Přejít na obsah

Nejdou blinkry, okna, sterace, zrcatka, ...


aaress

Doporučené příspěvky

Najprv odišli stierače, čo som si všimol včera ráno, poobede prinávrate domov odišli smerovky asi v polke cesty.

To bol adrenalín.

Doma som zistil že sa nedostanem do kufra, iba elektrické otváranie, a prestali ísť aj ostrekovače a miesto predných ide zadný stierač. To sa stalo po výmene poistiek, pri odpojenej baterke.

Týždeň po záruke :feve:

A včuľ čo????? kol100

:kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v servise docela dost, asi 8k.. pokud bys mel zajem, mam jednu volnou, ktera by mela byt ok, mohl bych ti ji teoreticky i pujcit abys zjistil, zda je problem opravdu v ni..

jinak profor ma pravdu, zmer, zda na BSG, konektor XS4, pin 12 nameris +12V (je to tusim cernej drat) .. tento drat jde od spinaci skrinky a dava BSG echo o tom, zda je palubka zapnuta (pokud je to tato zavada, pak ti rovnez bude blbnout interierove osvetleni - nezhasne se po nastartovani jak to ma byt, ale az po timeoutu..

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokial idú výstražné a nejdú normálne znamená že asi BSG "nevie" že je zapnutý klúčik tak by som sa odobral tým smerom hladať a merať na BSG

Merať a de na ktorých pinoch, a multimetrom alebo stačí skúšačkou.

Dnes asi už nie, ráno musím skoro vstávať o dve hodiny skôr, lebo idem busom kol6 kol6 :wallbash::horse:

Svetlo sviti ale sa mi zdá že dlhšie, ventylátor ide, len niesom istý, či všetky polohy.

Zajtra vyskúšam.

Editováno: , autor: aaress
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v servise docela dost, asi 8k.. pokud bys mel zajem, mam jednu volnou, ktera by mela byt ok, mohl bych ti ji teoreticky i pujcit abys zjistil, zda je problem opravdu v ni..

jinak profor ma pravdu, zmer, zda na BSG, konektor XS4, pin 12 nameris +12V (je to tusim cernej drat) .. tento drat jde od spinaci skrinky a dava BSG echo o tom, zda je palubka zapnuta (pokud je to tato zavada, pak ti rovnez bude blbnout interierove osvetleni - nezhasne se po nastartovani jak to ma byt, ale az po timeoutu..

Bol som vyskúšať a žadnácelá nič občas multimeter dačo ukázal, ale 12 voltov to ani zdaleka nebolo, žeby drát.

Jak sa dostanem ku spínačke, kua ten spodný kryt nejde dole.

Ináč dík za ponuku ak to nepode tak sa určite dohodneme.

Dobrý ľudia ešte sú a nevymreli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako sa dostanem ku spínačke? To mosí ísť dole volant? Sak tam je airbag, bojím, bojím.

A čo ked natiahnem +12 voltov od rádia. To mi akurát funguje jak má.

Vytiahnem kľúčik a sa vypne.

Keby som vedel ako sa dostanem ku spínačke, ta má po chlebe :aggressive:

Volant je nastaviteľný a zrejme ho dole ani nedám, lebo nemám 12 hviezdicu, alebo podobné veci ako som sa dočítal.

A nechcel by som dodrbať Airbag, takže tá úvaha naiahnuť drát od rádia by bolo možné, prosím poradte

:kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49: :kol-49:

Editováno: , autor: aaress
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kua drát kol114kol8:076

Takže kuci chyba bola v dráte, ktorý ide na pin 12 do XS4 od spínacej skrinky.

Bol prerušený asi 5cm od konektora.

Jak som to zistil? Som koumák :clap:

Zabrúsil som hrot na skúšačke a pichal a pichal a heuréka svieti, cvak, kúsok drátu zmršťovačka a zacínovať a všetko

iiiiiidddeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

Dík všetkým za spoluprácu -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se prihodila podobna zavada dnes. Fabia 2002 1,4Mpi.

Nefunguji mi blinkry, ani vsechny ctyri varovne, sviti mi kontrolka serva, ale servo funguje a sterace stiraji stale, i kdyz vytahnu klicek ze zapalovani, ostani veci funguji a auto jezdi normalne. Vag mi pise chybu 18045(data bus pohon chybejici sdeleni od elektron. CE). Trochu jsem to zkoumal a zkratuje tam neco v BSG u privodu XP4, kdyz ten konektor vytahnu, tak to necvaka, ale nejdou blinkry a sterace vpredu. Tak nevim jestli je chyba v BSG nebo nekde, kam vedou ty kabely.

Tak je asi v haji BSG, zkusim ji vymenit za jinou a uvidim.

Editováno: , autor: monitor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabka zatiaľ funguje ako má a dnes som jej namontoval alarm,zatiaľ imobilizer ešte nemám a kufor som ešte nestihol, ale ináč to funguje :)

V autoelektrike som iba začiatočník, ale v PC sa vyznám.

Ak potrebuje niekto pomoc s PC rád pomôžem, napíšte mi súkromnú správu -_-

Editováno: , autor: aaress
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Zdravim, mam Fabii 1.4 MPI 2000 a ted mi v ni odesla vic jak pulka elektriky. Prestali mi jit smerova svetla, el. stahovani oken, ovladani zrcatek, klakson, svetlo v interieru, sterace, odstrikovace a to vse najednou. Co funguje, tak jsou svetla, topeni, radio, central. Auto je plne pojizdne. Vsechny pojistky jsou v pohode. Pripojeni na kabel nic nevyresilo - nelze nacist ridici jednotku. Nevite nekdo co by to mohlo byt ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahojte,

 

potrebujem poradit. Na mojej FI 2006 elegance mi pred tyzdnom prestali fungovat stierace. Ide o sporadicku zavadu, 90% casu mi stieraci vzdy idu ako maju, no niekedy sa stane, ze sa nechcu rozbehnut. Poistky som skontroloval a vymenil (15, 41, 32), myslel som, ze je po probleme, po par dnoch mi zase stierace na chvilu vypadli z cinnosti. Bolo to v Skoda servise, tam zavadu identifikovali na vadnu RIDICI JEDNOTKU PALUBNI SITE 6Q0 937 049 F Z0J. Cena cca 250 bez dane. Zatial som to zobral naspat.

 

Vie mi niekto potvrdit, ze tato RJ ma na starosti aj stierace? Myslel som si, ze stieracove rele je samostatne.

Ak je pravda, ze tato RJ obsluhuje stierace, neoplati sa ju vymontovat a skontrolovat studene spoje, pripadne rele, pripadne zaoxidovane kontakty?

Budem musiet po odpojeni tejto RJ nakodovat kluce od centralu pripadne alarm, alebo ju mozem odmontovat, skontrolovat a nahodit naspat?

Co vsetko obsluhuje tato RJ? (central, okna, alarm, stierace??, co vsetko)

 

 

Vsetko ostatne mi na aute funguje, Vag ziadnu zavadu nehlasi.

Vopred dakujem tomu, kto odpovie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...