Přejít na obsah

zapojeni tlacika Esp jako vypínače podsvícení


panpacient

Doporučené příspěvky

ahoj lidi sehnal jsem si tlacitko ESP a chtel bych ho pouzit jak obyc tlacitko kdyz zmacknu aby protekal proud znovu zmacku a nic, problem je v tom ze je 6ti pinovej a ja nevim kde je staly minus a plus a pak to plus ktery bych prepoustel dal nevite nekdo ? Dekuji :( Prikladam i foto zdali se mi to podari

post-89520-0-84559200-1409832855_thumb.j

post-89520-0-46078200-1409832868_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

taky používám tlačítko na další funkce a bylo s tím trochu práce.

Hlavně: je to jen tlačítko, takže vede proud, jen když je stisknuté.

Pokud má vést proud od jednoho stisknutí do druhého (používám na ventilování sedačky), musí k tomu být další elektronika.

 

A pozor, ten proud je jen v uvozovkách.

Nejedná se o klasický kontakt, který je schopný přenést větší proud (stovky miliampér či ampéry), ale jen jednotky miliamér, tedy skutečně jen vstup elektronických obvodů.

 

Sám jsem použil tlačítko nastavení hlídání tlaku pneumatik a to je asi jinak zapojené, než ESP.

Chce to ho vycvaknout, prohlédnout vyndanou desku plošných spojů a změřit ohmetrem.

Editováno: , autor: milos_s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. Dodelaval jsem si kontrolu tlaku v pneumatikach a tlacitko jsem proste rozebral a prohledl si, jak je to uvnitr zapojene. Zkousel jsem to nejdriv nejak promerit a prijit na to bez rozdelavani, ale neprisel jsem na to, uz nevim, v cem byl problem... Rozdelani tlacitka se neboj, lehce ho zase slozis.  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud myslis pouhym tlacitkem, bez nejake podpurne elektroniky, tak by ti podsviceni svitilo jen pokud bys tlacitko drzel stiskle. Musel bys k tomu dobastlit nejaky bistabilni obvod. Slo by vyuzit napriklad bistabilni rele (urcite by to slo ale vymyslet i s obycejnym rele). Nebo jeste lepe napr. klopny obvod T. Samotne tlacitko nestaci. Je to proste tlacitko, ne spinac/prepinac...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci brát iluze, ale pokud chceš vypnout veškeré podsvětlení v interiéru, tak to tímto způsoben nepůjde, resp půjde vypnout jen to, co je na silovém podsvitu (zapalovač, tlačítka, vypínač světel, nastavovač světel, ovladače výhřevu zadních sedaček, osvit popelníku) zbytek má podsvit po datech - CAN (dveře, budíky, rádio, klimatizace, dveře)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...