Jump to content

Nevrací se spojkový pedál

Stanislav Fáč
 Share

Recommended Posts

Pomalu se my přestal vracet spojkoví pedál, vždy zůstal viset zhruba v půlce.

Naštěstí vždy šlo zařadit a tak sem zajel do autorizovaného servisu.

Nakonec se zjistilo že to dělá těsnění u spojkového válečku.

Spolu z odvzdušním a celkovou prohlídkou sem platil +- 1200 Kč 

Škoda Superb II 2.0TDI 4x4 CBBB

• 2 weeks later...

Takže nakonec to nebilo jenom to.

Problém se vrátil ale tentokrát už to dělalo jen po delším stání auta (třeba přes noc) a jen chvilku.

Auto šlo tedy znovu do značkového auto servisu kde navíc zjistily tuto (text přímo od mechanika):

"Pro opravu bude použita spojková sada jenž obsahuje spojkovou lamelu a přítlačný talíř, jelikož lamela je poškozená vsáknutím brzdové kapaliny, 6ks šroubů k uchycení přitl. talíře a dále spojkový válec hydraulický jehož nedělitelnou součástí je spojkové ložisko. Poté se soustava naplní brzdovou kapalinou a odvzdušní.

Při demontáži převodovky je nutné u vozů 4x4 sundat  nápravnici a její součásti, při opětovné montáži provést seřízení geometrie."

Vše my hlavní mechanik ukázal a vysvětlit. Cena sice šílená ale jinak spokojenost.

Auto mám od AAA Auto asi 3 měsíce a tak sem zvědaví zda my tuto poruchu aspoň finančně pomůžou zvládnout. Mám v plánu kupovat ještě fábii a tak uvidím zda AAAauto bazar nepříjde o možného zákazníka 

Ilustrační foto dílů 

post-88005-0-19587600-1406986692_thumb.j

post-88005-0-70676900-1406986692_thumb.j

post-88005-0-09778400-1406986693_thumb.j

Edited by Stanislav Fáč

• 2 weeks later...

Prvně sem neměl na výběr. Kombinace toho co sem chtěl a kolik sem na to měl sem jinde lepší nabídku nesehnal.

Vím že spousta lidí má s AAA špatné zkušenosti ale já zase znám naopak spoustu lidí který si u nich koupily již několikáté auto a sou spokojeny.

Auto sem důkladně prověřoval a nic nenasvěcovalo nějakému problému ale do vnitř člověk nevidí. Stejný problém může nastat ať auto koupíš kdekoliv.

• 2 weeks later...

Tak podle očekávání AAA reklamaci zamítlo.

Nechal bych to být ale protože v odůvodnění píšou lži tak sem podal rozpor tak uvidíme.

Navíc sem to i přímo poslal generální ředitelce která my poradila také poslat ten rozpor.

Navíc odůvodnění které my poslaly je jen univerzální odpověď kterou (aniž by změnili jediné

písmenko) jak sem zjistil píšou skoro všem.

Tak podle očekávání AAA reklamaci zamítlo.

Nechal bych to být ale protože v odůvodnění píšou lži tak sem podal rozpor tak uvidíme.

Navíc sem to i přímo poslal generální ředitelce která my poradila také poslat ten rozpor.

Navíc odůvodnění které my poslaly je jen univerzální odpověď kterou (aniž by změnili jediné

písmenko) jak sem zjistil píšou skoro všem.

jen doufám, že ti to někdo napsal, protože tvůj pravopis je otřesnej...

• 3 weeks later...

"Cenu tu říkat nebudu ale výhodnější sem nikde nenašel"

Tak to asi bude ten problem....

Nekolik znamejch dalo do acek na vykup svy auta a po 14 dnech ty samy auta byly na prodej v ackach a mely o 50-100tkc min!! Jejich reklama garance ujetych km je smesna!

Jinak ja mel ten samej problem s pedalem co ty a novej spojkovej valecek to vyresil. Platil jsem asi 1200,-

• 4 weeks later...
  • 1 year later...

Včera se mně to stalo taky - odjížděl jsem z parkoviště a pedál spojky byl ve výšce cca 3cm od podlahy.

Nemohl jsem se pomalu ani rozjet a dvakrát mně to chcíplo (jako v autoškole). Pak jsem špičkou boty vrátil pedál do původní výšky a už to bylo OK.

Jsem zvědavej jestli se to bude opakovat....

Myslítě, že to bude to těsnění spojkového válečku nebo to může být zavzdušněné??

• 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By Nobody.12
      Zdravím,

Mám motorizaci 1,4 g-tec,
      U mého auta už od začátku, co jsem jej koupil pozoruji, že když řadím zpátečku, tak opravdu často o sebe nepěkně škrkne ozubení v převodovce.
      Potom, co se mi tohle stalo vícekrát po sobě se to tak nějak uklidnilo (asi se to více sedřelo?) ale stále se to periodicky opakuje. Řazení rychlostí 1-6 je víceméně bez problému.
      Předpokládám, že to značí nějaký rozjetý vnitřní problém?
      Řešil už někdo tohle u 6-st manuálu?
    • By STOCKER
      Ahoj,
      nemáte někdo zkušenost, nebo jste někdo neslyšel o šelestu spojkového ložiska? Mám na karoqu 1,5tsi, 4 x 2, 04/2021 najeto teprve 11tis. km a začíná se ozývat šelest od spojky (nepravidelně, za studena i po zahřátí). Po vyšlápnutí spojkového pedálu to ztichne. 
      Dík za každý postřeh. 
      video.mp4  
    • By Lucaso444
      Dobrý den,

koupil jsem si své první auto, Octavii II 1.8 TSI  (bzb) 2007, najeto 221 800 km. 

Auto se prvních 14dní moc nepoužívalo (doteď jsem s ním najel do 500km) A po 14 dnech, asi po půl hodine jízdy, když jsem zastavil na křižovatce, nemohl jsem se znovu rozjet. 

Zastavil jsem, zařadil jedna a nic. Auto jen řvalo, když jsem ho vytočil na vysoké otáčky tak jen tak mírně popojíždělo. A šel cítit silný smrad pálení asi plastu / gumy. 

Hned ten týden, jsem auto hodil k mechanikovi. Ten auto projel a řekl, že je v pořádku. Prý spojka chytá krásně, rozjezdy v pohodě. Tak jsem to nějak neřešil. 

Ale teď po měsíci, se mi to stalo 3x za jednu jízdu po městě. Auto jsem nechal napíchnout na diagnostiku a diagnostika vyhodnotila tuto chybu:
      012600 - řízení sacího potrubí řada válců 1 p3138 - 000 - regulační odchylka. 

Myslíte, že to může být tím ? Předchozí majitel říkal, že měnil lamelu spojky, která má najeto cca 1500km. Rozvody mají najeto 40 000km, vodní pumpa 30 000km. Pak měněny méně podstatné věci jako: svíčky a baterka. 

Moc děkuju za tipy a rady, jsem v autech celkem laik. 
    • By semir007
      Dobrý den,
      prosím o radu: začlo se mi při studenem autě ozývat po nastartování zvuk podobný nastartovanemu traktoru(myslím rytmicky) a je to trochu hlučnější, zní to jako z motoru, ale po sešlápnutí spojky zvuk utichne a motor pěkně šlape. Po zahřátí už se zvuk neozývá ani po dalším nastartování. Jinak celkově nějakou změnu při řazení a rozjezdech nepociťuju.
      Děkuju za každou radu :-).

motor BZG 51kW
    • By Bailando
      Pekne den prajem,
      pred tydnom sa mi stalo ze mi auto zacalo hlasit nizku hladinu brzdovej kvapaliny, pocital som ze to bude brzdami kedze sa menili, ze to pojdem dat pretesnit a vymenit hadicky, no raz na dialnici mi padol pedal na podlahu a uz neslo radit, tak som to otvoril, dolial kvapalinu, pedal este naslapal a jazdil som 4 dni, ze potom az mozem ist do servisu. No vcera cestou domov mi pedal kompletne padol na podlahu, ako keby tam mal druhu polohu a poruchu som nasiel na diele na prevodovke. Myslel som si ze to je pomocny spojkovy valec, avsak ak hladam na nete, tak vsetky sa uchycuju s 2 imbus srobami, toto ma len poistny kruzok v tvare U, ktora sa zlomila a drzalo to len vdaka drotu ktory som tam dal predtym, ked som videl, ze to je od kvapaliny zaspinene. gumicka co tam bola, uz nieje, skusal som rozne rychle opravy aby som dosiel este tie 2 kilometre domov, ale marne, striekalo to vsade, tak sa to muselo odtiahnut. Viete mi prosim niekto povedat, co je toto za diel, ako ho najdem pod akym nazvom v obchode napriklad v autokelly? valec to nebude, kedze to vhana kvapalinu do prevodovky, ten musi byt az v prevodovke. Mam fabiu 1.9 TDI RS 2006, pozeral som aj seriove cislo, je to este original VW, AUDI s cislom K07214684, ale na nete nic nenaslo. Fotky posielam v prilohe, jedna je ten diel, druha kde sa to napaja. Jedine co potrebujem, je vediet ako to najdem, vymena uz bude lahka. Pripadne neviem ci su s tym pribalene aj gumicky na danu trubku (oznacenu sipkou), alebo sa da  kupit extra nejaka opravna sada. ale diel potrebujem kompletne novy, lebo uz presakuje aj cez odvzdusnovaci ventil. Velka vdaka za vas cas a ochotu.

• Create New...