Přejít na obsah

řadící páka - opotřebení


memory2

Doporučené příspěvky

Sledoval jsem při jízdě, jak moc mám ruku na řadičce a zjistil jsem, že prakticky vůbec. Ruka je sice opřená o středovou opěrku, ale dlaň spočívá opřená na pravé noze, sem tam na volantu :) Pokud bych měl neustále ruku na řadící páce, ruka se začne po chvíli potit a jak je známo, kůži vlhké prostředí nedělá rozhodně dobře.....Může se začít i loupat, takže se tomu ani nedivím. Prostě nechávat ruku neustále na páce je nesprávný způsob užívání vozu a madlo řadičky, pokud je kožené na to není přizpůsobené, což dovedu jednoduše pochopit. Jediná rada u takového jedince je, koupit plastovku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, chápu snahu ukázat v tomto tématu i různé jiné nestandardní nadměrné způsoby opotřebení řadící páky zásaditými roztoky, ale toto je fórum o autech... Chudák Pawouk si nemůže ani na chvíli vydechnout. :huh:

 

Doporučuji odkaz smazat dřív, než na to kápne nějaký míň tolerantní moderátor než Pawouk. :kol-143:

 

P.S.: Omlouvám se za :kol-74:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferdo, úplně to sem nepatří, lze objednat a pod jakým číslem modul podsvícení vnitřních klik, a co to stojí, asi by to zajímalo víc lidí.... určitě nebude potom problém to dokódovat... díval jsem se do etky a tam je tapec na objednání dle VIN....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak jak pise Ferda, proc to drive radicka nedelala predevsim u O2 a ted to dela.  Proste je to smejd, kecy o potu a neustale ruce na pace sem netahejte, to je kokotina. Kvalitni kuze to musi vydrzet, Mam kozenou bundu, manzelka kabelku, mame kozenou sedacku, s kterou se nikdo nemazli a vse drzi a skodovacka paka mi nevydrzi ani rok.

vydrzela to kuze na O2 tak proc to nedrzi tahle. Hlavne jak uz tu bylo receno, neloupe se kuze, ale nejaky svrchni svinstvo co je tam na vic.
Necham ji vymenit, pokud ani ta treti paka navydrzi reknu jim at mi daji gumovou pokud by sla plaketka prehodit.

 

Clinte ... a mas nejaky zduvodneni proc se neloupe volant ?? Ten se v prackach drzi vice casu, ruce se na nem poti, nechava se prokluzovat v dlani, pri manevrovani a toceni dlani atp, je namahan vice nez paka a neloupe se, ba ani ho nemam olesteny. By mne zajimalo zda je to ta sama kuze, a zda volanty a radicku vyrabi stejna nebo jina firma.

To ze pujde do kopru uplne prvni paka sem byl presvedcen i pri prebirani noveho vozu, uz tehdy se mi nezdala, byl dost podezrely ten ohyb co jde pod plaketu, v ohybu mi to prislo takovy mikro popraskany, ta svrchni vrstva. To uz sem rikal ze neco nehraje, a ze ta paka moc nevydrzi.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takze si muzu rici ze na sedadle spolujezdce je mene kvalitni potah, pac se nepredpokladalo, ze tam bude po celou dobu nekdo sedet stejny cas jako ridic ??

Co je na tom tak tezkeho si priznat, ze to je proste smejd kuze. A drzeni paky po celou dobu, neni vubec nic nestandartniho, ja vlastne z vyjezdenych ridicu neznam nikoho kdo by jezdil jinak :)
A po prvni vymene jsem to dost omezil a snazil jsem mit ruku treba na koleni. Stejne to nepomohlo. Proste smejd, smejd, smejd, smejd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bicisto proč? protože klint je zarputilec v koncernu/škodovce. jasně že máš pravdu, že to musí něco vydržet...

 

ot...

zrovná já už třeba reklamuji po 3 koženej gauč ani nebudu psát za kolik chechtáků...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bicista - Opotřebení mechanismu včetně jeho vůlí se rozhodně zvýší. :kol-28:  Nicméně co definuješ jako mechanismus? Kde dle Tebe začíná a končí? Pro mne mechanismus řazení začíná pákou a končí někde hluboko v převodovce. Ale možná se mýlím a řadící páka k řazení vůbec nepatří.

 

Ta ruka prostě na šaltrpáku nepatří a je s tím tak počítáno. Proto jsem taky psal, že bych se s takovým stylem jízdy u reklamací příliš nechlubil. Ať už jde o páku nebo převodovku (vůle v řazení). Každý podprůměrný přijímací technik Tě následně odkáže na návod a vyprovodí slušně ze dveří.

 

Zajímavé by bylo zjistit, jestli všichni, co řeší nekvalitní kůži na páce, jezdí tímto stylem nebo je to fakt zmetek první třídy a sloupne se to dřív nebo později všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...