Přejít na obsah

alarm se safe systémem


jindrous

Doporučené příspěvky

Má někdo Alarm s hlídáním vnitřního prostoru, zálohovanou sirénou, náklonovým čidlem a dálkové ovládání centrálního zamykání se SAFE systémem ?

 

Co je to ten SAFE systém?

 

to jako pošle sms na telefon v případě pokusu o odcizení jak to píšou třeba zde?

 

http://www.auto.cz/skoda-superb-safe-system-standard-slovensku-sms-z-auta-v-pripade-nebezpeci-58351

 

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano mám...

 

- Součástí centrálního zamykání je bezpečnostní pojistka. Bezpečnostní pojistka po zamknutí vozidla zvenčí automaticky zablokuje zámky dveří.

 

není to to na co jsi dal odkaz ... je to jako to co píšou zde

 

nebo co napřed před položením dotazu a založením vlákna zkusit toto ?

 

zajímalo by mě, o čem se tady asi bude dále debatovat, když bude tvoje otázka zodpovězena?

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, alarm jde dodělat a většinou je i účinější, než ten z výroby (umějí posílat SMS při poplachu apod.). Vynikající alarmy jsou třeba Jablotron. Akorát si nejsem jist, zda to půjde propojit s klíčem (abys nemusel mít ještě jeden ovladač) ale to ti řekne prodejce. Od doby, kdy jsem měl Jablotron v Golfu IV už uběhlo pár let, takže možná to dneska dokážou. 

Editováno: , autor: molczik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jablotron Athos funguje i s KESSY.  Volba odděleného ovladače je na tobě. Je to prý bezpečnější, ale jsou to klíčky-přívěsek navíc. Ale SAFE systém to nenahradí. Ten dělá to, že odpojí vnitřní kliky při uzamčení vozu. Tzn. pro zloděje ven i dovnitř oknem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.jablotron.com/cz/katalog-produktu/autotechnika/zabezpeceni-vozidel/gsm-gps-autoalarmy/ca-1803-wrc.aspx

 

tady máš ten CAN převodník abys nemusel mít x ovladačů..

http://www.jablotron.com/cz/katalog-produktu/autotechnika/zabezpeceni-vozidel/gsm-gps-autoalarmy/mcb-02.aspx

podporuje i keyless u O3...

 

jinak prý je oblíbené i toto:

http://www.magicar.cz/

 

popřípadě sherlog... pokud se ti v autě bude hrabat znalý člověk, tak ti nic nepoškodí.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, já když měl ten Jablotron v autě, tak mi SAFE system normálně fungoval, bylo to s tim propojený. Fungovalo i zavírání okýnek dálkáčem, prostě vše jak origoš. 

Ale to bylo asi v době, kdy byl SAFE systém standartní výbavou. Teď se z toho stala extra výbava jen s alarmem, takže bez alarmu z výroby tam nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej, on je teď SAFE system příplatková výbava jenom k alarmu? No to mi po**r. No fakt... teď na to koukam. Takže mam auto v Eleganci za 650 tisíc a není tam taková blbost jako SAFE pojistka, kterou jsem měl už před 10 lety v už tenkrát starém Golfu? :D To je síla. Za chvíli budou za příplatek i zpětná zrcátka. 

 

PS: Jaká je tedy role blikající kontrolky na dveřích, když tam není SAFE pojistka? Ta přeci vždycky značila, že je auto zamčené SAFE systemem. Když byl SAFE vypnutý, tak neblikala.

Editováno: , autor: molczik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tam tato položka

 

KESSY bezklíčové odemykání, zamykání a startování, alarm s hlídáním vnitřního prostoru, zálohovanou sirénou, náklonovým čidlem a dálkové ovládání centrálního zamykání se SAFE systémem

 

Takže pokud to chci tak, aby alarm byl spuštěn aniž bych vyndaval kliče - tedy byl by spuštěn s využití funkce kessy - zamčení bez klíčku, tak to asi jinak než z výroby nejde, nebo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej, on je teď SAFE system příplatková výbava jenom k alarmu? No to mi po**r. No fakt... teď na to koukam. Takže mam auto v Eleganci za 650 tisíc a není tam taková blbost jako SAFE pojistka, kterou jsem měl už před 10 lety v už tenkrát starém Golfu? :D To je síla. Za chvíli budou za příplatek i zpětná zrcátka. 

 

PS: Jaká je tedy role blikající kontrolky na dveřích, když tam není SAFE pojistka? Ta přeci vždycky značila, že je auto zamčené SAFE systemem. Když byl SAFE vypnutý, tak neblikala.

 

SAFE je v některých zemích problém, proto už není standard... stejně tak někomu nemusí vyhovovat a paranoik si bude myslet že tam zamče babičku a ona se nedostane ven nebo při nehodě...

 

asi placebo ...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si jen říkám, jestli je ještě alarm dneska vůbec účinný. Kolikrát jdu kolem houkajícího auta a každého to nechává být úplně klidným. Tak snad jedině ten se sms. Nebo když mám auto před barákem a uslyším ho a sám začnu jednat. Ale že bych se na to mohl spolehnout např. na parkovišti u nákupního centra, to bych velmi pochyboval.

 

Chci tím říci, že je dle mě potřeba zvážit kde to auto bude nejčastěji, nebo pravidelně, parkovat a dle toho se rozhodnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tam tato položka

 

KESSY bezklíčové odemykání, zamykání a startování, alarm s hlídáním vnitřního prostoru, zálohovanou sirénou, náklonovým čidlem a dálkové ovládání centrálního zamykání se SAFE systémem

 

Takže pokud to chci tak, aby alarm byl spuštěn aniž bych vyndaval kliče - tedy byl by spuštěn s využití funkce kessy - zamčení bez klíčku, tak to asi jinak než z výroby nejde, nebo?

 

Tak fajn, takže SAFE tam mam. Díky za info. Už jsem si začínal myslet, že se v tý Škodovce uplně zbláznili. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u toho z výroby podle tlačítka na sloupku u řidiče. V mém bývalém bydlišti parkovaly tři podobné Octavie 2 s xenony, dvě měly alarm a třetí měla třikrát za půl roku ukradená světla. Kradli v noci pod okny, vždy nejdřív rozbili okno u řidiče, otevřeli si kapotu a v klidu odstřihli světla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...