Přejít na obsah

Nevrací se spojkový pedál


Stanislav Fáč

Doporučené příspěvky

Pomalu se my přestal vracet spojkoví pedál, vždy zůstal viset zhruba v půlce.

Naštěstí vždy šlo zařadit a tak sem zajel do autorizovaného servisu.

Nakonec se zjistilo že to dělá těsnění u spojkového válečku.

Spolu z odvzdušním a celkovou prohlídkou sem platil +- 1200 Kč 

 

Škoda Superb II 2.0TDI 4x4 CBBB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže nakonec to nebilo jenom to.

Problém se vrátil ale tentokrát už to dělalo jen po delším stání auta (třeba přes noc) a jen chvilku.

Auto šlo tedy znovu do značkového auto servisu kde navíc zjistily tuto (text přímo od mechanika):

 

"Pro opravu bude použita spojková sada jenž obsahuje spojkovou lamelu a přítlačný talíř, jelikož lamela je poškozená vsáknutím brzdové kapaliny, 6ks šroubů k uchycení přitl. talíře a dále spojkový válec hydraulický jehož nedělitelnou součástí je spojkové ložisko. Poté se soustava naplní brzdovou kapalinou a odvzdušní.

Při demontáži převodovky je nutné u vozů 4x4 sundat  nápravnici a její součásti, při opětovné montáži provést seřízení geometrie."

 

Vše my hlavní mechanik ukázal a vysvětlit. Cena sice šílená ale jinak spokojenost.

Auto mám od AAA Auto asi 3 měsíce a tak sem zvědaví zda my tuto poruchu aspoň finančně pomůžou zvládnout. Mám v plánu kupovat ještě fábii a tak uvidím zda AAAauto bazar nepříjde o možného zákazníka 

 

Ilustrační foto dílů 

post-88005-0-19587600-1406986692_thumb.j

post-88005-0-70676900-1406986692_thumb.j

post-88005-0-09778400-1406986693_thumb.j

Editováno: , autor: Stanislav Fáč
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Prvně sem neměl na výběr. Kombinace toho co sem chtěl a kolik sem na to měl sem jinde lepší nabídku nesehnal.

Vím že spousta lidí má s AAA špatné zkušenosti ale já zase znám naopak spoustu lidí který si u nich koupily již několikáté auto a sou spokojeny.

Auto sem důkladně prověřoval a nic nenasvěcovalo nějakému problému ale do vnitř člověk nevidí. Stejný problém může nastat ať auto koupíš kdekoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak podle očekávání AAA reklamaci zamítlo.

Nechal bych to být ale protože v odůvodnění píšou lži tak sem podal rozpor tak uvidíme.

Navíc sem to i přímo poslal generální ředitelce která my poradila také poslat ten rozpor.

Navíc odůvodnění které my poslaly je jen univerzální odpověď kterou (aniž by změnili jediné

písmenko) jak sem zjistil píšou skoro všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podle očekávání AAA reklamaci zamítlo.

Nechal bych to být ale protože v odůvodnění píšou lži tak sem podal rozpor tak uvidíme.

Navíc sem to i přímo poslal generální ředitelce která my poradila také poslat ten rozpor.

Navíc odůvodnění které my poslaly je jen univerzální odpověď kterou (aniž by změnili jediné

písmenko) jak sem zjistil píšou skoro všem.

jen doufám, že ti to někdo napsal, protože tvůj pravopis je otřesnej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

"Cenu tu říkat nebudu ale výhodnější sem nikde nenašel"

Tak to asi bude ten problem....

Nekolik znamejch dalo do acek na vykup svy auta a po 14 dnech ty samy auta byly na prodej v ackach a mely o 50-100tkc min!! Jejich reklama garance ujetych km je smesna!

 

Jinak ja mel ten samej problem s pedalem co ty a novej spojkovej valecek to vyresil. Platil jsem asi 1200,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...

Včera se mně to stalo taky - odjížděl jsem z parkoviště a pedál spojky byl ve výšce cca 3cm od podlahy.

Nemohl jsem se pomalu ani rozjet a dvakrát mně to chcíplo (jako v autoškole). Pak jsem špičkou boty vrátil pedál do původní výšky a už to bylo OK.

Jsem zvědavej jestli se to bude opakovat....

Myslítě, že to bude to těsnění spojkového válečku nebo to může být zavzdušněné??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...