Přejít na obsah

Vlnovec výměna


arison

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

mám Fabii 1,4 Mpi, r.v 2002 a mám následující problém.

Byli jsme na dovolené u známého na chalupě a začal jsem slyšet výfuk, že to nějak není ono.

Navštívil jsem tedy místního mechanika a ten mi vyměnil vlnovec. Za výměnu + díly, si řekl 2000Kč, což jsem nějak nečekal, ale vzhledem k tomu, že jsem jinou možnost neměl, tak mi nic jiného nezbylo. Vlnovec prý objednal u fi. Elit. Nedalo mi to a zavolal jsem do prodejny náhradních dílů Škoda a tam mi řekli, že vlnovec stojí cca. 300Kč...Co myslíte, řekl si těch 2000Kč, moc?

 

Díky za odpovědi A

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-24::kol-47:  A za robotu si nechcel platit???  2000Kc- 300Kc = 1700Kc je za robotu.

 

 

Stary vlnovec treba z vyfuku odrezat a novy vlnovec treba napasovat a zavarit robota tak na 3-4 hodiny.  1700kc za robotu je O.K. :kol-28::kol-31:

 

attachicon.gifpost-47-1202834268.jpg

 

Samozřejmě, že dotaz na cenu, byl myšlený i s prací :)

Jinak, děkuji za objasnění postupu výměny a délku jakou výměna trvá a za fotku! Vůbec jsem netušil, že výměna trvá tak dlouho...

Editováno: , autor: arison
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tři hodiny jsem ten vlnovec nevařil ani já a to jsem ho nikdy před tím neměnil (byla to 1,4 16V). Cena je podle mě spíše vyšší, ale asi stále v normě. Když jsem se před cca dvěma roky zajímal, kolik by to stálo, tak to většinou bylo +/- 1500 se vším. Po té, co jsem opravu absolvoval svépomocí, mi ani tato částka nepřijde příliš adekvátní, ale chápu, že ne každý má céoočko, takže se to musí nějak cenově zohlednit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názor, také mi ta cena přišla trošku vyšší ;) , proto jsem zde vznesl můj dotaz :) Ta doba výměny 3 -4 hodiny, mě také překvapila, ale nejsem automechanik a nikdy před tím mi vlnovec neměnili, tak se v tom až tolik nevyznám ;)

Editováno: , autor: arison
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tři hodiny jsem ten vlnovec nevařil ani já a to jsem ho nikdy před tím neměnil (byla to 1,4 16V). Cena je podle mě spíše vyšší, ale asi stále v normě. Když jsem se před cca dvěma roky zajímal, kolik by to stálo, tak to většinou bylo +/- 1500 se vším. Po té, co jsem opravu absolvoval svépomocí, mi ani tato částka nepřijde příliš adekvátní, ale chápu, že ne každý má céoočko, takže se to musí nějak cenově zohlednit :-)

 

:kol-26::kol-24::kol-47:  Niekedy ide vymenit vlnovec aj za 1 hodinu a niekedy to trva aj 3-4hodiny.

 

Tema o vlnovci +cena je tu:  http://forum.skodahome.cz/topic/23587-dr%C3%A1t%C4%9Bnka-v%C3%BDfuku/?hl=dr%EF%BF%BDt%EF%BF%BDnka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím,že až příště budu měnit vlnovec na mojí fabii 1,4 mpi tak tam dám 260mm ...když se pak z obou stran zasunou trubky do vlnovce cca 1cm a zavaří tak to musí být OK....jinak když jsem ho měnil,dělal jsem to poprvé,tak jsem se s tím sral tak 4 hodiny,nejpracnější bylo odřezaní vlnovce z trubek,vlnovec mě stál cca 300,-...moje práce gratis....a navaření 200,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, rád bych Ti poradil, ale jak dlouhý vlnovec mi tam dával, bohužel nevím.

 

Ahoj, rád bych Ti poradil, ale jak dlouhý vlnovec mi tam dával, bohužel nevím.

Proč vůbec reaguješ, když nedokážeš odpovědět? :kol-29:

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, nechci zakládat nové téma tak doufám, že si toho tady někdo všimne. :-)

1.2 HTP 40 kW 2003

Mám problém, potřebuji vyměnit přední díl výfuku, což není nic těžkého, ale u katu (jak drží ten díl výfuku) mám totálně shnilé matky a ty šrouby taky nejsou nic moc. Chci se tedy zeptat, když to nějak sundám (což půjde), jsou tam ty šrouby v katu napevno nebo se nechají vyměnit?

Či je na to nějaké řešení?

 

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...