Přejít na obsah

Fabia II 1.4 16V 63kW zhasínání motoru při spuštěné klimatizaci


Doporučené příspěvky

Brno-Glóbus. Vyčistit klapku, to by blblo pořád ne? Problémy mám jenom v létě, když je teplota nad 20°C a studenej motor, potom už bez problémů. Zkoušel jsem i za jízdy logovat senzor klepání a vypadá to ok.

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je zatiaľ jediný nevyriešený problém tohto motora, mne sa naposledy stalo to, že som ako zvyčajne nenaštartoval na prvý krát ale na druhý už bez problémov išiel. Ako popisuje ales-r, že po naštartovaní a ak okamžite idem z autom tak motor je taký nijaký ale ja to pozorujem tak max do 300m od naštartovania, toto isté pociťuje aj sestra na fabii 1.4 takže myslím, že je to normálne.

 

Mne sa štarty zlepšili po tom ako som vyčistil škrtiacu kľapku a dal som prípravok na prečistenie palivovej sústavy a vstrekovačov. Ale je to ozaj individuálne čo pomôže, jedným postačilo vymeniť odvzdušnovací ventil nádrže, mne postačil prípravok na prečistenie a niekomu nepomáha nič. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Toto je zatiaľ jediný nevyriešený problém tohto motora, mne sa naposledy stalo to, že som ako zvyčajne nenaštartoval na prvý krát ale na druhý už bez problémov išiel. Ako popisuje ales-r, že po naštartovaní a ak okamžite idem z autom tak motor je taký nijaký ale ja to pozorujem tak max do 300m od naštartovania, toto isté pociťuje aj sestra na fabii 1.4 takže myslím, že je to normálne.

 

 

 

Toto mam presne aj ja, motor ked nastartujem, musim chvilu pockat, az potom sa rozbieham. Je to normalny jav motoru, kedze je to nepriame vstrekovanie, palivo sa nedostatocne odparuje zo sacich kanalov, a este sa aj zraza na stenach sacieho potrubia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyčistit klapku,smazat adaptační hodnoty,nastavit klapku.Těch věcí je hodně a bez zkoumání,trpělivosti a příručky toho asi noc nevymyslíš.Kde tankuješ?

 

jakej je postup na smazani adp hodnot a nastavení klapky u 1.4 16V? Mám VAG aj VCDS 12 Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vyčistil jsem opět klapku a tentokrát jsem provedl základní nastavení skupina 060. Dělal jsem to při 30° chladící kapaliny, za vypnutého motoru. Ustálilo se to na 15,7%.

 

Adaptační hodnoty jsem nemazal protože nevím jak na to Nahlásim, když to zase začne při klímě chcípat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, koukal jsem na to první video a mám úplně stejný problém. Byl jsem v autorizovaném servisu a mechanik vyčistil škrtící klapku, napojil na diagnostiku a prý vše OK, ale výsledek je, že to zhasíná stále. Říkal, že klapka byla docela čistá a to mám 199tis km z toho posledních 40tis na LPG a dělá to na benzín i LPG. Tak to nechci dávat zase do "výzkumáku"! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je nejaké divné, s tou klapkou že bola čistá......Ja som hu mal po rovnakom nájazde km dobre špinavú. Ale nie z vrchu ale zo spodu z vrchu som hu ani ja nemal špinavú.

 

Inak posledné dni ako je tak horko a mám pustenú klimu tak občas tie otáčky padnú tak že mi na 1/4 sekundy preblikne baterka a neni inak problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, koukal jsem na to první video a mám úplně stejný problém. Byl jsem v autorizovaném servisu a mechanik vyčistil škrtící klapku, napojil na diagnostiku a prý vše OK, ale výsledek je, že to zhasíná stále. Říkal, že klapka byla docela čistá a to mám 199tis km z toho posledních 40tis na LPG a dělá to na benzín i LPG. Tak to nechci dávat zase do "výzkumáku"! 

 

Diagnostika mi taky nic neukazuje. Musím zatím říct, že po posledním čištění (14 dní) - demontování škrtící klapky a důkladném vyčištění z obou stran a provedeni základního nastavení pomocí VAG mi to zatím nechcíplo. Ale stalo se že otáčky občas klesly na 550. 

 

Ještě se mi v hlavně rozležela teorie, že s tím autem jezdím 4 roky a nikdy jsem tam nedělal údržbu klimatizace doplnění/čištění oleje a chladiva. A ten kompresor má větší odpor než za mlada a ten volnoběh to prostě nechytne.

Ten olej degraduje, jako všechny oleje v převodovkách apod  no a po 7 letech nemaže jak nový. Takže dnes jedu ještě na doplnění klimatizace. 

 

A nebo je tam něco v háji co se na diagnostice neprojeví.

 

Dám pak vědět jestli mi to ještě někdy chcíplo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera som bol v jednom servise kde sa špecializujú na klimatizáciu, chcel som skontrolovať hladinu, pretože keď kompresor nejde už na plne tak hučí.

 

S tým pánom sme sa previezli vyskúšal ako to chladí a povedal mi, že ak je tam ten kompresor ešte original tak chladí výborne. Auto má 207tkm. Hovoril mi také niečo, že čím je viac na aute najazdené tak aj keď sa systém klimatizácie čistí tak kompresor počas tých km začne klásť väčší odpor pri činnosti. 

Vypustenie, prečistenie kvapaliny v systéme, výmena oleja v kompresory mi povedal cenu 30€. Plus čistenie ozonom 10€.

 

 

Inak keď máte zapnutú klímu tak sa vám zvýšia volnobežné otáčky ?? Mne zostanú ako keby som hu nemal ani zapnutú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera jsem po plnění najezdil po městě s klímou 110km a nechcíplo to:) Je to sice líný, ale od 1.4 nečekám zázraky

 

marfan: no i po doplnění mi ten kompresor bohužel hučí mám ho asi víc načatý jak ty, ale to už řešit nebudu :)

K otáčkám mám stejné 750 volnoběh. Rozdíl je jenom v tom, že když pustím plyn, tak se to v přibrzdí na 1 100 a pak to klesne na 750. No a právě to přibrždění na 1 100 mi to občas nedělalo a padlo to na 600 až 0 :)

 

K plnění: mělo stát 600 ale dal mi to za 400 a stav: Odsáto: 0,375 kg a 2ml oleje, Naplněno 0,505 kg a 2ml oleje, žádná netěsnost.

Editováno: , autor: FikoCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dneska ráno jsem normálně nastartoval, otáčky nelítaly, ale kolik tam bylo nevím, po rozjezdu se motor začal silně dusit, po vyřazení začaly lítat silně otáčky cca 550 - 800 ot., začalo se třepat celé auto a vypadalo to, že motor vyskočí z motorového prostoru, přitom šly rány od motoru, po pořádném přidání plynu se motor vzpamatoval a po ubrání plynu už tam bylo cca 1100 ot. se stabilním chodem. Toto se mě stalo po druhé za 3 roky. Ještě šla okolo paní a škaredě se po mě dívala.

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak další poznatek! :-(, Ve středu jsem musel topit a tak mě napadlo nastavit topení na 28C a dát ventilátor manuálně na maximum a auto zhasínalo stejně jako u zapnuté klimatizace a ještě když už vytočím motor přes 3tis otáček a dám nohu z plynu, tak letí otáčky dolů a na 80% chcípne. Dokonce už nereaguje při pádu ani plynový pedál! Nevím, zda to nemá nějakou souvislost s ventilátorem nebo climatronicem, protože když dám OFF, tak auto jede bez chyby!!! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...