Přejít na obsah

Skusenosti s motorom 2.0 TSI ?


Slavomil Nosko

Doporučené příspěvky

Na štítku na rozvodech je :  CCZ  314722   5.9.2012 , auto je vyrobené 10/2012 DOVOZ Z NĚMECKA  ,s autem jezdím jak kdy,někdy svižně, ale většinou jezdím po městě.Olej tam mám 0w30 ten co tam podle výrobce má být.

Editováno: , autor: janjilek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, tak to by Ti všude v autorizáku řekli, že máš vše v nejlepším pořádku, K napínák a modifikované písty/kroužky, když máš číslo motoru vyšší jak 234188. Tady budou písty 06H107065DD a kruhy 06H198151C 1,2-1,2-2 vrtane. Průšvih je, že i tyhle se umí bohužel ucpat ...

https://forum.skodahome.cz/applications/core/interface/file/attachment.php?id=407817

 

Myslím, že 0W30 je pro naši oblast zbytečná, dával bych spíš 5W30, a nebo ještě lépe nějakou 5W40, a jezdil bych jen fix interval, tedy max 15tkm/1rok, případně ještě trochu míň, když to honíš jen po městě.

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 15. 8. 2017 na 22:52, janjilek napsal:

Ikdyž mám tedy upravenou verzi motoru, tak stejně dolívám  1L NA 5000 KM, a když jsem zašel do autorizáku a řekl jim rozvody číslo CCZ  314722 tak vůbec nevědely o co jde,jinak díky "rayx" za pomoc,jde vidět že tomu rozumíš....

Měnil jsem svíčky,a byly pěkně vypálené do bílošeda,kdyby tahaly pístní kroužky olej,nebyly by svíčky začouzené do černa?,nemůže se olej ztrácet v turbu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

A proč by to měl a nebo neměl být odlučovač? TSI sazují všechny, navíc pokud si vezme nějaký olej, tak to holt letí nedokonale spálený vejfukem ven ...

 

V 8. 11. 2017 na 15:36, z00m napsal:

Ak sú sviečky v pohode, tak sa to stráca najskôr cez odlučovač oleja.

To jako že když se olej ztrácí odlučovačem oleje, tak ten olej jde mimo motor??? To asi neee ...

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Separátor oleje (odlučovač) dokáže dělat zajímavé věci už jsem viděl i čistou atmosferu která jednou za 2 dny zahulila tak že to vypadalo jako kdyby všechen olej proletěl přes turbo ven (na dálnici nebylo videt) přitom auto turbo nemělo a dělal to jen blbej separator oleje....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé        http://www.autoforum.cz/technika/proc-motory-modernich-aut-spotrebovavaji-vice-oleje-nez-ty-starsi/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu   Za chvílu budeme dolívat vodu i do chladiče,ale to je vlastně blbost , voda je skoro zadarmo oproti drahým olejům..

Editováno: , autor: janjilek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Je možné do Supa 2.0 tsi nalít hustší olej,aby pístní kroužky netahaly olej do spalovacího motoru ?  Žere mě to 1 litr na 2500 km. Třeba 10W40 nebo  10W60  ?  Ted tam liju 5W40 ,po městě má motor teplotu okolo 100 stupnů,na dálnici i 110 stupnů celsia .DĚKUJI ZA ODPOVĚD...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, janjilek said:

Je možné do Supa 2.0 tsi nalít hustší olej,aby pístní kroužky netahaly olej do spalovacího motoru ?  Žere mě to 1 litr na 2500 km. Třeba 10W40 nebo  10W60  ?  Ted tam liju 5W40 ,po městě má motor teplotu okolo 100 stupnů,na dálnici i 110 stupnů celsia .DĚKUJI ZA ODPOVĚD...

 

Motor alebo olej? Ake mas cislo motoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 14. 8. 2017 na 19:52, rayx napsal:

No vidíš, tak to by Ti všude v autorizáku řekli, že máš vše v nejlepším pořádku, K napínák a modifikované písty/kroužky, když máš číslo motoru vyšší jak 234188. Tady budou písty 06H107065DD a kruhy 06H198151C 1,2-1,2-2 vrtane. Průšvih je, že i tyhle se umí bohužel ucpat ...

https://forum.skodahome.cz/applications/core/interface/file/attachment.php?id=407817

 

Myslím, že 0W30 je pro naši oblast zbytečná, dával bych spíš 5W30, a nebo ještě lépe nějakou 5W40, a jezdil bych jen fix interval, tedy max 15tkm/1rok, případně ještě trochu míň, když to honíš jen po městě.

 

Ahoj. Nemas Ty nebo nekdo jiny zde moznost vymeny nebo koupe originalnich rozvodu na ten motor z roku 2011. Mam najeto 190 tis. takze to radeji vymnenim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...