Přejít na obsah

Výměna oleje v Haldexu a diferenciálu


tampere

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Dnes jsem volal do autorizáku Škoda ohledně výměny oleje v Haldexu 4. generace (2011 Superb 4x4 TDI 2.0 CR 125 kW CFGB).

Bylo mi řečeno, že výměna stojí asi 1000 Kč a dělá se každé 3 roky. V servisní knížce mám každých 60 tisíc km. Technik mi na to řekl, že je dobré každých 60 tisíc km zkontrolovat jak olej vypadá a kdyby byl degradovaný, tak ho vyměnit. Jde prý hlavně o vliv vzdušné vlhkosti na viskozitu oleje.
Filtr se prý nemění vůbec.

Původně jsem chtěl nechat udělat výměnu oleje i filtru v neautorizovaném servisu s tím, že si koupím sám olej i filtr a pohlídám si to.

Náplň G055175A2 ..... 820,- Kč
Filtr .... 1440,- Kč

Od poslední výměny dle servisní knížky je to 85 tisíc km a 2 roky (koupil jsem auto ojeté).
Tak teď jsem na vážkách, jestli to vyměnit i s filtrem v neautorizovaném servise

a nebo zajet do Škodovky a vyměnit jen olej (a pohlídat si aby to opravdu vyměnili a ne jenom "zkontrolovali viskozitu") :-) Když se na to vrhnu "sám" tak bude cena podobná.

Co mě poradíte?

2016-09-21_16-02-46.jpg

2016-09-21_16-05-02.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...