Přejít na obsah

Nesvítí přední světla


maco66612

Doporučené příspěvky

Dobrý den. Mame svetlá nadstavené tak aby sa rozsvietili po otočení klúčika a tak aj vyply. Ale dnes sa za jazdy same vyply a neišli niako zapnút. Potom sa ich podarilo zapnut, ale iba na chvilu a uz nejdu vobec. Poistky som pozeral a su dobre, ale nejdu zapnut ani hmlovky, viete niekto poradit? Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...

Nefunguju mi stretavacie svetla.

Poistky som pozeral su OK,

Ziarovky su tiez OK,

nesvieti mi na pristrojovke dioda stretavacich svetiel,

nesvieti ani na vypinaci stretavacich svetiel (Po vymene diody uz funguje)

Pipac mi signalizuje, ze mam zapate svetla (ked mam zapate tlacidlo zapnutia svetiel) - Toto pisem, ak by to pomohlo k vyrieseniu problemu,

Packu pri volante(lava strana) - tam ak prepnem na dialkove svetla tak nesvietia, ale ked s packou na dialkove pouzijem funkciu bliknutia tak to funguje

Parkovacky svietia.

Kde moze byt chyba?

Felicia 1,3

mesiac / rok 06/97

Editováno: , autor: Satan1984
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přívod proudu od vypínače potkávaček k páčce pod volantem nebo samotná ta páčka (Lucas). Každopádně nejde proud od páčky k relátku pro přepínání potkávačky/dálkové, ale při zatáhnutí za páčku (světelná houkačka) tam přes diodu proud jde od pojistky č.1. Takže samotné relátko je pravděpodobně v cajku, ale veš je zažraná někde mezi přívodem proudu od baterky, přes vypínač světel až po ten Lucas pod volantem. Dál už to nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, dnes som nastartoval auto zapol svetla a uz vo vozidle som si vsimol, ze tlacidlo, ktorym sa zapinaju svetla nie je zelene ale skor zlte. Vystupil som z auta apozrel sa na svetla, vyzerali ze svietia. Avsak hned ako som dosiel do intenzita svetla nedosahovala ani pol metra od vozidla a nevidel som dokopy nic, zapol som dialkove ale sli tak asi 5 sekudn potom sa aj tie vypli. S nastartovanim auta som nemal problem, tak ze nemyslim si ze ide o baterku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čtyři možnosti:

1) vypálené pojistky hlavních světel na pojistkové desce - nutná kontrola, případně výměna.

2) vadný spínač potkávacích světel na palubní desce nalevo od volantu - svépomocí prakticky neopravitelný díl, nutno vyměnit za bezvadný. Postup viz dílenská příručka, knížky o opravách Felicie svépomocí - z nakladatelství GRADA nebo BEN atp.

3) rozlámaná "střeva" přepínače ovládaného páčkou vlevo pod volantem - "lucas" - nutno vyměnit jako celek, svépomocí neopravitelné. Postup viz výše.

4) vadné relé spínající okruh hlavních světel na pojistko-reléové desce ve vyklápěcím krytu dole pod palubkou nad nohama spolujezdce - relé nutno vyjmout (je jen zastrčené do patice), zkontrolovat a případně vyměnit. Pozici z hlavy nevím, je jich tam víc, je proto dobré opět konzultovat nějakou chytrou tiskovinu (dílenská příručka, knihy o svépomocné údržbě) - při troše trpělivosti se to ale dá najít i bez ní.

Anebo nakonec možnost "bez práce" = servis - autoelektrikář.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim mam problem se svetly z niceho nic prestala svitit  u felicie 1.3 mpi , tak sem zkontroloval vsechny zarovky nasel sem jednu prasklou tak sem ji vymenil za fungl novou a nic , zkontroloval sem tedy pojistky od svetel byly vyhorele koupil sem tedy nove a dal je tam ,  stale se nic nedeje jen kdyz slapnu na brzdu rozsviti se brzdove svetla a predni svetla a zacne piskat v pojistkove skrini  kdyz nastartuju deje se to same prosim o radu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád měl kdysi na feldě problémy se světly, ale bylo to tím, že mu zatékalo do pojistkovky.. Jinak bych asi u tebe zkusil proměřit, zda jde šťáva do světel a jak, případně šel po kabelech a kontroloval, jestli jsou v pořádku a není někde nějaký přerušený, přehryzaný, kde by mohl být nějaký zkrat..

 

EDIT: Nebo ještě zjistit, které relátko nebo co v pojistkovce píská a zkusit přehodit z jiného auta, jestli to problém vyřeší nebo ne...

Editováno: , autor: Galvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměnil sis náhodou sám nebo neměnil ti někdo jinej brzdovou žárovku v zadní skupinovce? Felda tam má dvojvláknový - v nejdolnější pozici je společně zadní obrysovka s brzdovým, dvojvláknová žárovka 12V-15/21W, která má na spodku patice dva "pupíky" pro spojení s přívodem proudu.

 

A tuhle žárovku když nějaký JELITO vymění za jednovláknovou 12V/21W (s jedním "pupíkem" na spodku), tak mezi sebou zkratuje ty dva přívody = brzdový s obrysovýma, tudíž se mu po šlápnutí na brzdu rozsvěcujou i přední světla ... A protože plus na světla jde "z druhý strany" než při rozsvícení spínačem na palubce, tak se přitom i rozhvízdá "připomínač" světel... Je to klasická chyba, osobně už jsem se s ní setkal mnohokrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj, mám felici 1,6 benzin L&K. z ničeho nic, mi přestaly jít přední světla, zadní jdou, mlhovky taky, probliknout dálkovýma jde, ale trvale nesvítí... pojistky jsem kontroloval, a relé taky.. nicméně to nevysvětluje, jak to že probliknout dálkovýma jde, ale svítit s nima pořád ne...

Díky za případné rady :)

Editováno: , autor: Drum-It
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Málo informací. Obrys svítí? Žárovky jsou OK?

Příčin může být více. Vadný spínač světel, vadné relé, páčka atd. Začal bych tím, zda jdou obrysovky, zkontroloval žárovky, zkusil jiné relé. Na dálku je to složité radit, pokud nemáš základní znalosti elektroinstalace.

Probliknutí může být zaoxidovaným kontaktem - celkem běžná věc, někdy stačí párkrát páčkou zahýbat, popřípadě prostříkat WD - většinou to pomůže ale na krátkou dobu (nejlépe vyměnit páčku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zapínaní světel je zvlášť, jsou na to 2 spínače zvlášť o tu páčku mi až tak nejde, jak o ty světla...  přítelkyně mi právě říkala, ze když včera dala blinkr, světla se vypnula a když blinkr vypla, světla svítila... pojistky i relé jsou zkontrolované....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám felici 1,6 benzin L&K. z ničeho nic, mi přestaly jít přední světla, zadní jdou, mlhovky taky, probliknout dálkovýma jde, ale trvale nesvítí... pojistky jsem kontroloval, a relé taky.. nicméně to nevysvětluje, jak to že probliknout dálkovýma jde, ale svítit s nima pořád ne...

Díky za případné rady :)

mám stejný problém jen mi navíc nejdou sterače a ostřikovače. relé od světel je teplé a divně v tom cvaká ale když sem jej vyměnil za jiné funkční tak se problém nevyřešil :( :( :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím všechny škodováky. Mám problém u svojí Feldy 1,3 MPI 50kW. Před nedávnem, když jsem chtěl jet z práce domů, tak jsem otočil klíčkem a vůbec se mi nerozsvítili potkávačky. Mám automatické rozsvícení světel. Vůbec nesvítila levá strana a na pravý svítila jen parkovačka.Nešli ani dálkový jinak přední mlhovky normálně svítili. Zadek také normálně svítil. Zkontroloval jsem všechny pojistky i vyměnil žárovky a stejnak nic. Vůbec si nevím rady. Prosím Vás o pomoc. Díky

Editováno: , autor: pepan27
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...