Jump to content

motor nemá výkon

mtank
 Share

Recommended Posts

ahoj mám sice golf plus ale má motor 1,6 fsi (BLF).motor netáhne přes 4000ot na 4,5,6tku.nejede to víc jak 140km a do kopce to nejede vůbec.vag nic nehlásí. občas se ozve při startu přestavovač vačkové hřídele.chystám se že vyměním svíčky, palivový filtr a vyčistím škrtící klapu.nevím jestli to můžou dělat rozvody nebo ten přestavovač.uvítam všechny rady co stím

dnes jsem jel po dalnici asi 120 km z mirneho kopce jsem to rozjel asi na 160km/h po rovince to udrzelo rychlost ale pomalu klesala na 150km/h ale kdyz prisel mirne ale opravdu mirne a dlouhe stoupani tak rychlost spadla klidne i na 115km/h mohl jsem tam dat 5tku a nic.plyn podlaha a nic.asi budou rozvody skocene nebo uz nevim

• 2 weeks later...

auto preslo do rukou jineho mechanika ktery vycistil klapu a zjistil ze je v sacim potrubi vypalena dira v pondeli by melo byt auto smontovano. ja sice moc neverim ze by to delalo to sani protoze chybu sani to zaclo hlasit asi 5 dní pred odvezenim do servisu a to ze to netahlo se projevovalo uz od jara

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

mtank: díky za příspěvek a objasnění problému. Jinak promiň za offtopic, ale už dlouho sháním, kolik tento motor točí otáček se 6 kvaltem (moje octavia 2 1.6 FSi 85kw má jenom 5q). Zajímalo by mě, kolik otáček máš při 90, 100 a 130 km/h na 6ku. A za kolik jedeš při 130km/h na dálnici. Mohl by si mi to napsat, nebo natočit video? Chtěl bych namontovat převodovku s 6q, tak ať vím, jestli to má smysl.Díky moc. 

post-86122-0-41027500-1412365812_thumb.j

ahoj.neni problem na to kouknou.z vw klubu vim ze to na 6ku toci asi o 300ot mene pri 130km.prevodovka je postavena cela jinak uz od 2jky.kdyz nekde jedes autem na 2jku tak s golfem jedu na 3jku.muj dojem je ze tou paku vic michas nez s 5q

kdyz jedu podle tachometru   90km 2,500ot

100km 2,800ot

130km 3,600ot

Edited by mtank

Ok díky, vidím že se to o moc neliší. Čekal bych, že 6ka bude mnohem delší a srazí otáčky o víc. Protože spotřeba na dálnici je hrozná, pořád se to při 130km/h motá kolem 8 litrů a když se jede do táhlého kopce, tak i 9-10. No prostě hnus.

Ale zase do 100km/h je spotřeba super :), na delší trase se dostanu i na 5,4l/100km :).