Přejít na obsah

1.9tdi hučení z motoru v určitých otáčkách


Pazdy

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

potřebuji od Vás poradit. Mám OVII 2009, najeto 170tis.

Když jedu na 4. nebo 5. rychlostní stupeň, tak se při rychlosti cca od 110-120km/h ozývá z motoru hučení.

Jakmile dosáhnu 130km/h hučení přestává. Hučení se též objevuje pouze když plyn jen lehce šolíchám, jakmile ho sešlápnu nebo pustím, tak hučení zmizí.

Myslíte, že je to turbo nebo něco jiného?

 

Děkuji předem za postřehy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, mal som podobný problém. Avšak hučanie sa objavovalo v rýchlosti od 55-60km/h a od 110-115 km/h. Jeho intenzita sa vobec nemenila v závyslosti od zaradeného prevodového stupňa, ani pri otáčaní volantom a taktiež bola rovnaká pri vyradenej rýchlosti. Príčina bola - od výroby bolo málo oleja v prevodovke (cca 2 dcl) a tým prichádzalo k postupnému pridieraniu dvoch ložísk v diferenciáli (motor 1.9tdi 77kw, najazdené 60tis). Diferák sa rozobral, ložiská vymenili a bolo po probléme. Teraz mám najazdených 119tis km a hučanie sa ozvalo znova avšak pri rýchlosti 90 km/h. S mechanikom sme sa zhodli, že to bude opäť diferenciál. Pravdepodobne sa vtedy pridreli aj ďalšie ložiská, ktoré sme nevymenili a teraz sa ozvali. Už nemám nervy na ďalšiu opravu, tak som zohnal celú prevodovku, ktorá má najazdené 85tis za 350e a idem ich dať prehodiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj, tak to mně dělá také, OVII, 2006, 1,9 77 kW, 4x4, najeto 120 tis. Je to jen při rychlosti kolem 90-110 a jen při zařazené rychlosti bez sešlápnutého plynu. Jakmile plyn sešlápnu, hučení zmizí. Zvuk jde jakoby ze zadu. Je to tedy skutečně přidřené ložisko v deferenciálu??? Mně původně napadlo, že to bude něco s Haldexem...

 

Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...