Přejít na obsah

Octavia II RS (předFacelift) - LED místo mlhovek


Stringo

Doporučené příspěvky

Zdravím, našel jsem na konkurenční foru předělávku mlhovek na Octavii II RS na LED. Koupil jsem podle popisu tedy LED z Fabie II RS, všechno rozkuchal, vložil parabolu z LED do mlhovek a teď co dál.

post-48545-0-73122200-1409243615_thumb.j

 

Mělo by se to zajistit silikonem, ale jaký mám shánět? Je třeba nějaký speciální, nebo jakýkoli? Další věc je elektrika. Na původním konektoru mám 2 kablíky

post-48545-0-77008600-1409243589_thumb.j

 

a na těch LEDkách jsou ale 3 piny...

post-48545-0-18134600-1409243635_thumb.j

 

Jak to zapojit? Na autě mám pozici 1 a 2 na LEDkách není žádné značení.

 

 

Psal jsem Rolbařovi, ale asi na forum moc nechodí už, tak jestli jste to někdo dělal, nebo víte poradit, budu vděčen za rady  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau,1. silikonem se nic neplácá. 2.ty tři konektory na ledkách jsou kostra, parkovačka a denní svícení. Prostřední je kostra, ty krajní si vyzkoušej na kterej to svítí víc, to je denní svícení a ten zapoj. Předpokládám, že to předěláváš na denní svícení. 3. musíš trochu upravit to šediví žebrování a uříznout tu patici na konektor abys mohl zavřít zpět to černý víčko původní mlhovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, konečně něco užitečného, ano chci to jako denní svícení. Tím silikonem údajně rolbař "zafixoval" polohu té paraboly, když ji tam nasunu na ty zobáčky, tak má vůli a chtělo by to lehce zafixovat, nevím ale jestli se ty LEDky nějak extrémně hřejou nebo ne (vyzkouším). Žebrování se mi zdá v pohodě, jde to zavřít dobře, akorát ten konektor je vysokej, takže ten jsem už zakrátil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak mám hotovo...


Skoda Octavia II combi 161.jpg


 


Postup následující:


 


1.rozebrat mlhovky z OII RS


- otevřít zadní víčko, vycvaknout parabolu ze zobáčků, povolit štelovací šroub a vytáhnout parabolu


002.jpg


2.rozebrat LEDky z FII RS


- vycvaknout ze zobáčků


003.jpg


3. napasovat LED parabolu do obalu mlhovek


- nacvaknout LED parabolu do zajištění původní paraboly mlhovky


 


4. zafixovat silikonem parabolu v obalu (není třeba dělat, ale mě se nelíbila vůle, trochu se to hýbalo, tak jsem to zafixoval klasickým silikonem


006.jpg


5. upravit víčko mlhovek


- vyndal jsem drátky a páječkou jsem udělal plošku, aby se dalo víčko zavřít (není nutné dělat, někdo tam víčko vůbec nedává, ale vzhledem k tomu, že jsem nechtěl kupovat další konektory, tak jsem to udělal po svém a víčko tam dám)


005.jpg


6. el.zapojení


- na obrázku je vidět zapojení a to zleva, doporučuji PINy odizolovat smršťovací bužírkou


1.PIN = parkovačka (50% svitu LED, je nutno dotahnout ze světla jeden drát)


2.PIN = kostra (použito z mlhovky)


3.PIN = denní svícení (100% svitu LED, to je použito z mlhovky)


008.jpg 009.jpg


7. rezistor


- pokud nemáte, nebo nepotřebujete funkci corner (přisvěcování do zatáčky), můžete si nechat softwarově mlhovky vypnout a nemusíte tam rezistor dávat - LED nebudou hlásit chybu a budou svítit, ovšem já chtěl corner zachovat a proto jsem šel cestou rezistoru, kde jsem heden konektor nasadil do konektoru mlhovky a druhý rozebral a použil pouze kablíky s PINy, které jsem zapojil do LED dle obrázku


007.jpg


8. zpětná montáž


- kablíky rezistoru prostrčit otvorem ve víčku mlhovky, zapojit do LED, zavřít víčko a silikonem zalepit otvor kolem kablíků, po zaschnutí, namontovat do držáku v nárazníku a udělat držák na rezistor (hodně topí a nenechával bych ho jen tak někde viset, mohl by něco propálit), zapojit rezistor do konektoru mlhovek a namontovat zpátky


010.jpg


 


Použil jsem klasický montážní silikon


DSC_0034.jpg


 


S tímto postupem jsem zachoval jak funkci corneru, tak mlhovek, ačkoli v mlze jsou LED k ničemu a zároveň nechlásí PC prasklou žárovku.


 


Snad to někomu ještě pomůže, je to práce cca na 3 dny, hlavně kvůli schnutí silikonu, jinak pracně nenáročná, jen to chce odvahu se do toho pustit   :kol-28:


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Nikdo neví? Potřebuju poradit, jestli mám ten LED panel v mlhovce celý utěsnit silikonem uvnitř, aby tam nebyl přístup vzduchu k těm LED, nebo jestli udělat něco jiného, aby se mi to nemlžilo  :kol-32:

Ahoj no já mám problém vůbec se na ně dostat :-D Já mám Scout. Vidím, že má RS. To je stejné ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...