Přejít na obsah

Zálohy a slevy na nový vůz


jindrous

Doporučené příspěvky

Prosím, za co se omlouvat? Jsem rád že od tebe taky slyším názor z druhé strany, tedy od prodejce. Ale abychom si rozuměli, ta nabídka byla, že auto bude skutečně nakonfigurováno podle mých představ, až budu hotové, budu s ním jezdit jen já (parkovat doma atd.), jenom že bude vedeno jako předváděcí a asi 3 měsíce zapsán v techničáku jako majitel autosalon (předpokládám). A na to nabídli 16%. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by ti někdo měl úročit peníze, když jsi jdeš něco kupovat a cenu za kterou si vůz kupuješ víš ještě předáním zálohy? Ta cena přeci není pohyblivá během čekání na vůz.

Cena je taková nebo jinaká a hotovo. Proč by někdo měl úročit tvoje peníze za který dostaneš to co si kupuješ?

A třeba - proč by neúročil? v případě dražších aut to může být třeba 100 klacků, které má ten servis k dispozici třeba 5 měsíců. Když tohle vynásobíš třeba dvacítkou podobných zákazniků s podobnou čekačkou, už přijmy servisu, pokud to má v bance, mohou z úroký být .. nikoli zanedbatelné :)

Jiný, opačný příklad - např. u Pražské Plynárenské , pokud jsi na konci období v přeplatku, je tento úročen a vrátí ti o pár drobných víc, než by skutečně měli :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já platil před 11 lety na O1 a ted na O3 shodně zálohu 20tis u dvou různých prodejců s tím, že pokud auto neodeberu, tak si prodejce zálohu nechá, dokud auto neprodá.

Jinak já jsem 16% na nově nakonfigurovanou O3 dostal, ale z důvodu že zaměstnavatel je velkoodběratel Škodovek a musel jsem auto koupit u dealera u kterého firma kupuje. Co jsem tak zjišťoval, tak toto dnes má od ŠA spousty firem pro své zaměstnance.

 

Co jsem chodil rok po dealerech, dělal testovací jízdy a bavil se o nabídkách, tak nejmíň mi nabídli slevu 7,5% a nejvíc 9%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to tedy klobou dolů,když čtu o jakých slevách se tady bavíte...

Má osobní zkušenost západní čechy:

Octavia 4%... Rapid 0%....Golf Variant 0% (při zmíňce o výši slevy u jiného dealera se se mnou okamžitě přestali bavit)... i30 tam ani na nějaké jednání o ceně nedošlo pro absolutní nezájem mi něco prodat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem dosáhl na 13,2% (na IČO) a byl to max. co se podařilo (zkoušel jsem 4 salony). K tomu zdarma koberce a zástěrky. Při své záloze, kterou jsme dal, nabídl salon dalších -25% na pískování skel (WIN kod) a Construct Vario (alespoň něco málo kvůli xenonům).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Já jsem před objednáním komunikoval s asi 10 prodejci v různých regionech ČR a nabízená sleva se pohybovala od 6 do 11% s tím, že informace o 7% marži se mi dostalo od několika prodejců. Nicméně ten "vyvolený" po konzultaci na 10% šel, i když jeho původní nabídka tak vysoká nebyla.

Co se zálohy týká, vedli jsme o tom debatu a prodejce se bez dalších podrobností vyjádřil tak, že i kdybych auto neodebral, tak si stejně zálohu nemůže ponechat, takže záloha 0 Kč.

Co mne na tom procesu objednávání a hlavně čekání vadí nejvíc je, že prodejce není schopen garantovat termín dodání. Kolega kupoval Volvo a termín si sami stanovili včetně sankcí za jeho nedodržení a u Škodovky jsem se naopak setkal s tím, že se mi jeden z prodejců snažil vnutit to, že když vůz nedodají v termínu 3 měsíců, mohou upravit cenu podle aktuálního ceníku ŠA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednával jsem přes ALD OIII kombi L&K 183PS DSG a měl jsem nabídku od dvou dealerů - jedna byla 16%, druhá 16,9%. Objednáno v KT36/2014, dodáno 23.1.2015 Před čtyřmi lety jsem dostal 17% na Yetiho (na něj jsem čekal skoro 6 měsíců).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím .

Jak jsem si pročetl toto vlákno, tak ani nevím, jestli jsem si měl vybrat jiné a tam umístit můj dotaz.

 

Rád bych koupit nové (něbo předváděcí - nevím co je lepší) autíčko a to OIII nebo OII (starší - oprava).

Mám na to cca 300t. otázka, ale zní, jestli dát (...po složení zálohy např 20t. ) celou částku ceny vozu a nebo vzít auto na splátky/úvěr,/půjčku  (nevím jak se to přesně jmenuje) a po dobu např. 4 let splácet opravdu minimum např. 500Kč.

Dozvěděl jsem se totiž, že když kupuješ nové auto a zaplatíš vše , tak to vyjde dráže, než , když máš s nimi sjednané smlouvy, jako  zákonné pojištění, havarijní poj. a snad i nějaké další smlouvy (asi o tom, že to budu servisovat u nich a já nevím co ještě).

 

Takže doufám, že toto nerozhodí chod v tomto vlákně a že mi sem odpovíte.

 

PS: ještě musím prodat starou OI a pak koupím nové. :-)

Editováno: , autor: elektrikar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak já jsem 16% na nově nakonfigurovanou O3 dostal, ale z důvodu že zaměstnavatel je velkoodběratel Škodovek a musel jsem auto koupit u dealera u kterého firma kupuje. Co jsem tak zjišťoval, tak toto dnes má od ŠA spousty firem pro své zaměstnance.

 

Co jsem chodil rok po dealerech, dělal testovací jízdy a bavil se o nabídkách, tak nejmíň mi nabídli slevu 7,5% a nejvíc 9%.

Mohu potvrdit zrovna můj případ, jedna z mých zaměstnaneckých výhod je možnost koupit modely Škoda s určitou % slevou díky tomu, že firma u nich kupuje celou firemní flotilu aut. Auto si mohu libovolně nakonfigurovat dle svého výběru, bude psáno na mě, mohu platit buď v hotovosti, nebo využít např. nějakého financování, prostě jako standardní zákazník, jen dostanu díky zaměstnavateli % slevu. Fabia III 11,5%, Rapid 15%, Octavia 16%, Superb 17%. Schválně jsem si zkoušel poslat nabídky i k jiným dealerům a nebyla šance se na to dostat, takže pokud zase budu něco kupovat tak volba je jasná, bez práce se dostanu k velmi slušné slevě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedy moje zkušenost je, že po obeslání všech prodejců v srpnu 2014 se ozvali slovy 3 a všichni napsali že sleva až při osobním jednání.

Nakonec jsem sehnal slevu 10% s termínem 42KT (O3 1.4 103kW DSG) když ostatní říkali že rok 2015. Nejlepší byl jeden prodejce kde jsem si domluvil předváděcí jízdu a při příjezdu mi řekli že teď auto nemaj ale že není problém si jej půjčit na víkend, že to je lepší. No problém by to nebyl kdyby bylo vlné, pořád měli nějaké předvádščky.

U korejců mi rovnou řekli že to moc žere a že to není nic moc auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...