Přejít na obsah

Dovírání okna u spolujezdce blbne


VistaInspirat

Doporučené příspěvky

Zdravím vás,

 

mám problém s dovíráním okna. Vždy, když vypnu motor a chci dovřít okno u spolujezdce, tak mi vyjede jen do určité polohy a potom se zase stáhne až dolů. Jediná šance jak dovřít okno je po maličkých částech posouvat ho tlačítkem nahoru. Při vypnutém motoru se mi to stává pokaždé, při jízdě to normálně funguje. Prosím vás o radu, popřípadě odkaz. Předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj příčin může být několik. Pravděpodobně máš detekci bezpečnosti při zavírání oken. zábrana skřípnutí třeba dítěti ruku... Nejrychlejší a nejlevnější varianta je,že odpoj baterii na cca 10 minut. Potom zapoj znovu baterii a nakoduj znovu okna... Kodování pozice oken se provádí přes kliček kdy držíš tlačitko pro zamknutí.. Bude vyjíždět jedno okno po druhém. Až všechny vyjedou a najdou si horní pozici,tak pro změnu zmačkneš na ovladači tlačítko pro odemykání a budeš ho držet dokud nesjedou všechny okna dolů... Potom zas tlačítko pro zamknutí a nyní pokud si našla správnou pozici,tak už budou vyjíždět všechna okna společně nahoru... Někdy se stává že celý proces musíš s opakovat,že se nenakoduje...Pokud se nebude dařit ani dále,tak je problém někde jinde...Potom bych typovat na nějaký tlakový čidlo,ale pokud to nedělá při zapnutém motoru,tak těžko soudit...

 

PS: nenapsal si info o automobilu.Může se lišit podle modelu.

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, vyzkoušel jsem a situace se zlepšila, ale pořád blbne. Všechny okna, kromě spolujezdcových dělají co mají, jen u spolujezdce pořád ne, ale zas mám pocit, že teď o něco lépe reaguje. Už jsem nemusel po maličkých částech, ale stačilo cca 3 krát zmáčknout a okno vyjelo až nahoru, aniž by se vrátilo zpátky dolů. Jinak děkuji za radu. Kdybyste někdo měl ještě nějaký nápad, tak mi dejte vědět, jinak to zkusím dát autoelektrikáři.

 

INFO o vozidle:

Octavia RS II Combi 2.0 TDI CR 125 kW DSG 2010

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, vyzkoušel jsem a situace se zlepšila, ale pořád blbne. Všechny okna, kromě spolujezdcových dělají co mají, jen u spolujezdce pořád ne, ale zas mám pocit, že teď o něco lépe reaguje. Už jsem nemusel po maličkých částech, ale stačilo cca 3 krát zmáčknout a okno vyjelo až nahoru, aniž by se vrátilo zpátky dolů. Jinak děkuji za radu. Kdybyste někdo měl ještě nějaký nápad, tak mi dejte vědět, jinak to zkusím dát autoelektrikáři.

 

INFO o vozidle:

Octavia RS II Combi 2.0 TDI CR 125 kW DSG 2010

Kolego ted mě ještě napadlo... Jestli to doopravdy nedělá při zapnutém motoru,tak bych viděl problém v elektrice, neboli jejím s oxidování,špatném kontaktu,špatným  tlačítkem apod... elektrický okruh je stejný jak při zapnutém motoru,tak bez něj... Při zapnutém motoru je ale stálejší napětí než jen na baterii. Pokud by byl špatný kontakt,tak při vypnutém motoru by mohlo jít na to okno menší napětí díky nějaké oxidaci nebo příčině jak jsem psal...Potom to může mít opačný efekt,že okno díky tomu sjede dolů. Bude to chtít rozebrat asi čalounění což tě asi nepotěší,protože pod čalouněním dveří je ještě plech,který je na nýtovaný... Možná se tam dostaneš,ale ted s hlavy těžko říct... Jako první možnost bych zkusil zaměnit tlačítko na stahování okna a potom pokračovat...Bude to prkotina.

 

PS: zkus to okno chytit a pomoc mu silou nahoru.Pokud vyjede normálně s tvojí pomocí,tak okno někde více tře o gumy,těsnění apod... Při menším napětí by to tlakové čidlo mohlo vyhodnocovat jako překážku a proto ihned sjíždí dolů...

Editováno: , autor: Klon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem si s tím ještě hrál a udělalo mi to i při zapnutím motoru. Každopádně děkuji za snahu. Můj problém odpovídá tomu, co tady "Kyselinka" poslal na videu. Znám šikovného autoelektrikáře, tak mu to zkusím svěřit hned po dovolené nebo se poptat v autorizáku. Kdyby se mi povedlo problém vyřešit, hned to tady zveřejním. Prozatím všem děkuji a za další tipy a rady budu rád.

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalani skusaju uz dost veci a teraz sa chystaju na vymenu stahovaciek aj s jednotkami...ale jeden pisal, ze to spravil a aj tak mu to nepomohlo :(

V tlacitku to imho nie je, to bude chyba niekde inde.

Niektorym to robi, len na priamom slnku, ak je auto rozohriate, inym stale. Jednemu to robi len ked auto stoji, pri rozbehu sa okno uz zatvori...uplny bermudsky trojuholnik. Hodne zdaru pri rieseni problemu.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=0vnOmPmbkKU

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno niekomu pomoze:

Mal som rovnaky problem ako XXX. V chladnych dnoch (resp. ked prsalo) okno chodilo v pohode. V teple sa stale vracalo. Bol som za mechanikom, kt. povedal, ze motor sa prehrieva a odporucil jeho vymenu (premazanie vodiacich list nepomohlo). Nechcelo sa mi vyhodit 230 eur za novy motor (+RJ) ale na druhy den mi odisiel ten motor uplne a zostal som s otvorenym spolujazdcovym oknom. Tym padom som nemal na vyber a musel som to riesit vymenou co najrychlejsie. Servisak tvrdil, ze to vie objednal iba ako celok (motor+RJ), preto to bolo take drahe :S. Tak ci onak, po vymene vsetko funguje perfektne. Konecne som si mohol nechat zapnut zatvaranie okien za dazda smile.png

 

Btw: Na mojom okne som pozoroval, ze sa to casom zhorsuje, az to odislo uplne.

 

Pánové zdravím  wink.png  Už jsem tomu ani nevěřil, ale konečně mi v úterý dorazil balíček na poštu. Měl jsem z toho maličko strach, jednak jsem už ani moc nevěřil, že dorazí, a pak jsem samo měl strach co bude v něm  biggrin.png  Ovšem nakonec, tam fakt byla komplet stahovačka z OII FL, s kompletní kabeláží, motorkem a ŘJ to vše za 700kč včetně poštovného! Prvně jsem vyměnil celý motorek i s ŘJ. Ovšem neměl jsem možnost diganostiky a kódování a nová jednotka, byť měla stejné číslo ND, vyžadovala nakódování. Okno ale chodilo super! Jen zlobilo maličko zamykání a dojezd na DO nefungoval. Tak jsem to tedy opět vyhodil ven a použil původní ŘJ s motorkem co mi dorazil. A pánové!!! Zatím, "klep klep", už dva dny jsem bez jediného problému! Zatím to mám rozdělené a stále to pozorují ale už byly i docela fakt hodně horka (maxik kolikrát ukazoval i 32) a okno jezdí nahoru a dolu bez jediného problému. Takže opravdu asi  nějaký problém přímo v motorku...i když netuším jaký..možná to přehřívání jak píše "scypho" nevím.... ale zatím jezdím!!! biggrin.png  biggrin.png  biggrin.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...