Jump to content

Kudy protáhnout kabel k mikrofonu?

Tonipas
 Share

Recommended Posts

Zdravím,

koupil jsem si nové rádio a dostal k němu kabelový mikrofon. Tento mikrofon se připojuje do slotu vzadu na rádiu a pak by se měl vyvést někam třeba k volantu. Já ale nemůžu přijít na to kudy ten kabel vytáhnout. Kolem rádia ho nikde ven nedostanu, tam je to vše natěsno. Takže ho musím vytáhnout někde zadem za rádiem ale kudy?

Musí se nějak oddělat ty boční plasty pod volantem?

Díky za rady!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By PTiCA
      Ahoj, premyslim o vymene autoradia v mem citigu.

Radio jsem vybral Alpine iLX-F903D ktere umoznuje vertikalne posouvat display aby bylo videt co nejvice z ovladani klimatizace.
      Nasel jsem i ramecek pro 1din z vw up, ruzne redukce na pripojeni originalniho mikrofonu a gps anteny.

Jedine co nikde nemuzu dohledat je informace jestli existuje nebo je potreba nejaky prevodnik na ovladani z volantu a jestli bude fungovat obrazovani couvacich senzoru.

Neresil jste to nekdo?

Jeste trocha inspirace:

nebo tady

skoda-citigo-radio.mp4
    • By PTiCA
      Po aktualizaci FW autorádia Columbus jsem zjistil že se mi nepřehrává "Bluetooth audio" z mobilniho telefonu a ikonka je neaktivni.
      Předpokládám že postup bude stejný i u Amundsena

Proto jsem hledal příčinu a zjistil jsem že tuto funkci mám deaktivovanout. Zde přináším stručný návod na jeho aktivaci.

Je potřeva kabel VAG-COM a sním se následně připojit na jednotku
      VCDS -> 77. Telefon

Kódování
      VCDS -> 77. Telefon -> 07. Kódování

Kalkulačka pro dlouhé kódování
      VCDS -> 77. Telefon -> 07. Kódování -> tlacitko: Kalkulacka pro dlouhe kodovani -> Byte 4
      Bit 0 -> Multimedia funkce (Bluetooth Audio)

Uložit a je hotovo...
    • By PTiCA
      Instalaci jsem prováděl do Fabie II s radiem Amundsen+ ale zapojení by mělo fungovat na všechny autoradia RNS 315 a 315 s bluetooth modulem.

Co je potřeba:

3B0 035 711 B - Mikrofon

---
      Pouzdro pro piny (radio, navi, telefon) - Zelený v radiu // Je možné že zelený konektor u radia mate, v tom případě ho nemusíte kupovat a stačí pouze koupit piny a nacvakat do původní svorkovnice...

3B7 035 447 B

+ 2x pin - 2MOST PIN - miniMOST samice

---
      Pouzdro pro zapojení prolužovacího kabelu k mikrofonu
      1J0 973 119

+ 2x pin - PIN MINI ISO konektor samice

--
      Poslední věc je kabel. Stačí obyčejný slabý kabel který koupíte v jakémkoliv elektru.
      --
      INFO:
      piny se musejí koupit zvášť ale pokud poprosíte elektrikáře určitě Vám nějaké prodá. Dají se koupit například zde

Pak stačí všechny piny napojit, nacvakat, natahnout kabel ke stropní lampičce kam se mikrofon usadí. V rádiu zapojit zelený konektor a vše funguje

• By kucislp
      Zdravím všechny, pořídil jsem si rádio včetně redukce z DIN na ISO po vzoru http://www.rapid-autohifi.com/autoradio-skoda-fabia-iii-jvc-kd-r881bt-bluetooth-s-instalacni-sadou-10788.html#. Nicméně rádio se při jakékoli polohy klíče nerozsvítí, pouze bzučí mechanika, když zmáčknu open. Kabeláž jsem proměřil, pojistky překontroloval. Nevím, jestli není problém v tom, že v ISO redukci od rádia má zapojeno 5 pinů a to oranžová - ILLUMINATION, modrá -  REMOTE, červená - ACCESORY, žlutá - BATTERY, černá - GROUND a já v tom DIN konektoru pouze žlutou a černou, takže beru, že to je BATTERY a GROUND. Nicméně, zkoušel i prohodit žlutou a červenou a bez výsledku, nějaké rady? Potřeboval se hlavně z toho vymotat, ať vím, jestli rádio poslat zpátky nebo dělám něco špatně, děkuji moc... 
    • By MrPierc
      Dobrý den,

mám Octavii I a v ní rádio Alpine CDE-111R.
      Když jsem si nechal před lety instalovat toto autorádio, tak mi nebízeli za příplatek dalších tisíce korun, že bych mohl přijímat hovory z telefonu přes rádio. Já odmítl.

Nyní bych tuto funkci již využil a protože se doba techniky posunula, chci se zeptat, jaké mám nyní možnosti? Chtěl bych, když mi někdo bude volat na telefon, tak hovor přijmu tlačítkem na telefonu a zvuk půjde přes reproduktory v autě.

1) Kolik by případně mohla stát úprava dosavadního rádia pro rozšíření na Handsfree?
      2) Nebo se vyplatí koupit rovnou nějaké nové rádio s Handsfree modulem, který dnes stojí méně (mě rádio stálo dříve 3 500 Kč).
      3) Nebo je lepší koupit Parrot Handsfree?
      4) Nebo je nějaká jiná možnost?

*Lze k tomuto rádu připojit přes Bluetooth Xiaomi telefon a přehrávat mp3 z telefonu?

Děkuji za postřehy a rady.
  • Create New...