Přejít na obsah

Dotaz na montáž ventilovaných sedadel SII


vicctor

Doporučené příspěvky

 Zdravím všechny Superbáky,mám SII r.v. 2008 v elegance výbavě s elektrickýma sedačkama a kůží ivory,sedačka je na řidičově sedadle poškozená od blbých džínů s cuplíkama :-) Až tak bych to neřešil,ale dostal jsem příležitost koupit pěkné sedačky (r.v.2012) v mojí barvě z verze Laurin & Klement které mají dokonce ventilaci/odvětrávání a boční tlačítko kterým se může ze zadních sedadel spolujezdcův sedák posunout.

 

Můj dotaz zní,když sedačky přehodím,nebude problém s nějakou hláškou řídící jednotky nebo s airbagem? Budou po přehození normálně fungovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak mám řidičovu sedačku v autě a problém je na světě.Elektrický posuv funguje,vyhřívání funguje,ale nefunguje ventilace a svítí závada airbagu.Při montáži jsem zjistil že v řidičově sedadle chybí řídící jednotka,samozřejmě jsem ji přehodil z mojí původní sedačky,ale myslím si že ventilace nejde možná z důvodu jiné jednotky (hlášení chyby airbagu taktéž) Nevíte o někom kdo by mi mohl odborně pomoct? Ve Škodovce už se ptát nehodlám,jejich neochota řešit podobné věci je pověstná. Ještě jedna věc,zbyla mi navíc ještě jedna svorkovnice na straně kde se kabely připojují do podlahových svorek,myslím že to bude káblík k videovýstupu na LCD panel v sedačce (viz.foto)  Předem dík za smysluplné rady.

post-70200-0-78446000-1410987683_thumb.j

Editováno: , autor: vicctor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záplaty tam naštěstí nejsou :-) sedačky jsou jinak v supr stavu. Z toho Poláka vylezlo,že to koupil od firmy z Německa která se zabývá testováním aut,nic bližšího k tomu nevím jen ještě říkal že sedačky od nich jsou vždy bez airbagu,může to být pohádka a taky nemusí,každopádně to potřebuju nějak vyřešit,už se připravuju i na variantu že tam dám místo airbagu odpor aby zhasla hláška vadného airbagu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A místo brzdových destiček, až se ti to rozsvítí, si dej taky odpor a brzdi na pekaře.

 

Doufal jsem že napíšou jen lidi kteří o této problematice alespoň něco vědí,bohužel jedovaté a povýšenecké poznámky se dostaly i sem.Příště alespoň nespamuj když nejsi schopný poradit.Příspěvky tohoto typu raději publikuj na bulvární servery kam možná patří,tam budeš jistě za frajera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vicctor Sorry, ale waikiki ma pravdu a tys s tim zacal. Strkat odpor misto airbagu je tezka prasarna uplne stejne urovne, jako ty desticky.

 

Myslíš že bych měl z takového řešení radost? Samozřejmě to beru jako poslední možnou variantu kdyby ani ten přehozený airbag nefungoval,ale jde mi o konstruktivní řešení problému a tím rozhodně waikikiho příspěvek nebyl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konstruktivní řešení by nešlo třeba odkódovat z výbavy airbagy na židlích, aby je to nehledalo? A povýšenecké kecy máš ty, ale to je jedno. Jen nechápu, jak můžeš být spokojenější s ventilací zadku za cenu odebrání bezpečnostního prvku. Buď to dělat se vším, nebo se na to vyprdnout, tak to vidím já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konstruktivní řešení by nešlo třeba odkódovat z výbavy airbagy na židlích, aby je to nehledalo? A povýšenecké kecy máš ty, ale to je jedno. Jen nechápu, jak můžeš být spokojenější s ventilací zadku za cenu odebrání bezpečnostního prvku. Buď to dělat se vším, nebo se na to vyprdnout, tak to vidím já.

 

Pokud jsi si nevšiml napsal jsem,že chci udělat vše aby airbagy fungovaly,s tím odporem bych to řešil jen v případě kdy už by to jinak řešit nešlo.Je vidět že jsi vlákno nečetl a přesto děláš své vlastní špatné závěry nad skutečnostma - kdybych věděl že to airbagy nemá tak nekupuju,ten Polák mi to prostě zatajil a tím pádem mi nezbývá než to nějak vymyslet a je jasné že jsem nikdy nechtěl upřednostnit ventilaci před funkčním airbgem. Takže pořád si myslíš že tvoje první peprná hláška která neměla ani snahu mi nějak poradit nebyla povýšenecká,když jsi ani nebyl schopný přečíst si souvislosti v celém vláknu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sedačky pocházejí s výstavních nebo testovacích vozů která se rozebírají na náhradní díly.Nesmí se prodávat bezpečnostní prvky,proto se vyndávají  airbagy,brzdové komponenty atd.Pár takových věcí jsem měl taky.Airbag se dá vyměnit jednoduše to není žádný problém.Není čeho se bát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je hotovo a dopadlo to dobře.Airbagy úspěšně předělány z původních sedadel do ventilovaných a tím pádem jsou funkční a kontrolka zhasla.Dále současně upraveno elektrické zapojení ventilace sedadel a ta je funkční taktéž. Velké díky Mekenovi i lidem kteří konstruktivně radili :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...