Přejít na obsah

Hluk a vibrace od předního okna


Napalm

Doporučené příspěvky

Mimochodem mám taky už první problém :kol-32: . Příjde mě, že je snad špatně nalepené přední okno. Od rychlostí cca 120-130km/h se začne ozívat opravdu nepřijemný vzuk od spodní části předního okna (na řidičově straně). Zní to jako od větru, který se někudy dostává dovnitř a je to opravdu nepřijemné a slyšitelné i na zadních sedlech.... asi bude první reklamace...

 

Někde to tady tuším, už někdo řešil, ale nenašel jsem to... nevzpomenete si někdo? Např. kolega Hravec je expert na vyhledávání v historii, mě se to nepodařilo.... :kol-140:  díky za tip...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netuším že by se tu o tom psalo.... ale to dělá plast pod oknem, v levém dolním rohu, dohledal jsem briskoda ... už jsem si kdysi plast upravoval.... podlepil oboustrankou...

 

fota z briskoda:

 

  

 

jinak dle briskoda to prý byl i problém O II (já osobně jsem to ale nikdy nezaznamenal a O II a O II FL jsem měl dohromady 240 tis. km)

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, možná se pletu a bylo to na jiném fóru.... na ten plast se mrknu, díky za tip... myslíš jako, že moc vyčnívá, případně se odlepuje ? To bych možná mohl i vidět, když se při jízde nakloním dopředu.... 

 

I když se mě to nezdá, ten zvuk zní jako když necháš pootevřené okénko a fičí ti dovnitř. Takový šelest, je to dost nahlas a opravdu nepřijemné....

 

Jinak u OII, kde mám zhruba podobný nájez jako ty, tak taky nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podlepil jsem to oboustrnakou, jak si psal... :kol-31:

 

Nejprve jsem plast vycvaknul, stačí tak cca 10-15cm od kraje, jsou tam takové malé packy, nejlepší podebrat malým šourovákem a opatrně vyndat... pak jsem na hranu skla nalepil oboustranku a plast vrátil a přitlačil..... a nakonec jsem vzal ostrý řezací nůž a obřízl pásku co vyčnívalal na skle...

 

Na pohled není poznat nic, ale hluk je pryč... :kol-75: ... je jen otázka zda např. po zimě neztratí ta páska lepící funkci a bude to stále fungovat... i když myslím, že jen ten měkký materiál mezi sklem a plastem by měl ten hluk utlumit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Jsem opravdu rád, že jsem na tohle téma narazil, jelikož jako majitel OIII FL mám tento problém taky. Příčinu jsem hledal cca týden a je to přesně jak říkáte - plastové rožky u stěračů ozývající se nad cca 120km/h. Co je ale na tom nejzajímavější je to, že OIII před FL, kterou máme doma, má ty plastové rožky prakticky napevno (nalepené) a nic nevibruje a nevydává zvuky.
Tohle se nepovedlo, ještě navíc je to v místech, kde je veliký odpor vzduchu. To bych čekal, že je napadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem doma zbytek pattexu, se kterou jsem lepil RZ na býválé OIII. Zkoušel jsem nalepit přímo na sklo a vypadalo to nevzhledně a šlo vidět, že pod tím plastem něco je. Nemyslím teď bílou barvu pásky. Takhle to drží zatím skvěle a prakticky to není vidět. Pokud to do budoucna nevydrží, budu řešit jinak. Zatím to pomohlo a v autě je nad 130km/h opět klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...