Přejít na obsah

Spotřeba oleje


samll_01

Doporučené příspěvky

Podle mě dost záleží na tom, jak se člověk k tomu motoru chová a jak moc mu "šlape za krk".

 

U předchozí okty jsem poprvé musel dolévat snad až po 100t km a jela na LL a výměny po 30t km. A to těžko říct, zda to bylo nájezdem nebo nutností jezdit dálniční přesuny mnohem častěji a relativně rychle (s motorem v otáčkách).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto ma najazdene 25t km, pri 15t som menil olej na ktorom som ja osobne najazdil iba 3t km, ale dalsich 10tkm ktore mam na vymenenom som nedolieval. Ani som to nekontroloval. Napriek tomu ze slo o predcasnu vymenu dal som naliat LL. Auto je sukromne, jazdim striedavo ale setrim ho, auto najprv vzdy zohrejem. Zvazujem zmenu intervalu ma prvny 15t.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Nynější služebák  OIII 1.6TDI 77kW 27tkm, LL, zatím jsem dolil 1,5l, předchozí OII FL1.6 TDI mi brala 0,5l na 30tkm, soukromá OII 2.0 TDI BKD 0,7l na 30tkm, stejný styl jízdy, soukromá byla před tím můj služebák(teď 180tkm), jsem zvědavý na synovu novou OIII 1,6TDI 81kW, má ji fasovat v květnu, benzín OI 1,8 20V turbo(bývalý služebák)  - nic, a ten jsem proháněl hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 28.5.2015 at 16:02, Pro_man napsal:

Čaute chlapi,

 

tak už to začlo :-/ 23tis km a doléval jsem... Hladina oleje těsně nad minimem a doléval jsem asi cca 0.5L a zase to mám tak nějak mezi ryskama... No musím dodat že motor za studena nehoním a svižně jezdím až je motor opravdu zahřátý... obecně ten motor točím tak max do 3000 ot/min.... Servisák tvrdí že neviděl jedinou trojkovou Octávu v Dieselu která by za 30tis nic nespápla... při přebírání nového vozu jsem hladinu oleje nekontroloval...  Mám si automaticky sebou vozit alespoň litr oleje a na dovolenou k moři raději dva... Tím mě nasral úplně... Fakt mě to sere... A HTPčko kterému se směje snad každej druhej má najeto 279000 olej nežere rok výroby 2009...ach jo...

K moři si brát nic nemusíš.

Stačí si před odjezdem dolít na maximum a máš po starostech....

Místo oleje si přibal spíš pivo...:)

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...

Je otázka zda to určitě žere olej, já jsem sundal kryt pod motorem a filc byl nacucaný olejem a  na vaně také, musel jsem je vytrhat a vyhodit. Někde trochu teče po zadní části bloku, nezdá se že by tekl pod víkem hlavy. Kde jinde by mohl vzadu téct? O víkendu vše umyju a snad to odhalím. Ten filc ale není zrovna dobré řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím,

Mám na Vás dotaz dnes se mi na autě rozsvítila kontrolka varování (žlutý trojúhelník s vykřičníkem) a napsalo upozornění zkontrolujte hladinu oleje ... Počkal jsem cca hodinu (teplota klesla z 90°C na 30-40°C) a olej zkontroloval. Na rysce přibližně 1/4-1/3 mezi min a max. Kapotu zavřel a nastartoval. Již se hláška neobjevila, slyšel jsem však, že to auto pozná, že se otevřela kapota a proto nějakou dobu hlášku házet nemusí (kontrolka už taky nesvítí). Pod autem žádné stopy oleje nejsou. Mám tam 30 tisícový olej a na něm najeto cca 17-18tis km. Chtěl jsem se zeptat čím to může být případně jaké máte poznatky ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honza O. - olej má v sobě různý aditiva, z nichž jeden typ je proti jeho spalování. Když se vyčerpají (což nastane někdy v průběhu intervalu, LL určitě, v závislosti na tom, jak s tím jezdíš), tak ti olej začíná hořet ve spalovací komoře a ubývat. Je dobrej nápad to nejpozději v téhle chvíli vyměnit (lepší pro motor je samozřejmě i po 10tkm), protože další aditiva jsou tam třeba alkalická rezerva (proti korozi motoru zevnitř), detergenty a disperzanty, nebo i látky zvyšující mazivost, a ty se vyčerpávají úplně stejně.

 

https://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske-myty--Mytus-desaty---Dodatecne-prisady-do-motorovych-oleju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...