Přejít na obsah

Dlhé štartovanie


BlueRS

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých,

 

 

po dlhej dobe prispievam novou témou a tou je problém so štartovaním mojej RS-ky, či už za studena alebo za "zohriateho" motora. Problém sa prejavuje nepravidelne, cca každý 20-ty štart a to tak, že po stlačení štartovacieho tlačidla kessy mi začne štartér točiť, no motor chytí až po cca 3 - 5 sekundách. Doslovne to vyzerá ako 20 rokov späť, keď som štartoval v zime v autoškole Škodu 120L. Auto som dal samozrejme do autorizovaného servisu /aj s nahratým videom štartu/ a čuduj sa svete, nevedia prísť na problém a odstrániť ho. Nakoľko sa jedná o druhú podstatnú závadu /prvú už odstránili aktualizáciou SW prevodovky DSG - trhanie počas jazdy na tempomate/ začínam byť na to auto nasraný a pomaly ľutujem, že som ho kúpil. Za 40.120 € som ozaj nečakal štarty podobné Škode 120L, sem tam ešte horšie. Podotýkam, že mám aj štart-stop systém a na žiadnej križovatke alebo v zápche sa mi po automatickom vypnutí motora tento problém ešte neprejavil, doslovne ide iba o štartovania po nasadnutí do auta po riadnom vypnutí motora, tankujem iba diesel tech na Agip-ke, prosím o Vaše rady, prípadné podnety na zistenie príčiny a odstránenie problému štartovania, vopred ďakujem.  :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za info,

 

kamarát má tiež novú Octaviu diesel - 150k, tiež mu to sem tam štartuje dlhšie, ale nie až tak ako mne. Nie som automechanik, takže neviem posúdiť do akej miery je veľký rozdiel medzi motorom v mojej RS-e a 150k vo Vašich autách. Ale aj tak je to prinajmenšom trápne, aby auto štartovalo ako autá za komančov v tuhých mrazoch. Som zvedavý ako to dopadne, stiahli mi dáta z auta a posielajú to do Škodovky, už som týždeň bez...no nekúp to... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok,

 

to som rád, že nie som sám, komu sem tam štartuje dlhšie /nič v zlom, iba to zrejme tak má byť a je to asi "vlastnosť" motora/, keby to však boli iba tie dve - tri sekundy ani to sem nedám, ale mne to štartuje ozaj dlhšie a ešte k tomu to nerobí iba ten dlhý štart, ale to aj počas točenia ako keby vynechalo a už už išlo skapať a potom znova točí a vtedy chytí, takže si myslím, že toto nebude štartovanie ako má byť. Zajtra by som mal dostať odpoveď zo servisu, potom napíšem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji, RS TDI - stává se mi také. Nelze stanovit četnost, stane se klidně při startování po krátké jízdě, za studena a nebo i po dlouhé jízdě. Nejčastěji se projeví startováním 2-5 sekund, ve dvou případech dokonce ukončení startovacího cyklu a start na automatický druhý pokus. Asi to vidím na budoucí nějakou svolávačku, projev napříč spektrem všech výkonových verzí TDI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

takže dnes som bol v Hlohovci v predajni Škodovky, sám riaditeľ predajne to osobne rieši so ŠA Slovensko, ukázal mi čo mu napísali súdruhovia z Mladej Boleslavi, že má vyskúšať zaslepiť EGR ventil nejakou záslepkou, keď sa potom závada pri štartovaní viacej neprejaví treba EGR ventil vymeniť za nový. Len som zvedavý na postup, sám riaditeľ predajne mi nevedel povedať, či to má dať vystrihnúť z nejakého plechu, alebo mu tú záslepku dodajú zo škodovky....som na nervy z toho auta. Až to urobia ohlásim sa znova, mali by to robiť až na budúci týždeň, pretože nejaký mechanik, ktorý to bude robiť je na dovolenke....nová RS-a je jedna katastrofa čo sa týka poruchovosti a celkového prístupu Škody k odstraňovaniu závad. Ale čas sa im kráti, keď to nevybavia k mojej spokojnosti v zákonom danej lehote, určite im ho vrátim, aj keby som to mal dať na súd. Som zvedavý, ako by sa páčilo nejakému manažérovi zo Škoda Auto, keby mal tú haraburdu ako súkromné auto a viac by stálo v servise ako by ho používal. Keď budem mať nové info dám to sem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BlueRS je mi líto, já jsem naopak s RS TDI spokojený. Jasně, teď to startování, ale myslím, že podle reakcí to není problém jen RS ale všech výkonových variant. Protože jde o náhodné sporadické problémy a ke ŠA auto se informace podle všeho dostává, předpokládám, že vyjde nějaká aktualizace firmwaru řídící jednotky, která na to bude reagovat. Ostatně na foru se často píše o problémech s xenonovými světly a natáčením a teď probíhá svolávačka na výměny řídící jednotky světel. Tak doufejme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi,

 

takže po cca 16 dňoch, ktoré moja RS-a strávila v servise mi vymenili EGR ventil za nový, tak som zvedavý, či je môj problém vyriešený, auto som ihneď po prevzatí dal do garáže, takže som na ňom ešte po oprave poriadne nejazdil, ale od zajtra začnem a som veľmi zvedavý, koľko vydrží auto štartovať bez točenia ako 120L pri mínus 20...v prípade problémov sa určite ohlásim,

 

zatiaľ čaves.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže zdravím všetkých,

 

 

nechcem sa zbytočne tešiť a dopredu robiť záver, ale dnes som po štyroch dňoch naštartoval moju RS, musím priznať, že som bol veľmi milo prekvapený, ako to auto štartuje teraz. Bola so mnou v aute aj moja manželka a keď už ona, čo o autách nemá ani páru mi povie, že to bolo super, tak nie je o čom. Naozaj, hádam som ešte ani nedal dolu prst z tlačidla kessy a motor už chytil. Dúfam, že to tak zostane, dnes som urobil cca 10 štartov, všetky rovnaké, doslovne na "šupu". Nechce sa mi veriť, že ten problém súvisel s EGR ventilom, typoval som softvér riadiacej jednotky motora, tak hádam som sa mýlil a moje problémy s RS-ou už konečne skončili. Bol som už na to auto dosť nasraný, teraz som však rád, že ho mám a začnem si ho konečne užívať. Odporúčam všetkým, ktorí máte podobný problém so štartovaním navštíviť servis a žiadať o výmenu EGR ventilu, keby dačo BayernCenter HC s.r.o., so sídlom v Hlohovci už tento problém vyriešil.../hádam úspešne/.

 

Ahojte :kol-147:       

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím BlueRS, tak předpokládám, že ta výměna EGR problém opravdu vyresila, když už sem nepíšeš, to je dobře. Měl jsem občas taky delší startování, tak2-3s, leč tento týden už párkrát start tak 5s, vzdy večer, když jedu na noční, je trochu chladněji, ale ne zas tak aby to takhle točilo.Ted pres víkend budu dost jezdit, tak to budu hlídat, zkusím i nahrát a případne resit se servisem, 14dni po garancce, super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámo zdravím Ťa,

sorry, ale som dosť časovo zaneprázdnený a už som na to auto rezignoval, nenapísal som sem už dlho, čo však neznamená, že je auto ok. Štartovanie je stále také isté - dlhé, by som povedal, že som spravil nový rekord. Štart tak cca 5-6 sekúnd minimálne. Avšak ako som uviedol v inej téme, už má škoda nový SW, ktorý rieši problém so štartovaním, ale nemám ho stále nahratý, pretože hneď ako ho vydali ho aj stiahli a idú tam ešte niečo iné v celom update niečo pridať, zrejme vyriešia aj nejaký iný problém o ktorom ani nevieme...tak teda stále čakám kedy bude SW opäť k dispozícii a potom ma budú volať.

Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte,

 

 

dnes mi úspešne inštalovali cez kód zásahu novú verziu SW riadiacej jednotky motora, kódové označenie 8151, primárne SW rieši problém s dlhým štartovaním a zrejme aj niečo iné, avšak to mi nikto nevedel povedať. Takže teraz to budem sledovať a uvidíme, ako súdruhovia zamakali na update...adios  :kol-140: a zároveň som reklamoval sedák  vodiča, viď nová téma ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

áno, zatiaľ je to ok, ani náznak dlhšieho štartovania. Neviem to opísať, ale príde mi, že to nastavili tak, že motor naskočí aj keby sa neviem čo malo stať. Keď Ti to nainštalujú sám zistiš, že je rozdiel v štartovaní, nie som automechanik, neviem to definovať, len aby to vydržalo a aby ten soft nebol urobený tak "nasilu" a niečo časom neodišlo...

Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

čo sa týka aktualizácie SW riadiacej jednotky motora, tak musíš /ak máš aj Ty tento problém s dlhým štartovaním/ oficiálne požiadať predajcu, kde si auto kupoval, resp. autorizovaný servis a reklamovať tento problém a servisný technik bude kontaktovať ich nadriadeného nejakého hlavného technika ŠA u Vás v ČR, ktorý určite vie, že bola vydaná takáto aktualizácia SW, aspoň tu v SR je to tak. Ale oficiálne tento soft dostupný nie je, teda po napichnutí auta sa nezobrazí výzva na aktualizáciu, mne osobne to robili cez kód zásahu. A určite to nevyvíjali výhradne pre moje auto, takže predpokladám, že skôr či neskôr aktualizáciu uvoľnia a pri návšteve servisu Ti ju nainštalujú /takto to bolo aj s aktualizáciou SW prevodovky DSG/. A auto je vyrobené 3/2014.

 

Ahoj

Editováno: , autor: BlueRS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

no, vidíme, že chlapci v škodovke o probléme zjavne vedia, je fajn že Ti to spravia, ak Ti to nebude robiť problém, skús sa opýtať čo všetko táto aktualizácia rieši, alebo či sa to týka výhradne iba dlhých štartov, mne túto info nevedeli dať. A daj vedieť, keď Ti to nahrajú, či to štartuje :kol-47: .... Ahoj 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...