Přejít na obsah

Nefunkční tempomat


Hrnca

Doporučené příspěvky

Zdravím, po zakoupení Superba z bazaru jsem bohužel až po cestě domů zjistil, že nejde tempomat. Při zkušební jízdě jsem si na něj nevzpomněl. Po navštívení nejbližšího servisu Škoda (Agrotec Hustopeče) mi bylo sděleno, že diagnostika hlásí chybu sloupku řízení, když se ale načte sloupek, ten sám žádnou chybu nehlásí. Řekli mi, že bude potřeba tempomat nakódovat, ten den už čas neměli, tak jsme se domluvili na tento čtvrtek. Já jsem pracovně mimo ČR, tak jsem tam s autem poslal manželku. Po hodině s autem jí technik sdělil, že tempomat se zprovoznit nepodařilo, že se tváří v pořádku, ale že motor ho nevidí. Nevím, co si pod tím mám představit. Dále zkoušeli dát novou páčku, také bez úspěchu. Tak by bylo prý nejlepší koupit novou řídící jednotku. 

 

Jedná se o Škodu Superb II 2.0 TDI CR 125 kW, r.v.2009

 

Má někdo zkušenost s touto poruchou? Může někdo potvrdit to nebo vyvrátit to, co řekl ženě technik v servise?

 

Díky za všechny poznatky

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať manželce udělají kompletní výpis VAGem(VCDS) celého auta a pak ho dej sem. Určitě ať zkontrolují v měřených hodnotách kanál 4 v podvolantovce (adresa 16) - zda se tam něco děje.

 

Dle mého jen zkusili starý typ páčky, který má kostru pro tempomat na jiném PINu než je u tvé podvolantovky, ale to jen hádám, protože na dálku bez výpisu ani nic jiného než hádat nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakci, podle toho, co jsem četl tady na fóru se v těchto věcech dost vyznáš...Já se vracím v půlce října domů a do té doby chci objednat LED zadní světla, dokoupit volant s multifunkcí a asi i Columbus...Asi bude nejlepší, když se pak s tebou domluvím, udělám si výlet do jižních Čech a dali bychom to nějak všechno do funkčního stavu...Do té doby se žena bez tempomatu určitě obejde...Prosím o kontakt na tebe do zprávy...Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 let později...

Ahoj ve spolek, i já jsem koupil mazlika v bazaru s tím , že Tempomat nefunguje. Myslel jsem si , že to bude hned opravené , ale už se v tom někdo hrabal 😭

Za prvé někdo přerušil drát od řídící jednotky (RJ) sloupku řízení J527 pin 9 do Centrální RJ J519 pin 13 hnědá žehlička a na férovku propojil piny 13 a 31 přitom jeden má mít napětí svorky 15 a druhý 86a 🤨

Po nekonečných hodinách pročítání el. Schéma zapojení jsem to dal do pucu. 
Ale i tak VCDS hlásila “Nevěrohodné sdělení  sloupku řízení “ chyba 007582 

Při zobrazení akčních členů, fungoval přepínač on/off nastavení rychlosti + i - , ale samotná aktivace uvedení Tempomatu do provozu NE ani houby Grrr. 

Nakonec jsem našel ještě přímo v páčce přerušený drát pro samotnou aktivaci Tempomatu. 
A světě div se, ono to žije 😍

Snad i můj příspěvek někomu pomůže nasadit úsměv na tváři jako mě 🥳

04C332A4-AC12-4DD8-8BA3-48F724FB8BD9.jpeg

B3C228FD-D4F4-47FE-9333-5A5EAC708EAD.jpeg

E0107F55-6E35-4C39-96F0-7B19397CBDAF.jpeg

9C9F2062-20E7-4EA0-9BA2-ADC9E4144A61.jpeg

8131CD08-F056-4034-8974-5D4C92661D87.jpeg

60F15853-73A5-4EE0-B49E-967B8D2020F9.jpeg

BA7ADFC7-6334-4AD0-866F-B472852854F8.jpeg

00840678-B0DA-47F9-A4E0-CC650B1E9826.jpeg

Editováno: , autor: RkrausR
Konečný výsledek budíků
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...