Přejít na obsah

Spotřeba oleje


samll_01

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

chtěl jsem se zeptat majitelů OIII s 1.6 TDI 77kw, zda jim jejich auto "žere" olej, případně kolik. Já mám najeto 20 tis. km a nedolíval jsem nic, ale soused kupoval do firmy dvě Octávie s tímto motorem a jedna z nich začala od 27 tis. km "žrát" litr oleje na 1000km, což mě přijde šílený. Samozřejmě auto reklamoval, ale podle servisu je to v normě. Docela mě to vyděsilo, tak jsem se chtěl zeptat jaké jsou zkušenosti. Pozn. Druhá octávia, která byla kupovaná ve stejný den je v pohodě a nežere oleje ani kapku, tedy jak říkal soused zatím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Litr na 1000 km je moc. Sama škodovka udává jako normální spotřebu motorového oleje až 0.5 l na 1000 km. Viz manuál: "Motor má určitou spotřebu oleje. Spotřeba oleje může v závislosti na způsobu jízdy a provozních podmínkách dosáhnout až 0,5 l/1 000 km. Během prvních 5 000 km může být spotřeba vyšší."
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Čaute chlapi,

 

tak už to začlo :-/ 23tis km a doléval jsem... Hladina oleje těsně nad minimem a doléval jsem asi cca 0.5L a zase to mám tak nějak mezi ryskama... No musím dodat že motor za studena nehoním a svižně jezdím až je motor opravdu zahřátý... obecně ten motor točím tak max do 3000 ot/min.... Servisák tvrdí že neviděl jedinou trojkovou Octávu v Dieselu která by za 30tis nic nespápla... při přebírání nového vozu jsem hladinu oleje nekontroloval...  Mám si automaticky sebou vozit alespoň litr oleje a na dovolenou k moři raději dva... Tím mě nasral úplně... Fakt mě to sere... A HTPčko kterému se směje snad každej druhej má najeto 279000 olej nežere rok výroby 2009...ach jo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuálně 56 tis. km a v motoru zmizla 4 flaška. 

 

Jinak mi to vychází na servisní výměnu tam musím nalít dva litry. Ale točím ve velkém dálnice, je to řídký olej takže....

 

Spíš mě štve, že ten olej který se dá koupit ve značce je horší " jakosti" a na dolití by měl být jel jeden litr, né dva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

A u nich jsi taky jezdil na LL oleje a prodloužený interval výměny?  Protože co to tak sleduji již několik let, tak u všech motorů kdo mění olej maximálně po 15 000 km, tak většinou nic nedolévá, zatímco zhusta dolévají ti, co jedou na flexibilní interval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...