Přejít na obsah

Autorizovaný servis - vlastní olej, ano či ne?


rakula

Doporučené příspěvky

Diky vsem za nazor a za prispevky, a - tesim se :-) Jinak jeste dotaz - nejak jsem asi prehledl sekci hodnoceni AUTORIZOVANYCH servisu - existuje tady neco takoveho? v mem okoli - Kutna Hora -  jsou hned 3, nemam duvod zatim menit ten u ktereho jsem kupoval, ale informace shanim. Zase je fakt, ze kdo je nespokojen, postezuje si spise nez spokojeny zakaznik...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo je to tu nekde vyse na foru, ne v sekci Rapid. Nemohu to nyni najit, je to nejaky black list servisu, ale nevim ci ti to bude k necemu, nekteri tam kde byli spokojeni jini nadavaji a obracene. Ale jako orientacni meritko s prilisnymi negativy na jeden servis uz muze byt voditkem. Jinak nejlepe nazor si casem udelas sam. Skoda ma rozsahlou sit a tak kde nebudes spokojen pojedes priste jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to chapu, beru to tak a vim ze plati, mas na opici, musis mit i na banany... ale spise mam svoje pravidla -  chci vlastni olej, pevny interval a byt u vymeny... no a hlavni dotaz -  vetsina servisu je formou fransizy? Nebo jak je mozne, ze v jednom objektu je zastoupeno vice znacek? No konkretni dotaz - existuje nejaka vnitropodnikova norma, kolik si ma servis uctovat za jednotlive ukony? Diky, snad nejdu moc do hloubky, ale mam bejvalyho svagra automechanikem a vypravi o autorizacich podivne veci, jako schvaluje mi koupi,, ale....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak muj nazor na aut. servisy je nasledny. Nechci hazet vsechny do jednoho pytle ale proste vyuzivaji toho ze min. v dobe zaruky k nim musis, od toho se odvijeji premrsteme ceny a ne vzdy uplne koretni jednani ( uctovani veci ktere se ve skutecnosti neprovedly atd.) Sice existuje tzv. blokova vyjimka ale to jen teoreticky v praxi bych se na ni moc nespolehal. Jinak v mych ocich jsou to jen menici dilu a co jim sama SA neposkytne na to sami neprijdou viz. nektere problemy u Rapida. U vsech problemu jsem byl mezi prvnimi, pac jsem mezi prvnimi majiteli Rapida, tak bych mohl vypravet. Osobne verim vice malemu servisu nez servisu autorizovanemu. Maly servis si nemuze dovolit ztratit zakaznika. Osobne prozatim jezdim do aut.servisu kde jsem spokojen, ne vzdy za vse muze servis a taky zalezi na jake lidi clovek narazi. Samotna SA se take ne vzdy k servisum chova korektne a odnasi to zakaznik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak špatný servis už kolikrát poznáš podle chování těch lidí...

Ja vim, ale ted jsem ve fazi kupovani -  a tam plati jedno - kdyz ptacka lapaji..... ale jak psal kolega predtim, taky verim malemu servisu, no ale zaruka je zaruka, do autorizaku budu muset..... asi takhle, taky dam na chovani servisaka k cloveku, navrhnu vlastni olej, budou se cukat - jdu jinam, takhle jsem resil koupi vozu - prvni prodejce - ptam se na slevu - nabidne pouze doplnky.... druhy prodejce - nabidne slevu, pak pri vaznem zajmu ji jeste zvednul, tohle se mi libilo, bral jsem to od nej, ale servis nevim.. diky za nazory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky vsem za nazor a za prispevky, a - tesim se :-) Jinak jeste dotaz - nejak jsem asi prehledl sekci hodnoceni AUTORIZOVANYCH servisu - existuje tady neco takoveho? v mem okoli - Kutna Hora -  jsou hned 3, nemam duvod zatim menit ten u ktereho jsem kupoval, ale informace shanim. Zase je fakt, ze kdo je nespokojen, postezuje si spise nez spokojeny zakaznik...

Podívej se SEM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K ježdění do autorizovaného servisu a cenám jde říct toto. Než se ztrapňovat svým materiálem je vhodnější se dohodnout na jejich oleji, kdy jsou ochotni a " u nás " je to i dáno "kšeft musí zůstat náš" technici dokonce povinni nabídnout dost slušný ústupek např. na ceně oleje, že jsem valil bulvy. Jen otevřít tu věc pod nosem a slušně vyjednávat. A ne si vozit olej z Kauflandu, hrát si na mazáka a odejít s poznámkou "vlastní olej". :kol-44:

Editováno: , autor: KubinoPv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ALE to je smutna vec, proc bych mel vyjednavat a hadat se. Proc? Koupil jsem vuz znacky skoda a jsem ochotnej navstivit autorizovanej servis a nemel bych byt za debila platit ctyrnasobek ceny oleje ceny bezne. Proboha proc. Byl jsem nyni na prvni servisce a ostatni ceny za praci, filtry atd. se mi jevily na autorizak docela slusne. Tak proc to nejde ani u oleje? Donesl jsem si olej vlastni, ne ze proti tomu nic nemeli a nemeli ani zadne keci, ale ani zadnou poznamku v servisce jsem si neodnesl ac dle TPI jsem ji dostat mel. Dokud jim lidi budou ochotne platit za litr oleje 800, nic se nezmeni. Kdyby u LL oleje byla cena alespon 400 ani nepipnu a svuj olej bych si tam trapne netahal. Nikoliv trapne pro me, ale trapne pro ne. Je to jen a pouze jejich smula a jejich kseft. Bohuzel rada lidi o moznosi sveho oleje nevi a tak oni ty prachy vytahnou od jinych lidi a nebo firem, kterym je to jedno.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POZOR NEZASTÁVÁM SE SERVISŮ ANI PRODEJCŮ- To takhle přišel jeden pán koupit fáro. Už ve dveřích ani nevědíc co koupí brečel jak by chtěl nějakou tu super neodolatelnou nabídečku. Prodejce mu za zoufalství jen aby "už měl klid" auto pustil skoro za nulu. Pak se zmínil, že "však já to na servisu vrátím" a že bez neodolatelné nabídky to třeba  prodáte jinému, šak ste šikovné. Za cca dva roky ho proměnný režim poslal do servisu a pán přiklusal se svým olejem, filtrem a vzducháčem. Za výměnu a servisní úkony zaplatil cca 1000 Kč a zkuhral jest-li by příště nedostal slevu. Tomu říkám kšeft.  Bohužel realita a myšlení lidí o "napakování se" je už smutné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si taky koupím svůj, jde mi o princip, já si klidně rád za opravdu dobré jídlo v restauraci připlatím, nebo za kvalitní věci, nemám s tím problém, ale oni to kupují v barelech za babku a nám to střelí s minimálně o 800% dráž, to férové není, pokud se jedná ve své podstatě jenom o přeprodávání něčeho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano toto je uz extrem z druhe strany. Ja rozumim tomu ze z neceho servis musi byt ziv. proto jsem psal pouze o oleji a o navrhu ceny 400 i kdyz i tato cena by byla nadstandartni. Olej jsem sam v Auto Kelly koupil za 200 litr. Byl jsem se sefem s jeho autem v servisu Ford Focus. Nalili mu tam Mobil LL za 200 litr. Tedy proc to u jinych znacek jde a u jinych ne? Prece doprdele, kdyz budu spokojen jak s praci servisu tak s cenou tak tam treba budu jezdit i po zaruce. Proc pak asi pro radu lidi jsou auto. servisy strasakem kdy se modli aby uz meli po zaruce aby uz tam nemuseli jezdit. Kdyby trochu zmenili svou politiku rada lidi by u nich zustavala dele nez jen po dobu zaruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je fakt k pohledání slušného servisu, bez debat. Znovu se nikoho nezastávám, ale počítal někdo kolik si servis "nechá" pro sebe a co z těch peněz platí- provoz servisu, mzdy, doslova dotaci prodeje nových aut.... A to že i takový pekař má 500% vám nevadí, kolik % má hospoda na tvrdém chlastu, atd. atd., atd. A kolik % má váš chlebodárce v rozdílu mezi vstupem a výstupem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kubino, to nejde tak moc srovnávat, můžeš porovnat pouze to, že někdo něco hotovýho už koupí a pak to prodá... Pekaře do toho netahej - výdělky v % jsou tam vysoké, ale v nominální hodnotě je to prd a musí toho hodně prodat aby opravdu vydělal...

 

Hospoda viz tvrdý chlast, tam platíš za to, že ti to někdo naleje, je tam příjemný prostředí, obskakujou tě lidi apod.

 

Oni mi pouze 8x dráž prodají něco, co koupili jinde, za to že mi to tam nalejou, si také naúčtujou...

 

prostě bych to rozděloval výdělek když něco vytvořím a pouze prodám co jsem někde koupil... A u těch servisů je to ještě blbý v tom, že oni toho vyloženě zneužívají a ta cena je schválně přepálená, protože člověk to tam musí koupit...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz se uctuje 600 za hodinu prace, tak kvalita by tomu mela odpovidat a ne ze ja jako zakaznik pri reseni reklamace vim o problemu vice nez servis. Viz. silentblok apod.

Jaka profese si muze krom pravniku uctovat 600 za hodinu prace? Pracuji jako projektant a muj sef si za mou praci uctuje cca 300 za hodinu. Podotykam za praci s celozivotni odpovednosti za stavbu. Jakou odpovednost ma servis kdyz neopravi zavadu jak by mel? Prijdou a reknou ze to bylo take spatne a ze se musi vymenit jeste tohle a zakaznik plati a plati dokud se netrefi do dilu ktery zavadu opravdu zpusoboval. Projektant kdyz neco posere tak plati jak mourovatej v tom lepsim pripade, nebo muze jit taky sedet. To jen pro info kdyz se ptas. Vidis trochu ten nepomer ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavní problém je, že to jsou namyšlený kokoti, který zneužívají toho, že k nim člověk s autem musí. Prostě jsou líný se snažit. Kdyby nebyly, jejich cena by mohla být klidně 1/3 a matroš by nemusel bejt tak drahej - viz olej a věřím tomu, že by k nim jezdilo klidně 3x tolik více zákazníků, který to radši nechají někde opravit v malém servisu nebo v garáži...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rakula: ..................... no konecne nekdo z Kutne Hory ;) ...... vitam te a konecne nekdo s Rapikem z meho okoli ;) kam jezdis ? Do Unikomu ? ...... tam ti nevim,.... mam celekm spatny zkusenosti,... znam temer skoro vsechny u nas v Inpru v Caslavi ;) ........ kdyz clovek autum rozumi, tak vedi ze zadnou kulisarnu nema cenu hrat. Kdyby neco dej vedet a muzem se scuchnout a pokecat ;)

Editováno: , autor: Lukason
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rakula: ..................... no konecne nekdo z Kutne Hory ;) ...... vitam te a konecne nekdo s Rapikem z meho okoli ;) kam jezdis ? Do Unikomu ? ...... tam ti nevim,.... mam celekm spatny zkusenosti,... znam temer skoro vsechny u nas v Inpru v Caslavi ;) ........ kdyz clovek autum rozumi, tak vedi ze zadnou kulisarnu nema cenu hrat. Kdyby neco dej vedet a muzem se scuchnout a pokecat ;)

Ahoj.. zatim nejezdim, zatim cekam :-) No v Inpru jsem byl, ale prej ze nabidnou jen doplnky, peknou slevu dali v Koline, pujcili na dlouho auto - tak jsem to vzal od nich. Kutnohorska Skoda - ja nevim, jeste ve 2003 spatna zkusenost s Oktavou, pak to chvili Skoda nebyla, ted uz zase jo, ale polovina lidi v Inpru je z bejvalyho kutnohorskyho, co mi rikal ten borec v Inpru... Tipuju ze jezdis tam... No kazdopadne zatim jeste neni doma a ja resim servis :-D Proti setkani nic nemam, neni nad to poplakat si nad vlastnimi auty ;-) Ba ne, az bude Spejs doma, tak uvidime.... Jo jinak svetle modryho - tipuju Denim- Rapida jsem zahlidl v Chotusicich, ta barva je nadherna... Rapid miri na venkov :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kubino, to nejde tak moc srovnávat, můžeš porovnat pouze to, že někdo něco hotovýho už koupí a pak to prodá... Pekaře do toho netahej - výdělky v % jsou tam vysoké, ale v nominální hodnotě je to prd a musí toho hodně prodat aby opravdu vydělal...

 

Hospoda viz tvrdý chlast, tam platíš za to, že ti to někdo naleje, je tam příjemný prostředí, obskakujou tě lidi apod.

 

Oni mi pouze 8x dráž prodají něco, co koupili jinde, za to že mi to tam nalejou, si také naúčtujou...

 

prostě bych to rozděloval výdělek když něco vytvořím a pouze prodám co jsem někde koupil... A u těch servisů je to ještě blbý v tom, že oni toho vyloženě zneužívají a ta cena je schválně přepálená, protože člověk to tam musí koupit...

Ale jde to srovnávat. Je to pořád o byznysu. Nikdo nedělá zadarmo. Pekař má hygienu a dalšího co musí mít, zaměstnance, servis zase šílené prachy za obnovu vercajku, všemožných připravků, platí samozřejmě taky mechoše, skladníky a spoustu kde čeho včetně "dotování" prodeje aut, který dáááááááávno není co to bývalo. Viz příběh výše. Matláme se v něčem, v čem je to jen na úrovni třetí cenové a každý ať si to vyřeší sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jde to srovnávat. Je to pořád o byznysu. Nikdo nedělá zadarmo. Pekař má hygienu a dalšího co musí mít, zaměstnance, servis zase šílené prachy za obnovu vercajku, všemožných připravků, platí samozřejmě taky mechoše, skladníky a spoustu kde čeho včetně "dotování" prodeje aut, který dáááááááávno není co to bývalo. Viz příběh výše. Matláme se v něčem, v čem je to jen na úrovni třetí cenové a každý ať si to vyřeší sám.

Uvedl bych to do realne formy - nerad bych se spalil a do autorizaku x let jiz nechodim - ted budu muset - proste nejakej dobrej nebo spatnej na Kutnohorsku - zminku uvitam.... Cesta meho konzervativniho otce od autorizaku - ma Chevroleta lacetti, ve 2008 po zaruce vacka a hydrostely v kelu ( ve 40 tisicich ),  v Pardubicich mu rekli pri pohledu do servisky - kdo Vam tam daval olej, 10w40 tam nepatri, ma tam bejt 5w30. Nase odpoved - Vas autorizovany servis v Koline ( uz tam neni).... Takze proto ta neduvera, doufam ze zbytecna, ale.... Nezpochybnuji cenu, jak jsem rikal, kdo ma na opici, musi mit na banany, jen bych rad, aby za dane prachy bylo odvedeno to co ma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastní olej to je největší projev duševní narušenosti. Asi jako hodit v hospodě na stůl svoje maso a chtít z toho udělat oběd pouze za cenu práce. Klidně zaplatím za olej v době záruky jednou tolik, kupoval jsem funglovku, takže jsem s tím počítal. Ale jak to tak čtu, tak většina majitelů nejlevnějších na auta šetřila celej život a teď pěkně sockojou a chcou olej zadarmo a v záruce řešit pi.oviny. Chjo, být Čech je fakt pro ostudu.

Řeší vůbec někdo něco jinýho než debilní peníze? Mně se zdá, že ani ne. Jdu s rodinou do ZOO a jned u pokadny prostě lidi řeší kolik za to dají a počítají kolik ještě dají za oběd, v hospodě zase komentáře na ceny a výběr toho neljevnějšího a takhle to je všude kolem a pěkně mě to štve. To jsou všechno chudáci...

Editováno: , autor: vormen
  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedas 2x tolik, ale 4x tolik. Myslim si ale ze vice jde o to ze ty k nim musis a oni toho zneuzivaji. Tady nefunguje nabidka poptavky nabidky jako v tech pripadech co popisujes. Jdu do hospody fajn zjistim ze maji pivo za 100kc, fajn uz tam priste nepujdu, pujdu jinam.

A jsi v Cechach bohuzel, kde vetsina lidi si i toho posranyho Rapida koupi za nejakych 24 platu. Ne v Nemecku kde si ho koupi za 5. Pritom v nemeckych servisech jsou ceny temer stejne. Prace o malinko drazsi, material levnejsi. Jinej pristup k zakaznikovi co se teklamaci tyce, tady si vse musis s SA vybojovat, psat dopisy apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...