Přejít na obsah

Vrže okno řidiče při stahování


Krejdy

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

zdravim aj ja potvrdzujem, na oc II 2005 mi po cca 50 tis km zacalo skripat najprv lave predne okno o cca 20 tis neskor prave predne okno. V obidvoch pripadoch mi to v servise rozobrali a motorcek, ktory stahuje okno premazali silikonovym olejom. Skripanie uplne prestalo, fici to bez problemov.. teraz mam 95 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravim vsetkych. Dovolte mi podelit sa o moje skusenosti ohladne skripajucich el. okien. Skripalo mi okno spolujazda, velmi neprijemny zvuk. Viac ako 100 slov urcite povie prilozene video. Dal som dole tapacir, vidim motorcek, hovorim si super, nejako ho premazem a bude to ok. Ale ked som motorcek zmontoval a pustil sam o sebe naprazdno - ziadny neprijemny zvuk (pozri prilozene video). Problem bol v casti, ktora je za plechom. Plech je ale bohuzial prinitovany ako vidno na fotke, takze sa tam nedalo dostat a na rozobratie a opravu nitov nemam naradie, material ani skusenosti. Najprv som skusal premazat kolajnice, ktore vidno cez 2 horne diery v plechu zaslepene gumou. Nepomohlo. Potom lanko, ktore je tiez vidno cez tie diery, nepomohlo. Skripavy zvuk vychadzal z mechanizmu za plechom, rovno za motorcekom. S tym sa bohuzial nedalo robit nic ine, len strcit hadicku silikonoveho spreja do miesta kde sa nasadzuje motorcek a streknut olej na vsetky strany kam sa dalo a dufat ze to pomoze. Tymto sposobom som nechtiac namazal dokonca aj samotne sklo :) Toto zabralo a skripavy zvuk prestal. Je zaujimave ze bezprostredne po nastriekani skripavy zvuk stale pretrvaval. Ked som to skusil asi za 15 min tak uz to prestalo. Uvidime kolko to takto vydrzi.

Ak by niekto mal odfotene ako vyzeraju casti pod tym prinitovanym plechom na O2 tak prosim postnite.

Este dodam ze po montazi spat som mal nasledujuci problem: po zamknuti auta ci uz klucom alebo DO mi okno spolujazdca vyslo uplne hore a potom sa spustilo do 1/4 a ostalo tak. Bola zle zafixovana horna poloha okna. Navod ako to vyriesit som nasiel tu na fore v FABIA sekcii - drzat ovladanie az kym nie je okno hore, potom uvolnit a este raz zatlacit tlacidlo ako keby sme chceli okno dat hore. To iste dolu. Tymto sposobom si elektronika zafixuje polohy a potom sa to spravalo uz normalne.

skripajuce_el_okno.zip

motorcek_ok.zip

skripe_zadna_cast.zip

post-34243-1245094744_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj jen jeden dotaz,

mam stejný problém a chtěl bych se zeptat jak jsi sundal ten tapec? kde jsou svaklíky a šrouby vím, spíš mi jde o to jak to šlo?ten rámeček kolem repro si vycvakl šroubovákem?ulámali se ti nějaký caplíky?...o víkend se na ně chystam tak ať si kdyžtak nějakej ten plastovej klip přikoupim dík za odpověd měj se;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no pravdupovediac najhorsie zo vsetkeho slo madlo, myslel som ze to rozlamem na marne kusky... Zakladna vec pri paceni plastov je obalit srobovak nejakou textiliou, aby si plast neposkriabal. Ramcek okolo repra siel dobre, pouzite 2 srobovaky obalene textiliou, nic sa tam neulomilo. Zlomil som jedine 2 zo 6tich svetlozelenych nastrkovacich uchytov co drzia tapacir (dalsie 2 mierne poskodil ale su pouzitelne), foto + nejaky pokec k tomu je tu.

PS: pls zedituj svoj post a vyhod z toho moj text z predsoleho prispevku, nech to nepletie a je tam len to relevantne od teba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento problém jsem měl taky, tak jsem se stavil ke známému do škoda servisu, abych zjistil, jak tuto problematiku

řeší oni (a taky abych přikoupil náhradní úchyty na tapece) a on se jen usmál a řekl, že to řeší velice jednoduchým

způsobem aniž by sundávali tapecírunk ze dveří. Prostě jednoduše nechají okno vyjeté nahoru a mezi okno a tapecírunk

strčí hadičku od oleje ve spreji např. WD40 a pořádně to vystříkají v různých místech všemi směry. Prý se nemusím bát, že se tam nedá nic zničit. Ale pozor výsledný efekt se neprojeví hned. Nějakou dobu trvá než ten olej všude zateče a někdy je třeba to opakovat vícekrát.

Tak jsem to tak zkusil WD-ečkem jsem nešetřil dokonce mi začal vytékat spodním kanálkem ve dveřích. Pak jsem několikrát stáhl okna nahoru a dolu a pořád to vrzalo, tak jsem si řekl zkusím teda počkat do druhého dne. A světe div se druhý den

okna v tichosti jezdili nahoru i dolů. Dělal jsem to před týdnem a zatím je to v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento problém jsem měl taky, tak jsem se stavil ke známému do škoda servisu, abych zjistil, jak tuto problematiku

řeší oni (a taky abych přikoupil náhradní úchyty na tapece) a on se jen usmál a řekl, že to řeší velice jednoduchým

způsobem aniž by sundávali tapecírunk ze dveří. Prostě jednoduše nechají okno vyjeté nahoru a mezi okno a tapecírunk

strčí hadičku od oleje ve spreji např. WD40 a pořádně to vystříkají v různých místech všemi směry. Prý se nemusím bát, že se tam nedá nic zničit. Ale pozor výsledný efekt se neprojeví hned. Nějakou dobu trvá než ten olej všude zateče a někdy je třeba to opakovat vícekrát.

Tak jsem to tak zkusil WD-ečkem jsem nešetřil dokonce mi začal vytékat spodním kanálkem ve dveřích. Pak jsem několikrát stáhl okna nahoru a dolu a pořád to vrzalo, tak jsem si řekl zkusím teda počkat do druhého dne. A světe div se druhý den

okna v tichosti jezdili nahoru i dolů. Dělal jsem to před týdnem a zatím je to v pohodě.

Nechcem sa chvalit, ale pred rokom som tento problem riesil presne takymto postupom :feve: Je tu na to uz rok otvorena ina tema:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=49811&hl=

Od vtedy pokoj...

Editováno: , autor: Carlito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak jsi to kde a čím promazal ??? když jsi nesundaval tapec

Predsa tym istym ....niejakym olejom v spreji ....npr. WD40 .Pravdou je, ze ten tapac asi netreba davat dole, alec ked si ho date dole, tak tam aspon zhora vidite pri spustenom okne tie vodiace kolajnice a viete aspon trochu odhadnut kam striekat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se do toho o víkend pustil...vše v pohodě narazil jsem až na odpor 6 klipů co drží tapec, nešlo to odpáčit a když sem viděl jak se nebezpečně vyboulují ty plastová černé úchyty v tapecu ve kterých jsou klipy zakleslé...nechal jsem to být (asi se musí pořádně trhnout????jakým směrem nahoru nebo k sobě?!?!) a mezerou mezi oknem a gumičkou jsem stříkal WDčkem na mechanismus za přinýtovaným plechem a poté taky dírou za kličkou a reprákem přímo na mechanismus stahování jak je vidět na video a obrázku od sectora...jinak díky za info a pomocné obrázky...problém je že okno stále vrže a to jsem nešetřil...udělal jsem si i nástavem na hadičku od WDčka aby zbytečně nekropil vnitřek olejem... :palec2::aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Tak jsem se do toho o víkend pustil...vše v pohodě narazil jsem až na odpor 6 klipů co drží tapec, nešlo to odpáčit a když sem viděl jak se nebezpečně vyboulují ty plastová černé úchyty v tapecu ve kterých jsou klipy zakleslé...nechal jsem to být (asi se musí pořádně trhnout????jakým směrem nahoru nebo k sobě?!?!) a mezerou mezi oknem a gumičkou jsem stříkal WDčkem na mechanismus za přinýtovaným plechem a poté taky dírou za kličkou a reprákem přímo na mechanismus stahování jak je vidět na video a obrázku od sectora...jinak díky za info a pomocné obrázky...problém je že okno stále vrže a to jsem nešetřil...udělal jsem si i nástavem na hadičku od WDčka aby zbytečně nekropil vnitřek olejem... :palec2::aggressive:

Začínají mi kvílet přední okna. Byl jsem stále v domnění, že to dělají gumičky těsnění u oken. Myslel jsem, že už jsou ztvrdlé a proto to vrže a píská při stahování oken. Ale všichni tu píšou, že problém je jinde. Tak o víkendu zajdu koupit WD-čko a zkusím to prostříkat. Dám pak vědět jak jsem dopadnul.

to tomcat007: tak to zkus ještě jednou, nebo vícekrát prosříkat a pořádně až to bude téct spodkem. Jak už kluci psali, někdy je to potřeba udělat vícekrát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem měl tento problém,

naštěstí znám šikovného autoklempíře, který oba přední tapecírunky rozebral, odvrtal nýtky a vyndal celou desku, na které drží stahovačka okna. Promazali jsme ji vazelinou naprosto celou (byla úplně suchá...) a při zpětné montáži jsme plechy pod tapecírunk již šroubovali, aby byly opět jednoduše rozebiratelné.

Doporučuji, rozebrat úplně a pořádně namazat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Tento problém jsem měl taky, tak jsem se stavil ke známému do škoda servisu, abych zjistil, jak tuto problematiku

řeší oni (a taky abych přikoupil náhradní úchyty na tapece) a on se jen usmál a řekl, že to řeší velice jednoduchým

způsobem aniž by sundávali tapecírunk ze dveří. Prostě jednoduše nechají okno vyjeté nahoru a mezi okno a tapecírunk

strčí hadičku od oleje ve spreji např. WD40 a pořádně to vystříkají v různých místech všemi směry. Prý se nemusím bát, že se tam nedá nic zničit. Ale pozor výsledný efekt se neprojeví hned. Nějakou dobu trvá než ten olej všude zateče a někdy je třeba to opakovat vícekrát.

Tak jsem to tak zkusil WD-ečkem jsem nešetřil dokonce mi začal vytékat spodním kanálkem ve dveřích. Pak jsem několikrát stáhl okna nahoru a dolu a pořád to vrzalo, tak jsem si řekl zkusím teda počkat do druhého dne. A světe div se druhý den

okna v tichosti jezdili nahoru i dolů. Dělal jsem to před týdnem a zatím je to v pohodě.

Tak pod tohle se můžu podepsat. Alessimu velký dík. Jde to krásně a po druhém vystříkání WDčkem už nic nevrže. Stačí dát okna do horní pozice a zevnitř prostrčit mezi okno a těsnění hadičku od WD spraye. Zasunul jsem ji co nejhlouběji a stříknul cca 1 vteřinu. Toto jsem opakoval asi podél celé spodní strany vrzajícího okna - asi co 5-10 centimetrů. Napoprvé se po této procedůře skřípání po nějaké chvíli dost zlepšilo, napodruhé zmizelo úplně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Tak pod tohle se můžu podepsat. Alessimu velký dík. Jde to krásně a po druhém vystříkání WDčkem už nic nevrže. Stačí dát okna do horní pozice a zevnitř prostrčit mezi okno a těsnění hadičku od WD spraye. Zasunul jsem ji co nejhlouběji a stříknul cca 1 vteřinu. Toto jsem opakoval asi podél celé spodní strany vrzajícího okna - asi co 5-10 centimetrů. Napoprvé se po této procedůře skřípání po nějaké chvíli dost zlepšilo, napodruhé zmizelo úplně.

Není zač ...... myslím, že je to nejsnadnější, nejlevnější a nejrychlejší způsob jak se toho skřípání zbavit :kol-35:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 3 roky později...

Mému tchánovi strašně vrže okno řidiče při stahování a zavírání okna. Promazal jsem gumy okna, sříkal i dovnitř do dveří a pořád stejný, měl jsem sundaný i moturek a ten nevrze. Nechce se mi oddělávat ten zanejtovanej kryt pod tapecem.... nemá někdo nějakej fígl na to vrzání

 

Octa combi 2008 1,9tdi

Editováno: , autor: Ustecak21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

treba si ujasniť či vrzga sťahovačka - kolieska na nej alebo lanká v nich , to sa dá kvalitným mazivom po rozobratí a vyčistení namazať , často ale vrzga okno v tesnení , tam je ideálne skúsiť to odmastiť a vyčistiť všetky vedenia a stieraciu lištu zdnu aj od von , ak nepomôže tak vymeniť celé ...  ak to namažeš je to ešte horšie , nalepí sa na to prach a ide to zase vrzgavo 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to píská tak to můžou být kladky, častá bolest O II. Mě to dělalo taky okno u řidiče, zhoršovalo se to k nevydržení, do práce si otvírám závoru čipem a lidi kolem to už taky sralo :lol::'> Chtěl sem to odnejtovat a namazat ale napřed sem zkusil sundat tapec, odendat sametku abych se dostal dovnitř a slabou hadičku přilepenou páskou na drát a na konci kousíček zahnutou sem na kladky napral vazelínu ze spreje. Párkrát okno nahoru, dolů a znovu vazelínu. Přestalo to a znovu začlo ale jen slabě, o 90% míň. Dal sem tomu čas a postupně to přestalo úplně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...