Přejít na obsah

řadící páka - opotřebení


memory2

Doporučené příspěvky

Po pravdě, tohle jsem ještě neviděl. Je to zajímavé, člověk by řekl odrbané od prstenů nebo tak. Pokud by to bylo kvalitou, museli by to mít všichni, nebo se pletu? Navíc si ani nemyslím, že by byla kvalita hlavice snížena oproti hlavicím ve dvojkových modelech. Já mám tu novější hlavici na oktávce, co se dávala ke konci výroby, shodnou se Superbem. A nic se neloupe, jen trošičku oleštěná, ale minimálně po 94tis km. Možná si jen memory2 nestříhá často nehty :D, nebo to půjčuje manželce ;)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám nejato 35000 km a řadičku mám oloupanou kolem dokola. Vůbec nechápu jestli je to jen u mě nebo je to prostě taková kvalita. Jak jste na tom s řadičkou ostatní ? Nevím jestli je to na reklamaci ale už jsem zkoušel reklamovat prošoupanou sedačku a to neprošlo takže tohle bude stejnej přpad. Myslím že to neuznají. Je pravda že jezdím s rukou na řadičce takže na ní často působí vlhko a teplo, ale měla by to být přece kůže ne ? Zatím mi to přijde že je to spíš koženka od větnamců.

Koženka vydrží většinou mnohem více, než přírodní useň. Navíc dnešní koženky jsou často k nerozeznání od usně, proto jí najdeme třeba i v Audi A8. Tvůj problém je ale velmi zajímavý. Zeptám se kolegů v práci, kde může být problém. My tyto věci do aut vyrábíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Molczik, budu rad kdyz zjistis v cem je problem, jak jsem psal po reklamaci se mi i dalsi paka zacla loupat, Psal jsem i to co mysli hravec, take se domnivam zda se neloupe nejak barva kterou tu kuzi obarvili.
Jinak pro hravce ... nemel jsem to tolik, pac jsem to do takove stadia co ma memory2 nenachal dojit a hned z pocatku jsem letel do salonu. A pujdu tam asi zas, pac to je fakt ohavnost. Uznali to jednou, uznaj to podruhy, auto je v zaruce, i kdyby mi meli dat kazdy mesic novou. Tohle fakt ne. Nekde musi byt chyba a rozhodne to neni moji rukou. Mam na prstu prstnen, ale ten se paky ani nedotkne, zaprve se schova do kozniho ohybu dlane, za druhe zaclo se mi to loupat v miste kde to do styku s prstenem nemuze nikdy prijit. Ve ctvrtek zajdu do salonu a dam jim co proto .. nebo si radicku necham potahnou z prodejcova pytlika :)

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem doma na par kozenych veci co lecos pamatuji s kdyz doslo k osoupani svrchni vrstvy byl videt ten semis, jako kdyz kuzi obratite, tady ale ne, pod touhle vrstvou jakoby zacinala nova kuze, takze podle mne to opravdu vypada ze kuze je nejak osetrena ci nastrikana a ta vrstvicka nastriku jde do kopru. Doufam ze to neni nejaky novy patent a nezacne jednou takhle mapovat treba volant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedalo mi to a kouknul jsem do služební O 3 co má kolega, auto má od prosince 2013 a najeto nějakých 43tkm ... .a řadicí páka je jak nová :-)

Můj otec má auto 15 měsíců a najeto 27tkm a pák  jako nová a to nosí prstýnky.

Já jen takový postřeh pač mi to nedalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nechávat ruku stále na páce je pitomost, to je jasný. Nevím, co tě k tomu vede. Pochopím to u řazení jedničky a hned dvojky, chápu to ještě u trojky, ale jezdit z pazourou na páce mi přijde hovadina, sorry, to by se voleštila i železná hlava. Je to sdnad nějaké madlo, nebo se bojíš v zatáčkách, že vypadneš ze dveří?

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo taky jezdím s rukou na páce. Od toho tam ta loketka tak trochu je ne ? Neříkám že tam tu páku leštím v kuse jak nevím co ,ale mám prostě připravenou ( položenou) ruku na řadičce. Nijak se sní nemazlím víc než je nutný. Kdyby se ta páka jen oleštila asi bych to neřešil Jenže já jedu a za jízdy mi  zůstavaj v ruce kousky toho sajrajtu a to příjemný není. Budu reklamovat a věřím že snad uspěju.

Editováno: , autor: memory2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Molczik, budu rad kdyz zjistis v cem je problem, jak jsem psal po reklamaci se mi i dalsi paka zacla loupat, Psal jsem i to co mysli hravec, take se domnivam zda se neloupe nejak barva kterou tu kuzi obarvili.

Jinak pro hravce ... nemel jsem to tolik, pac jsem to do takove stadia co ma memory2 nenachal dojit a hned z pocatku jsem letel do salonu. A pujdu tam asi zas, pac to je fakt ohavnost. Uznali to jednou, uznaj to podruhy, auto je v zaruce, i kdyby mi meli dat kazdy mesic novou. Tohle fakt ne. Nekde musi byt chyba a rozhodne to neni moji rukou. Mam na prstu prstnen, ale ten se paky ani nedotkne, zaprve se schova do kozniho ohybu dlane, za druhe zaclo se mi to loupat v miste kde to do styku s prstenem nemuze nikdy prijit. Ve ctvrtek zajdu do salonu a dam jim co proto .. nebo si radicku necham potahnou z prodejcova pytlika :)

 

Tak jsem ty fotky ukazoval našemu kvalitářovi a dle jeho slov dochází k destrukci nějaké ochranné vrstvy, která na té páce je a která chrání tu useň, a to zejména v místě dotyku tvojí ruky. Všimli jsme si, že nejvíc je to "potrhané" tam, kde se dotýkají tvoje prsty. To může ukazovat na příliš kyselý pot tvé ruky. Na reklamaci to samozřejmě je, ta šaltpáka by to měla vydržet. 

 

PS: Každopádně po chvíli se naše diskuse zvrhla v to, zda nepiješ moc kafe, nebo nemáš problémy s ledvinama. :) Obojí totiž může mít vliv na kyselost potu, i když je to zvláštní. Takže pijete-li chlapci moc kafe, budou se vám trhat šaltpáky v Oktávkách. :D (to samozřejmě přehánim / berte s reservou)

Editováno: , autor: molczik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...