Přejít na obsah

Zadní silentblok ramene..utržený šroub


lada

Doporučené příspěvky

Nevim jestli to sem muzu dat...ale při povolovani se mi utrhl šroub co drží pouzdro zadního silentbloku viz foto. Nemate nekdo zkušenosti,  jak ho povolit/vyndat je v hlinikove napravnici. Sel povolit o 1 cm a pak se zasek nepovolil se ani aku utahovakem 800Nm. Pri pokusu povolení racnou se pak ulomil...post-1043-0-24437600-1407769837_thumb.jppost-1043-0-15694000-1407769906_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem už dělal několikrát, vedle nás je autoservis a pokaždé když se jim tohle stane tak přijdou za námi (zámečnická dílna).

Když utržený šroub trochu kouká ze závitu tak se na ten šroub navaří veliká matka svářečkou (tzv:céočkem) chvilku se nechá zchladnout pak se mírně poklepe a na 99% se dá povolit.Jediný problém u velkých šroubů je ten,že musíte mít silnou svářečku jinak to prostě nezavaříte.Ale nejdříve si musíte to hliníkové pouzdro odšroubovat. Ještě jedna věc,potom se musí ten závit protáhnout závitníkem.

Editováno: , autor: dominikg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No potrebuju způsob bez pouziti svářečky, jestli vůbec něco účinného existuje. Kdyby mi v servisu při poslední demontáži dali nove šrouby, jak se to má dělat i podle DP, tak se to nemuselo stát. Jinak díky, zkusím se zeptat na tom jiném fóru, tam chodi asi vic lidi.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, že ten šroub šel povolit o 1 cm a pak se ani nehnul až se utrh. Takže tam drží hodně pevne. Nezbude nic nez sundat zase rameno a zkusit to nahrat jestli povolí. Odvrtavat se mi to nechce, protože bych musel ležet pod autem a tezko trefim stred až do konce šroubu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je škoda to je daleko.bejt tak pardubický kraj tak bych ti ten šroub vytáhl.

 

Škoda, ale děkuji moc. Za 10 dni to zkusim vyndat. Tak napišu jak to dopadlo. Dalo by se v nejhorším použít i Helicoil vložka na opravu zavitu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim šrouby nový samozřejmě dám. Zatim nemam cas vyndat ten šroub. Zkusim to nejdriv ohrat, ale max propan butan ten ma snad teplotu plamene jen 1200 stupnu tak snad to staci,

 

Diky moc za rady

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Dal jsem to do servisu kde na to navarili matku 3x a vzdy se to zase utrhlo a sroub se nehnut. Tak ze to tam mam nechat. Nechal jsem to tam , ze kdyz to nepujde at mi tam daj novou konzoli. No kdyz jsem si pro to prijel, tak sroub odvrtanej a je tam danej sroub s matici. A to jsem prave nechtel. Takze super. Plus jsem jim dal novy srouby co stály 300kc at je daj i na druhou stranu a ted jsem zjistil , ze si je nechal, protoze v napravci jsou stary puvodni. Jeden servis lepsi nez druhej.:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tím urvaným štoubem se prakticky nic dělat nedá. Šprajclo se to kvůli vytržení závitu (asi to bylo před tím moc utažené). Přesně jak popisuješ: chvíli se tím dá točit a najednou konec - sekne se to. Pokud je závit skutečně vytržený, tak nepomůže ani navaření - s tím se prostě nedá hnout a praskne to znova. A kničemu je i odvrtání a protažení závitníkem, protože tam už skoro žádný závit není, je to pak dost o hubu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz si delam vsechno sam, ale tohle se bez heveru doma fakt nedalo. Vse mohlo byt ok kdyby pred tim v servisu utahovali vse momentovým kličem spravným momentem a ne razovým utahovakem co ma třeba 800Nm.

 

Díky všem za rady

 

Doufam, že to byl prvni a poslední utrženej šroub už nechci nikdz víc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...