Přejít na obsah

Vahadlá ventilov


jurro

Doporučené příspěvky

Zdravím,

pri výmene rozvodov mi mechanik povedal že moje vahadlá ventilov sú KO.

Teda ten cvakot od motora nieje zapríčinený vadnými hydro-štelmi tie sú OK ale vahadlami ventilov.  A to konkrétne na 4. valci. Obidve vahadlá tada sacie aj výfukové majú vôlu do strán samozrejme aj ostatné už majú to naj za sebou.

Mám 1.4mpi, 2001, 50 kw, kod motora AQW.

Pri zhánaní nových vahadiel na eshopoch SK aj CZ som narazil na jeden problém že nikto ich nemá komplet v ponuke. A po inzerátoch mi každý povie že bud kúpim celý motor alebo komplet hlavu.

 

Moja otázka na vás je: bolo by možné tam dať vahadlá ventilov s felicie 1.3 mpi ? Skúšal toto už niekto z vás ? Alebo poradte kde ich kúpim.

 

Zatial motor ide ale bolo mi povedané že to dlho nevydrží a ten cvakot sa bude stupnovať až sa može stať že jedného dna nenaštartujem alebo to najhoršie sa stane za jazdy a to potom budem potrebovať nový motor.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz to cvaka od kedy nastartujem az po kym nevypnem motor. Je jedno ci teply alebo studeny. Ked mi robili rozvody tak povedal chalan ze hydra su OK. Cely tento cvakot zacal ked mi prasklo tesnenie pod hlavou a voda sa dostala do oleja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebolo to jednoduche ako objednať si výfuk cez eshop ale nakoniec sa mi podarilo vahadlá ventilov objednať a už sú na ceste ku mne :kol-24:

Kedže mám kupené už aj hydra tak to asi spravím tak ako mi radí Lukason.

Vahadlá by mali prísť budúci týžden a hned to dám vymeniť pretože už je ten zvuk od motora neskutočný a bojím sa aby sa nestalo to najhoršie že kým prídu vahadlá tak budem museť rovno kúpiť motor komplet.

 

Hned ako bude operácia hotová dám vám info či to pomohlo.

Dakujem všetkým čo sa zapojili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...