Přejít na obsah

Dlhé štartovanie


BlueRS

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všetkých v tomto dlhovekom vlákne :-)

pred pár dňami som kúpil Vw B8 2015 110Kw  dsg6  a na druhý deň tento problém zo štartom po dlhšom státí. :-(

Ešte stále som nasratý, že ma predávajúci vyrobil a neupozornil na chybu ale riešenie aspoň na vw club -fóre poznajú. 

Kedže je to jeden koncern tak by to malo platiť asi aj pre škodovky . 

 

 https://www.vw-club.cz/passat-b8-motory-diesel/zd-havejsi-start-a-chyba-start-stop-t348597-75.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
před 13 hodinami, Mirecek28 napsal:

A ako zistim ze uz je baterka v pr ...??  :/ jedine ked premeriam alebo ako ?? ..dakujem 


Nech si udělat zátěžový test baterie v odborném servisu. Pozor, nestačí "změřit" stav baterie malým měřákem, který měří pouze vnitřní odpor. Baterii je nutné zatížit proudem např. 30 A a sledovat pokles napětí v čase viz graf z měření baterie níže. Pokud je kapacita  baterie nižší než 60%, baterie je hotová a je nutné koupit novou.

Car-battery-test-at-30-A-Ford-Varta-80-A

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím páni :)

Pred dvomi mesiacmi som písal ako sa mi odstránilo dlhé štartovanie no vydržalo to ozaj slabé dva mesiace :D Mám O3 RS 2004 DSG KESSY. Znova píšem aj postup riešenia problému:

- prehratie softwaru v roku 06/2018

- výmena batérie Exide AGM 12V 70Ah 760A EK700 v roku 10/2018

- výmena rozvodov (výrobná vada keďže som mal 50 000, po výmene bolo menej zlých štartov a len pri určitých teplotách)

- klasické štartovanie so systémom kessy t.j nie okamžité ale zopnutie budíkov, vypnutie start/stop-u tlačítkom a následný štart

- odpojenie konektoru start/stop-u

Problém stále pretrváva avšak zlé štarty trvajú max. 3s a sú len občas. Otázka je, že či sa mi za ten rok a pol poškodiť batéria inteligentým nabíjaním no jazdím 70% dlhé trasy. Tiež si osobne myslím, že to má nejaký súvis s batériou alebo ako spomínal Mirecek28 buď baterka lenže ja ju mám relatívne novú tak isto aj software ktorý bol nahrávaný v autorizovanom servise, jedine štartér mám originál no podľa mňa by to nerobilo raz za čas. Ďakujem za každé nové info. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj borci mám Octavii III 2.0TDi (135kW CUPA) vRS 2013 a stejný problém s prvním startem 3-4s. Nemám KESSY ani DSG. Všiml jsem si ale, že při otočením klíčku do prví polohy mi čerpadlo v nádrži nepředčerpává palivo před startem do systému. Nevím jestli je to normální a jestli by to nemohlo mít vliv na ty první starty po delší době stání ? (i jenom 24h) Jestli by mi někdo nenapsal jestli mu čerpadlo předčerpává a vlastně dotlakuje systém, mě to nedělá. Myslím že by to mohlo být i tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, na začátek chci upozornit, že nejsem žádný automechanik, ale po přečtení pár fór a zhlédnutí několika vydeí na youtube mám otázku na všechny. Nemůže být problém ve vysokotlakém čerpadlu paliva? Tedy když auto dlouho stojí, tlak se sníží a než se opět zvýší při startu, tak to trvá? Proto to tak dlouho točí. Zkoušel to někdo měřit? Mám OIII a ten stejný problém. Když auto stojí dlouho, tak první start je také dlouhý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna ak by to bolo vysokotlake cerpadlo tak by to robilo vzdy pri dlhsej odstavke. Ale teoreticky by to mohlo kludne byt ono, zmysel by to davalo.

 

Ja som si vsimol ze zvycajne to spravi ak sa zmeni pocasie na vlhkejsie.

Ak mam auto odstavene aj dva dni bez nastartovania zvycajne nastartuje nabrnk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem auto s tímhle problémem na záruce a kontrolovali nízkotlaké, vysokotlaké čerpadlo i vstřiky a nakonec to přestalo dělat až po výměně rozvodové lišty paliva.

Niméně nutno dodat, že teď mám o 60k km víc a začíná se to pomalu vracet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
V 23. 1. 2021 na 19:11, beuticek napsal:

Mně to asi 3x dlouho startovalo před výměnou baterky, která už byla KO. Od té doby zase kdykoliv na "brnk". 

Prosím tě, jakou baterii (značku, typ, kapacitu) jsi použil. Já jsem zakoupil Exide AGM 12V 70Ah 760A EK700 a vůbec to nepomohlo. Přemýšlím jestli nemám koupit Vartu AGM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...