Přejít na obsah

Motorovy olej pre 2.0 TSI III.gen


Palo.k84

Doporučené příspěvky

  • o 10 měsíců později...

Nazdar chlapi, za par tyzdnov menim olej druhykrat (aj ked mam najazdenych cca 14 tis. km, pricom prva vymena bola pri 6 tis.km).

Chcem uz prejst na 5w40 a na Millers a chcem sa opytat:

Tento (mal by obsahovat nejake nanocastice pre lepsie mazanie)?

http://www.millersoils.sk/obchod/action/productdetail/oc/1132663/product/motorovy-olej-ee-long-life-5w40-millers-oils.xhtml

ci tento?

http://www.millersoils.sk/obchod/action/productdetail/oc/1132658/product/motorovy-olej-xf-long-life-5w40-millers-oils.xhtml

 

Oba su longlife, tak sa mi ale zda, ze Millers ma 5w40 len longlife...

Kolko litrov oleja treba? vraj 6 (tak mi uctovali pri prvej vymene), sedi to?

aka je vasa skusenost s pouzitim vlastneho motoroveho oleja v autorizovanom servise? su s tym autorizaky bezne ok?

 

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

chlapi,

takze som po druhej vymene oleja vykonanej pri stave tachometra 14 400 km a tu je par detailov:

 

- kym pri prvej vymene oleja som nezmyselne nechal prekodovat palubak na fixny interval (15 t km/1 rok) tak tentokrat som sa vratil spat na variabilny interval (presne aj z dovodu ako pise MIchal220 v predoslom prispevku - t.j. olej urcite chcem menit kazdych 15 tis. km, aj napriek tomu, ze je to longlife) a pouzil olej normy vw504 00 (longlife), viskozita 5w30, pretoze 5w40, na ktory som chcel prejst, millers pre tuto normu nema, ak sa teda nemylim. teda nevratil som sa uplne pretoze pri vracani sa spat na premenlivy interval to technikom velmi neslo. Kanal pre servisnu prehliadku je ok, ale kanal pre vymenu oleja mi vypisal, ze najblizsia vymena za 21500 km/530 dni. Technici si s tym nevedeli rady. nema s tym niekto skusenost??

- pouzity olej http://www.millersoils.sk/obchod/millers-oils-nanodrive-ee-long-life-5w30-motorovy-olej-prevodovy-olej-aditiva-maziva/p-1132763.xhtml. Podla informacii od ludi z tejto stranky je EE rada novsia a mala by byt lepsia ako XF, ktoru mi pri vyhladani toho spravneho oleja cez vyhladac na ich stranke naslo taktiez ako vhodny pre 2.0 TSI (pre predlzeny interval). ako som uz spominal, chcel som prejst na 5w40 ale nakoniec som od toho upustil a nechal ten olej, ktory vyrobca priamo odporuca. Verim, ze je to kvalitny olej, takze urcite som tym nic nepokazil.

- objem oleja je 5,7 litra (netusiim preco mi pri prvej vymene uctovali 6 litrov....)

- taka jedna zakulisna info: technik zo skodovky mi jednoznacne potvrdil (aj napriek tomu, ze skodovka momentalne pouziva Castrol standardne), ze pri rozoberani motorov, ktore uz maju nieco najazdene, jednoznacne najhorsie su na tom motory, ktore pouzivaju Castrol. T (hlavne, ze ten predosly pri prvej vymene mi tvrdil, ze je uuuplne jedno aky olej clovek pouzije, hlavne nech viskozita sedii, a v tom lepsom pripade aj norma). Kazdy nech si na to vytvori vlastny nazor, kazdopadne ja sa Castrolu budem uz navzdy vyhybat na miiile

- olej som si kupoval vlastny (prave na linku, co som uviedol vyssie). V servise s tym nemali problem, akurat ze do elektronickej servisnej knizky musia uvadzat poznamku, ze "vlastny olej". odporucili mi si odlozit doklad o kupe.

 

otazka: daval si niekto prekodovat palubak na fixny interval? vopred prosim, usetrite ma poznamok, ze je to nezmysel toto robit lebo to uz teraz viem :))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Palo.k84 vymeny oleje do 2roky/30tkm (i po)sis mel delat sam a nelezt na servis kde neni jistota ze vubec provedli pokud si auto chces udrzet dele vporadku.po vymenene s 40min vykapanim jsem dolil ca 5,3-4 litru takze 6litru to te pekne okradli.Sam jsem premyslel i na 5w40,50 skrz letni teploty oleje 108 az 110 st normal ale nechal jejich 5w30LL 507.Castrol asi neni sunt ale 30000km neli mestem musi bejt smrt ale dle vyrobcu je zivotnost motoru myslena nakejch 120tkm.Na 1otazku neporadim ale nejspis vymen servis kde nejsou mechanici vetsi hlupci nez auta.                                                                                                                                                                                                                                        A pozdravem pro 1.4tsi admina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle me mechanik keca.. pokud nekdo jezdi na LL, to je meni po 30 000km, tak je podle me fuk jestli maze castrolem, shellem, nebo buhvi cim.. LL vymena oleje vseobecne neni doporucenihodna  a je znamo, ze takto dlouha vymena oleje muze znehodnoti motor.. rekl bych, ze to je zase fama -jedna pani povidala..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palo.k84 vymeny oleje do 2roky/30tkm (i po)sis mel delat sam a nelezt na servis kde neni jistota ze vubec provedli pokud si auto chces udrzet dele vporadku.po vymenene s 40min vykapanim jsem dolil ca 5,3-4 litru takze 6litru to te pekne okradli.Sam jsem premyslel i na 5w40,50 skrz letni teploty oleje 108 az 110 st normal ale nechal jejich 5w30LL 507.Castrol asi neni sunt ale 30000km neli mestem musi bejt smrt ale dle vyrobcu je zivotnost motoru myslena nakejch 120tkm.Na 1otazku neporadim ale nejspis vymen servis kde nejsou mechanici vetsi hlupci nez auta.                                                                                                                                                                                                                                        A pozdravem pro 1.4tsi admina

nazdar, s tymi 6 litrami mas pravdu. zrejme si to automaticky zaokruhlili...

ale tentoraz som, ako som pisal vyssie, mal vlastny olej a hlavne som to daval robit v inom servise. Vymenu som v zasade pozoroval, vratili mi spat cca 3 dcl oleja, takze to na tych 5,7 litrov sedi.

sam si tie vymeny robit nemozem. co som ale mal robit je, chodit do autorizaku vtedy ked treba t.j. kazde 2 roky, no olej menit po roku a teda kazdy prvy, treti, piaty.. rok menit sam...

 

k tomu castrolu, ja som si vedomy toho, ze 100% pravdu sa nemame sancu dozvediet, su to velke pocty kilometrov co musi motor prejst aby sa na nom zohladnila kvalita oleja a to aj tak len v pripade, ze by styl jazdy bol u pozorovanych motorov rovnaky, co je asi nemozne - niekto jazdi opatrne, necha motor zahriat, iny zas naopak. niekto kratke trasy, iny len dlhe, niekto meni pri 20 tis., iny pri 30 atd...

cize stale to bude len o tom, ze "jedna pani povidala", kazdopadne mna osobne uz aj toto motivuje k tomu, aby som sa castrolu vyhol, kedze toto je to najmenej co mozem spravit.

 

a inak, fakt mam pocit, ze po vymene oleja za millers sa motor stisil...ale toto je subjektivne vnimanie takze vobec to tak byt realne nemusi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

chtěl bych přidat svou olejovou zkušenost.

 

Mám OIII RS TSI manual 8 měsíců a olej měněný 2x (8500 a 23300 km). Vše bylo prováděno v autorizovaném servisu. První výměna byla provedena s jejich olejem, kdy mi ho dali na hranu spodní rysky. Dokoupil jsem si a dolil....

Na druhou výměnu jsem si obstaral dle instrukcí 6l Shell 0W-30 (504 00 / 507 00) a ti koumáci mi ho tam nalili úplně všechen. Mám pocit, že tam navíc nechali i trochu předešlého : o ).. Hoši mi to dali minimálně 0,5 cm nad max. rysku. Po nutných 40 km proběhla s omluvou a nechápavým výrazem (jak se to mohlo jenom stát) odsávačka.

 

Nedovolím jim už bez mé přítomnosti ani zkušební jízdu. Úplně vidím toho "dvacetiletého blba", kterému je úplně jedno co a kam lije, jak zkouší co rs umí...: o ) 

Omlouvám se za označení "blb", ale trochu mě ta akce zase rozladila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doplnim, mnohe servisy, aj ten kde som bol teraz naposledy ja, maju kamerove zaznamy priamo z dielni. je to pre pripad aby bol dokaz, ked nahodou pri preberani auta zakaznik povie, ze "tu ste mi poskriabali auto, chcem nahradu". tak aby servis mal dokaz, ze to nesposobil. takze cele ukony sa nahravaju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Blíží se mi první výměna oleje a mám trochu hokej v těch olejích. Který byste doporučili? Mám O3 1.8 TSi.

Předběžně jsem vybral 

http://www.skoda-dily.cz/eshop/999000470-motorovy-olej-shell-helix-ultra-5w-40.html

nebo

http://www.skoda-dily.cz/eshop/spavl0w30-motorovy-olej-shell-ultra-professional-av-l-0w-30-longlife.html

 

Poradíte?

 

Jo, ještě objem... Do teď jsem měl zato, že stačí 5 litrů. Ale pár příspěvků výše někteří píšete, že bylo třeba více než 5. Kolik ho tedy mám objednat?

Editováno: , autor: waleri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, jenže takhle to nejde dělat. To vlákno se přece dá založit. To je dnes už další podobný případ. Jindy se zakládají vlákna na totální kraviny a na výměnu oleje nic. Pak to tam někdo založí a bude se pídit po informacích, které ovšem budou zde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 2 měsíce později...

 

Vskutku jeto trochu neřešitelné ze.. ridci než je 5w 30 asi ne!

 

Mě byl naopak doporučen MOTUL 300V 5W40,ale nevím.. nemá homologace pro vw .

 

A človíček kteří děla celý život GO motoru.. říká ze do našich 2.0tsi leje po opravě 5w30 ,,je všude dřív" a měnit častěji po 15000 km.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...