Přejít na obsah

autožárovka s E1 nebo E13 ?


Eflik

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám jeden akutní dotaz. Mohu použít do xenonových světlometů místo klasické H7 s atestem E1 modrou H7 s atestem E13 ? Nebo je to jen pro sportovní ůčely? Ta žárovka má sice modrou baňku, ale svítí bíle. Nelíbí se mi ten rozdíl barvy při zapnutí dálkovek. Prosím, kdo ví, ať co nejdříve odpoví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v dálkách u xenonů nějaký modrý H7, zatím nebyl problém a to už jsem s tim byl na Slovensku i v Rakousku. Kdyby se to někomu nelíbilo, vozím sebou ještě jednu sadu a kdyžak bych jim to ukázal. Koupil jsem je normálně u prodejce autodílů a žádnou homologaci ani neřešil... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno ja se pri koupi ptal, jestli se smi pouzivat na ceste a bylo mi receno, ze jiste, ze to ma atest E13, ale koukal sem na jine zarovky a ty maji prave uz E1, nevim jaky je v tom rozdil, jestli teda je, jinak vozim ssebou samo primo krabicku od tech zatovek, ale nerad bych mel nejake problemy a vymenovla to na ceste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je sice pekne, ale za stav vozidla odpovidam ja :) takze mi namasti jeste vetsi pokutu a pripadne me nenechaj odjet ne? protoze nemam vozidlo v spravnem technickem stavu .. ale spise nez resit tohle sem chtel vedet co doopravdy znaci atest E1 a E13 jaky je v tom rozdil a proc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, to jsem chtel slyset :palec2:-_-

Aby ta informace byla kompletní,ještě dodám,že některé konstrukční součásti mohou bý označeny značkou ATEST 8SD XXXX kde "XXXX" je číslo osvědčení o schválení.

Jedná se ale o konstrukční části schválené před 1.červencem 2001. :palec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Mno ja se pri koupi ptal, jestli se smi pouzivat na ceste a bylo mi receno, ze jiste, ze to ma atest E13, ale koukal sem na jine zarovky a ty maji prave uz E1, nevim jaky je v tom rozdil, jestli teda je, jinak vozim ssebou samo primo krabicku od tech zatovek, ale nerad bych mel nejake problemy a vymenovla to na ceste.

označení E znamená homologaci pro evropu a čísla za E znamenají stát ve kterém byly odzkoušeny http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=9121

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 13 let později...

Sorry chlapi, ale tuším, že homologace E13 je schválená pouze pro Lucembursko, pro ČR jediná schválená homologační značka je E8, ale za to Lucembursko neručím. Každopádně kamarád měl také modré H7 5000k s homologací E13 na Passatu B5,5, čapli ho v Praze, tuším na "nuseláku", schytal to za 2000,- a žárovky musel vyměnit na místě(měl sebou pro případ i klasické H7). Tak nevim, nechci Vás strašit, většinou to "orgáni" neřeší, ale bohužel měl špatně seřízené světlomety a žárovky oslňovaly protijedoucí vozidla a k tomu ty modře svítivé žárovky, tak ho čapli na první dobrou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...