Přejít na obsah

Dlhé štartovanie


BlueRS

Doporučené příspěvky

V podstate tam popisuje systém variabilných ventilov po odstavení vozu. Na tých grafoch testoval štartovanie a pozíciu kľuky a vačky sa mi zdá. S tým že rozvod bol nastavený správne ale En systém ventilov vraj strácal tlak kôli tomu malému "sersamu". Ten malý piestik mal byť natlakovany olejom po celú dobu odstavenia auta ale po nejakej dobe prepustal tlak. Tým pádom dochádzalo k tomu dlhému štartu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeším stejný problém na 1.6TDI. Dokáži poměrně jasně určit, že problém je způsoben vnější teplotou pohybující se kolem 18°C, které mám v garáži, tedy..

 

Stojím venku... -5°C, nažhavím, startuji, vše OK

Stojím vevnitř... 18°C, nažhavím, startuji - startér točí 2 sekundy, vzdá to, začne točit znovu, motor chytá a již běží.

 

Pokud motor v 18°C vypnu a zkusím nastartovat za půl minuty, chytne na brnk bez problémů. Pokud však nechám auto chvíli odstát (10-20 minut), tak už se opět potýkám se špatným startem. Mám vypozorované, že to tak funguje s poměrně jasnou pravidelností (v garáži je špatných tak 80% startů). Pokud by to dělalo jedou za čas, dalo by se s tím žít, ale v podstatě mne takto trápí skoro každý start a jediné řešení je auto nechávat venku a garáž nepoužívat...

 

Nelze například změnit přes diagnostiku hodnoty startovací dávky aby to takto neblbnulo? Pije mi to krev.

 

Máme ve firmě dvě 1.6TDI a obě dvě se chovají prakticky stejně, takže by řešení fakt bodlo.

 

Servis si s tím neví rady. Kolega neprozřetelně nechal na základě jejich doporučení vyměnit baterku (7tis) - bez výsledku. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhé starty mého RS už řeším cca. 2 roky (ještě, že jsem koupil 4-letou záruku) a z toho RS bylo celkem v servisu asi 1/2 roku. Vyměnili mi vše, startér, baterku, různá čidla, testem na kvalitu nafty jsem také prošel a několikrát přehráli SW.Včera mi po třetí  vyměnili vstřiky a dnes ráno opět RS dlouho startuje. Tak nevím co už mám dělat, nejraději bych auto vrátil a požadoval nové nebo vrácení peněz, nemáte prosím někdo s tímto zkušenost ?

 

Ještě posílám odkaz kde by snad bylo řešení, ale nechce se mi za to platit když mám auto v záruce :

http://www.cimbu.cz/index.php?page=whole&lng=cze&item=37

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Dlouhé starty mého RS už řeším cca. 2 roky (ještě, že jsem koupil 4-letou záruku) a z toho RS bylo celkem v servisu asi 1/2 roku. Vyměnili mi vše, startér, baterku, různá čidla, testem na kvalitu nafty jsem také prošel a několikrát přehráli SW.Včera mi po třetí  vyměnili vstřiky a dnes ráno opět RS dlouho startuje. Tak nevím co už mám dělat, nejraději bych auto vrátil a požadoval nové nebo vrácení peněz, nemáte prosím někdo s tímto zkušenost ?
 
Ještě posílám odkaz kde by snad bylo řešení, ale nechce se mi za to platit když mám auto v záruce :
http://www.cimbu.cz/index.php?page=whole&lng=cze&item=37
A přitom stačí nažhavit ručně [emoji23][emoji23] Od té doby mám po problému.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele já nahrál novej soft.. novou baterku a startuje i v -10C úplně na klid.. :) a to startuju hned co sednu (mám dsg) takže hned jak zmáčknu tlačítko krásně naskočí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie nemám.  Mám doma ešte jednu Octaviu s rovnakým motorom len ma 175 000 km a štartovala tiež dlhšie  nie až tak to že by ne naštartovala ale bolo to nepríjemné dal som tam nahrať  nový software (  nie je v Škodovke ale u jedného odborníka u nás )  A pomohlo to už sú to 4 mesiace auto štartuje krásne celkovo  sa auto správa lepšie aj v spolupráci s DSG. Bol tam o 4 verzie starší soft.  Pri tejto druhej som to ešte nedal prehrať lebo som sa zľakol že to môže byť niečo horšie len neviem čo hľadáť.  Ako prvé som zmeral a dobil batériu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobní zkušenost, po nahrátí softu začalo auto startovat hladce a hned.. :) Takže jen říkám co pomohlo na mojí RS.. Nicméně i kamarádovi co má stejný motor to pomohlo hned po nahrátí softu.. Nemyslím že to bude náhoda.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 11/30/2017 na 22:09, iviak napsal:

Ahojte vsetci. Kupil som si OIII RS TDI kessy, 9/2014, 62.000km, auto mi urobi obcas to co tu popisujete viaceri. Dlllllhsi start. Jeden clovek tu reagoval na modul zhavenia cislo : 038 907 281, ale neriesilo sa to. Okrem rs mam este rapid 1.6 TDI 66kw a auto malo problem so startovanim, taktiez dlho startovalo. Tento novy modul to vyriesil a opravil. Netusim ci aj octavia 3 tdi rs ho ma tiez, ale na nete mi pise ze ano. Co vy na to?

Ahojte. Nevie mi prosim niekto odpovedat na moju otazku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, neni to reseni.. Rapid tuhle vadu mel, octavia nikoliv.

nahrat nejnovejsi soft skodovky.. a melo by to problem vyresit

Editováno: , autor: Ulipek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...