Přejít na obsah

Ake mate velkosti elektronov na rapidoch


MATY585

Doporučené příspěvky

No já mám 17ti palcové a jsem spokojen. Obecně asi u Rapidu čím větší kola tím lepší estetický vzhled ale tím také tvrdší auto. Ale mě to vyhovuje , je to takové sportovnější nastavení . Sice přes díry a kostky musíš opatrněji ale na rovném asfaltu to sedí jako formule a tu silnici tak nějak lépe vnímáš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Liftback MR 2014 alu kola 15'', skoda - sluseli by 16'' a 17'' jeste vic. Jen si zase rikam, jaky by pak mel vuz odpich? Na sve Astre s motorem 1.8 16v 92kw mam 225x45 R17 a prijde mi, ze vykonove je to zaklad pro tyhle kola, aby byl zachovan nejaky lepsi odpich. Predtim jsem mel Fabii II 1.2 TSI 63kw a myslim si, ze ty kola by ji pohrbili. Je tomu tak nebo se pletu?

Editováno: , autor: Jakub84138
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k té velikosti přiřaď LFT nebo SPB a rok výroby. Proč? Odlišné nastavení podvozku a je v něm rozdíl i u LFT do MR 2014 a po něm.

Optimum vidím na 16". Jezdím na nich a i v tvrdém nastavení MR 2013 se chovají přívětivě, a to ve všech ohledech. Na zimu dávám 15", a to autíko na nich jako by ztratilo trochu té jistoty.

Editováno: , autor: MiKy*
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím na 15" alu diskách. Měl jsem nabídku na 17" originál škodovácky alu disky za hodně dobrou cenu, tak jsem chtěl přezout. Ovšem pak jsem mrknul na ceny pneu a tento nápad mě hned přešel.

Po dovolených, které mě solidně vysáli, prostě lepší vzhled mého auta oželím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Liftback MR 2014 alu kola 15'', skoda - sluseli by 16'' a 17'' jeste vic. Jen si zase rikam, jaky by pak mel vuz odpich? Na sve Astre s motorem 1.8 16v 92kw mam 225x45 R17 a prijde mi, ze vykonove je to zaklad pro tyhle kola, aby byl zachovan nejaky lepsi odpich. Predtim jsem mel Fabii II 1.2 TSI 63kw a myslim si, ze ty kola by ji pohrbili. Je tomu tak nebo se pletu?

jakým způsobem má velikost ráfku vliv na odpich?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže se bavíme jenom o šířce běhounu? pochopil jsem to správně? Protože i se změnou velikosti ráfku je celková velikost kola stejná(v závislosti na ráfku se mění výška profilu pneumatiky). Proč by mělo mít auto s širšími pneumatikami horší odpich? Kvůli valivému odporu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam tiež 15ky z výroby na leto aj zimu (plechy). Mrzi ma, že pri silnejšom TSI nedavli rozmer 195/55 R15 ale iba 185/60 príde mi to dosť úzke. Osobne si myslim že na naše cesty by boli vhodné 205/55 R16 ale tie nie su v papieroch.

Editováno: , autor: tasum
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam tiež 15ky z výroby na leto aj zimu (plechy). Mrzi ma, že pri silnejšom TSI nedavli rozmer 195/55 R15 ale iba 185/60 príde mi to dosť úzke. Osobne si myslim že na naše cesty by boli vhodné 205/55 R16 ale tie nie su v papieroch.

 

Silnější tsi ale má 195/55.

 

Mam 205/40/17 je to trosku tvrdsi ale vypada to huste :p

Jeste podvozek trosku dolu jako v reklame na spaceback a bylo by to jeste hustejsi :)

 

Nemáš náhodou 215/40 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám silnější TSI a objednával jsem zimní Polaris 3  185/60 R15 (rozhodovala cena, navic na zimu lepší mít úzký) stálo mě to vloni 7500 vc plechovych disků takže luxus......, 190/55 je možný taky......a mám pocit ze moje letní Bridgestony z výroby mají 185/60 tak jsem u toho zůstal :)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...