Jump to content

oprava laku


xx30
 Share

Recommended Posts

Existuje nějaký prostředek ( opravný fix ) na opravu laku po idiotech, kteří neumí vystupovat z auta aniž by neomlátili jiné auto. Dnes mi někdo otevřenými dveřmi vyštípl kus laku z kliky dveří. Nemyslím lakovou tužku, kde je štěteček jako na natírání plotu, ale něco čím se dá přetřít bílá podkladní barva aby to tak nesvítilo. Něco jako fix v konkrétní barvě. Důlek zůstane, ale světlá barva nebude vidět. Myslím, že by něčím takovým šly opravit i lehké škrábance. Díky za rady.

Link to comment
Share on other sites

Lehké škrábance zalešti kvalitní leštěnkou a následně vosk...nějakou dobu to vydrží. Hluboké škrábance jedině tou origo opravnou sadou (se štětečkem), vše ostatní se bude rychle vymývat. Jen je lepší nepoužívat ten štěteček (dělá moc velký kapky), ale místo toho párátko a opatrně kapnout do tý díry a zacelit jí.

Link to comment
Share on other sites

Tak tenhle problém jsem taky řešil. Taky jsem myslel na nějakou tužku v barvě vozu. Žena objevila v Globusu tužku za cca 75 Kč, ale bez barevného odstínu, tedy vlastně univerzální. To mi bylo dost divné, ale 75 Kč jsem se rozhodl zariskovat. Přímo na ní je napsáno, že to funguje na škrábance šířky max. 1 mm a je to tak skutečně. Na větších to nešlo, ale na těch tenkých jsem prostě jezdil ze strany na stranu a připadalo mi to, že to rozpouští okolní originální lak a přetírá tím ten škrábanec. A ty malé škrábance fakt prostě zmizely.

 

Je to něco podobného co uvádí Hravec: http://express-lakovna.cz/clanky/fix-it-pro-tuzka

 

Ale mně skutečně změnila bílý tenký škrábanec na okolní modrou, tedy to nefungovalo jenom na vrchní čirý lak. Jenom aby nedošlo k omylu - nevypadá to jako po profesionální opravě. Zblízka a na omak je poškození vidět. Jenom není bílé. Už jsem ji po použití vyhodil, ale v případě zájmu tam zajdu a nafotím.

Edited by boban1108
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Tak dnes jsem přišel k autu a na zadním nárazníku šrám od někoho kdo neumí couvat. Někdo při couvání se opřel do mého nárazníku. Po rozleštění jsem si všimnul, že na nárazníku zůstala popraskaná barva v délce cca 15 cm. Takový pavouk z mikroprasklin, který nejde rozleštit. Je nějaká šance to opravit aniž by se měnil nárazník? Co by jste s tím dělali vy? Měnit celý nárazník se mi moc nechce, pojistku sice mám, ale bojím se aby trefili barvu. Díky za nápady.

Link to comment
Share on other sites

jestli je to popraskaný tak to teda musela být pořádná prda. Tohle se stává pokud dojde k velkému prohnutí (a následnému samovolnému stovnání) nárazníku. Měnit nárazník nemusíš, praskliny budou jen v laku:

 

1. částečně to lze zamaskovat nějakou leštěnkou, která ty praskliny vyplní a neboudu tak vidět

2. necháš to přestříkat - stačí jen to postižené místo. Neboj, pokud nebudou úplný tataři, tak barvu trefí přesně, pro rozleštění to nepoznáš.

3. zvykneš si na to. To je nejlepší možná varianta, protože to na tom nárazníku určitě nebyl poslední šrám. Až toho bude víc, tak ho necháš přestříkat celý

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Tak jen pro ty co maji pastelove barvy, treba Bila Candy, cervena, modra atp.  Skoda zacla delat u vsech barev u stetecku a spreju provedeni Barva+Lak.  Nevim co to udela kdyz se lak nepouzije, zda se to casem vyšisuje nebo ne.
No radost z toho nemam, s tim jedno balenim se delalo dobre. Coz se da ted taky, ale opravdu nevim co to casem udela s tou barvou kdyz se lak nepouzije.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...