho a kašlete na o něco vyšší slevu. Z jednání NH Caru jsem znechucený a přemýšlím o stížnosti do MB. Zvážím to ještě po dohodě se správcem v rámci firmy, ale nechávat to plavat se mně nechce. Pokud můžete, NH Car Strahov se vyhněte obloukem.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Je to možné ... vzal jsem to s těmi 8% a povinnou výbavou jako bonus .... nekupuju to s financováním (tam bych čekal vyšší slevu). Nabídky prodejců se pohybovaly mezi 7% - 8% , prodejce kde máme známého dal teda 9% - ale je z druhého konce republiky, takže by tu slevu mírně deklasovalo to, že bych pro auto musel na druhej konec světa a přihlásit bych si ho musel sám a takový věci (nepředpokládám, že prodejce někde z moravy by mi ho přihlásil v praze  )

Takže jsem nakonec vzal prodejce se servisem, co mám za barákem ... proč si komplikovat život.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. srpna 2016 at 8:08, Mirda85 napsal:

Na FRESHe lze nabídnout slevu větší (6%), nevzdávej to! 

Tak to by musel být hodně zoufalý prodejce, aby Octaviu prodával takhle pod cenou. Fresh má nižší nákupní slevu, takže prodejci (a je to v příspěvcích uvedeno) dávají nižší slevy. Tebou udávaná hodnota by znamenala, že u standardního provedení prodejce bude dávat 10% a to je v současné době bez nějaké berličky (cílovka, fiktivní předváděcí auto, ztp, leasing, výkup auta na protiúčet za nízkou cenu) diplomaticky řečeno dost neobvyklé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, bojler napsal:

Tak to by musel být hodně zoufalý prodejce...

Ano, rozdíl mezi Freshem a normal slevou je mi znám. Já se dostal na 6,4% cca. Další dárečky k vozu jsem při podpisu ovšem už nedostal, takže nula od nuly asi pojde :(

Editováno: , autor: Mirda85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

24.3.2017 objednan novy vuz
Skoda Octavia III FL 1,4 TSI G-TEC (http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/100126059) se slevou 11,68%.

Jeste muzu zmenit barvu, ale nejak nevim jakou jinou nez tu cappucino zvolit :( Tmava se desne spini, quartz je moc tmava, stribrnou ma kazdy, bilou nechci.... 
Super byla barva svetle seda (mam pocit quicksilver) na vedlejsim SUPERBU, ale ta je u Octavie za priplatek a cekal bych jeste o hodne dele :(
 

Datum dodani: 8-10t+4t
(pred tydnem to bylo 8-10t nyní v další doručené termínovce prý posunuto o +4t)
Je to normalni? 3 mesice? :(
 

Editováno: , autor: georgesoft
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 3. 5. 2016 na 20:42, bojler napsal:

Podělím se o zkušenost s dnešním přebíráním auta NH Car Strahov. Jednalo se o klasický flotilový odběr s cenově exkluzivními podmínkami.

1. katastrofální jednání "fleet managera", kdy nebyl ochotný pomoct navést montéra GPS jednotky - "auto už tady týden stojí, tak si to mohli vyřídit"

2. fakturovaný a v předávacím papíru odfajfkovaný gumový koberec v kufru NEBYL

3. na levých zadních dveřích špína v podobě zřejmě tmavého tmelu, 2x4cm na bílém autě asi nikdo při přípravě auta neviděl

Pokud tedy máte menšího, ale spolehlivého prodejce, držte se ho a kašlete na o něco vyšší slevu. Z jednání NH Caru jsem znechucený a přemýšlím o stížnosti do MB. Zvážím to ještě po dohodě se správcem v rámci firmy, ale nechávat to plavat se mně nechce. Pokud můžete, NH Car Strahov se vyhněte obloukem.

 

 

Zvolil jsem prodejce v místě bydliště. Svět je malý a jeden druhého zná buď na přímo nebo přes další známé, kamarády, či přátele. Osobní jednání a důvěra u prodejců je důležitá hlavně v regionech, které nejsou velkými městy a tím větším prodejním potenciálem. Každý dealer si je vědom důsledků nekorektního jednání. Někteří to mají v řiti víc a někteří si na korektnosti zakládají. Takže si udržet zákazníky a získávat nové je pro lokality mimo velká města důležité. Speciálně, když existuje možnost místa servisu volitelná na zákazníkovi samotném.

 

Proto jsem byl potěšen přístupem dealera jak při jednání a komunikaci, tak obchodní vstřícnosti. Zálohu jsem platil zaokrouhlenou, což činilo cca 8% z ceny konfigurace. Při předání jsem pak dostal pozornosti typu pětiletého servisu a ještě něco v celkové výši slevy asi 12%. 

 

Takže "brojler", Tvé rozhořčení chápu a věřím, že kdyby to byla soukromá objednávka, nebyla by přebírání hodna. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 5 týdny později...

Na jaře plánuji pořízení OIII FL, tak jsem zvědav jakou slevu mi prodejci nabídnou :unsure: Zatím se poohlížím po výbavě Fresh, kde určitě nečekám víc jak 5% a nebo Style, tam bude záležet na rozdílu ceny oproti Freshi, ale doufám ve slevu alespoň těch 8% jak bylo psáno výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Fresh, pokud vůbec nějaká sleva tak zhruba do 4%.

Jinak průměrná sleva je na OIII okolo 6 -7% dá se najít i prodejce s 8 - 8,5%, ale to už je víceméně maximum pro běžného zákazníka. O trochu větší sleva může být teoreticky ze známosti, spíše však by byla na skladový vůz.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Nam v praci jeden predajca ponuka 'discount' 7% na vozy po Scalu, od Octavie vis pak 8%. Firma nema ziadnu ramcovu zmluvu so Skodou. Myslim, ze taku zlavu by som dostal, aj keby sa neohlasim, ze pracujem tam kde pracujem. Neviem ci je to v dnesnej dobe vela alebo malo, ale vzhladom na dnesne ceny Skodoviek mi ta zlava pride malo :)  (na Kia Ceed 13%,  Opel GrandlandX 20%, ..)

 

Editováno: , autor: sosko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...