Jump to content

Výměna oleje v Haldexu a diferenciálu

tampere
 Share

Recommended Posts

• 1 year later...
  • 1 year later...

Dnes jsem volal do autorizáku Škoda ohledně výměny oleje v Haldexu 4. generace (2011 Superb 4x4 TDI 2.0 CR 125 kW CFGB).

Bylo mi řečeno, že výměna stojí asi 1000 Kč a dělá se každé 3 roky. V servisní knížce mám každých 60 tisíc km. Technik mi na to řekl, že je dobré každých 60 tisíc km zkontrolovat jak olej vypadá a kdyby byl degradovaný, tak ho vyměnit. Jde prý hlavně o vliv vzdušné vlhkosti na viskozitu oleje.
Filtr se prý nemění vůbec.

Původně jsem chtěl nechat udělat výměnu oleje i filtru v neautorizovaném servisu s tím, že si koupím sám olej i filtr a pohlídám si to.

Náplň G055175A2 ..... 820,- Kč
Filtr .... 1440,- Kč

Od poslední výměny dle servisní knížky je to 85 tisíc km a 2 roky (koupil jsem auto ojeté).
Tak teď jsem na vážkách, jestli to vyměnit i s filtrem v neautorizovaném servise

a nebo zajet do Škodovky a vyměnit jen olej (a pohlídat si aby to opravdu vyměnili a ne jenom "zkontrolovali viskozitu") :-) Když se na to vrhnu "sám" tak bude cena podobná.

Co mě poradíte?

2016-09-21_16-02-46.jpg

2016-09-21_16-05-02.jpg

• 4 years later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Zdravím vás tady. Možná budu mít hloupý dotaz, ale zatím jsem to nikde "nevygooglil".  Mám Yetinu 4x4 tdi 2,0 , 81 Kw.  Loni jsem měnil olej v Haldexu. Je ještě i olej v diferenciálu, nebo to je to samé? Jsem laik, tak se moc nesmějte  :-)  Pokud tedy má Haldex svůj olej a diferenciál také, kolik a jaký do diferenciálu potřebuju? Moc děkuji za radu.